תחרותיים במיוחד: Corsair משיקה כונני NVMe משודרגים • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

תחרותיים במיוחד: Corsair משיקה כונני NVMe משודרגים

בקר ה-Phison E12 של הדור החדש בשילוב שבבי BiCS של טושיבה מאפשרים לחברה האמריקאית להבטיח גדולים במחיר שנחשב דמיוני עד לא מזמן

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האם אנחנו מתקרבים ליום שבו גם כונני ה-SSD המתקדמים ביותר בשוק יהיו ניתנים לרכישה בעלות נמוכה משקל אחד לכל ג'יגה-בייט של נפח אחסון? זה בהחלט נראה כך תודות למוצרים כמו ה-Force MP510 החדש של חברת Corsair, שמיועד להיות אחד ממוצרי פלטפורמת E12 הראשונים שזמינים בצורה רחבה ורשמית בחנויות.

Phison הטאיוואנית צברה פופולריות במהירות תודות לפלטפורמות פיתוח נגישות ונוחות במיוחד, שאיפשרו כמעט לכל חברה בשוק ליצור כונן משלהן בהשקעה ומאמץ מינימליים – ואחרי שעשתה זאת בהצלחה בגזרת דגמים תקציביים יותר עם בקר ה-E8 הפופולרי שלה, מגיע גם תורם של כונני מהירים בממשק M.2 ובניצול מלא של טכנולוגיית ה-NVMe לקבל טיפול דומה, עם הבטחות לביצועים רציפים של מעל 3 ג'יגה-בייט בשנייה וגם אקראיים שגבוהים פי 5 ואפילו יותר ממה שמסוגלים לספק כונני ה-SATA בשיאם.

כונן חדש אחד מתוך רבים שעומדים להציע יכולות מתקדמות דומות בחודשים הקרובים – ותודה ל-Phison

כונני ה-MP510 יוצעו בתצורת M.2 בלבד, כמו כל כונני ה-NVMe, ובנפחים שבין 240GB ל-1,960GB עם זכרון מטמון ייעודי של SK Hynix, אחריות לחמש שנים ושבבי 3D בטכנולוגיית BiCS3 של בנפח של 256 ג'יגה-ביט לכל "קומה" במארז השבב. מהירויות הקריאה יגיעו עד ל-3,480 מגה-בייט בשנייה, מהירויות הכתיבה עד 3,000 מגה-בייט בשנייה – וביצועי QD32 עם קבצי 4KB אקראים עד ל-610,000IOPS בקריאה ועד 570,000IOPS בכתיבה – כל זאת יחד עם עמידות גבוהה שמאפשר כתיבה ומחיקה של 90 אחוז מכלל נפח הכונן מדי יום ויום במשך חמש שנים תחת האחריות.

תמיכה בהיקפי כתיבה גבוהים פי 2 ויותר מאלו של כונני SATA תקציביים ממחישה כי התחזיות הפסימיות עבור טכנולוגיית ה-TLC היו מוגזמות – האמינות המתקבלת בהחלט אמורה להספיק לרובם המוחלט של הצרכנים

את פוטנציאל הביצועים הענקי שקיים לכונני NVMe פגשנו כבר לפני מספר שנים, כך שאין כאן הפתעות גדולות במיוחד – אך שילוב היכולות יחד עם מחירים מומלצים של 66 דולר עבור 240GB של , 125 דולר לנפח 480GB וגם 236 דולר בלבד עבור כונן 960GB ו-475 דולר ל-1,920GB היא זו שמפתיעה בהחלט במקרה זה: מדובר על מחירים של בין 25 ל-27 סנט לכל ג'יגה-בייט של בתור ברירת מחדל, כאשר מכאן כמובן ניתן רק להמשיך ולרדת בהדרגתיות ככל שהזמינות והתחרותיות תגדל.

ביקורות ראשונות עבור ה-MP510 מאשרות ביצועים תחרותיים ביחס לדגמים כמו ה-970 EVO של – שעולה גם היום משמעותית יותר מהמחירים המומלצים מבית Corsair
מקור התמונה: anandtech.com

דגם ה-960GB של משפחת ה-MP510 הוא המשתלם ביותר, כך נראה, עם הביצועים הגבוהים ביותר לעומת אחיו ויחס עלות לנפח עדיפה – וכאשר מדובר על תוספת של כ-70 דולר בהשוואה לכונני SATA בולטים בנפח דומה, אשר מעניקה רציפים וביצועים אקראים גבוהים עד פי 5, ניתן בהחלט לטעון לשינוי חיובי ומבטיח בכונני ה- למיניהם.

מקור התמונות: thessdreview.com

פגשנו כבר בכונני מהירים יותר מהחדש של וגם פגשנו כונני משתלמים מעט יותר, אבל התוספת שלו ושל דומים לו המבוססים על E12 לשוק בחודשים הקרובים בהחלט עשויה להביא למהפכה, שתהפוך את הבחירה בהם להגיונית ומתבקשת מאי פעם – לא רק עבור חובבי הביצועים הקיצוניים אלא גם עבור המשתמשים הביתיים הממוצעים.


תגיות
Back to top button
Close
Close