תחנת עבודה יוקרתית: הכירו את המחשב הנייד הראשון של PNY

היצרנית האמריקאית שמוכרת בעיקר תודות למוצרי האחסון וכרטיסי המסך שלה מתקדמת צעד נוסף קדימה

בזמן האחרון ניתן לראות יותר ויותר יצרניות של ציוד היקפי ורכיבי חומרה נפרדים שבוחרות לנסות את כוחן גם במסגרת מערכות מורכבות מלאות, לרוב בעולם הנייד – EVGA, Gigabyte, Razer ועכשיו גם PNY, שמחליטה לכוון דווקא אל קהל היוצרים המקצוענים, ולא אל חובבי הגיימינג.

לשלושה הדגמים הראשונים של החברה האמריקאית הצנועה קוראים PERVAILPRO והם מציעים מפרט מתקדם ומעניין, שמורכב ממסך IPS בגודל 15.6 אינץ' אשר יוצע ברזולוציית 1080p או ברזולוציית 4K, מעבד Core i7-7700HQ מרובע ליבות של אינטל, זכרון DDR4 בנפח 16 ג'יגה-בייט או 32 ג'יגה-בייט ובמהירות 2,400MT/s, מערכת חלונות 10 בגירסת ה-Professional, קישוריות Wi-Fi 802.11ac ו-Bluetooth בהתבסס על יחידה משולבת של אינטל, חיבור Gigabit Ethernet קווי, קורא כרטיסי SD משולב תומך בתקן UHS-II ומערך חיבורים שכולל HDMI 2.0 בגודל מלא, צמד mini DisplayPort 1.3, צמד חיבורי USB 3.0 וגם צמד חיבורי USB Type-C בתקן 3.1.

מחשב נאה עם יכולות רציניות

הייחוד של מחשבים אלו מתחיל בכרטיסים הגראפיים הייעודיים שהם מכילים – דגם Quadro P3000 של NVIDIA עם תמיכה ביישומים המקצועיים המובילים, אשר כולל ליבה מדור ה-Pascal עם 1,280 יחידות פעילות ו-6 ג'יגה-בייט של זכרון GDDR5, כברירת מחדל, ודגם Quadro P4000 מתקדם אף יותר (בתצורת ה-Max-Q שמבטיחה לתת מקסימום יכולות במעטפת הספק צנועה ככל האפשר) עם 1,792 יחידות עיבוד ו-8 ג'יגה-בייט של GDDR5 בגירסה המתקדמת ביותר. זו ברכה בפני עצמה עבור עורכי ויוצרי תוכן – אך ההצלחה של PNY לדחוס דגמים אלו יחד עם שאר רכיבי החומרה במעטפת קומפקטית ומעוצבת עם משקל של כ-2.2 קילוגרם ועובי של כ-18.5 מילימטרים בלבד הופכת את כל העניין למרשים פי כמה.

חיי סוללה משוערים של כחמש שעות בלבד בהתבסס על סוללה בקיבולת של 55 וואט-שעה הם אחת מהפשרות שנדרשות במסגרת קיצוץ המימדים המשמעותי, כאשר מערך אחסון המורכב מכונן SSD בתקן NVMe בנפח של 128 ג'יגה-בייט או 512 ג'יגה-בייט וכונן 2.5 אינץ' מכאני בנפח טרה-בייט או שני טרה-בייט וכרטיס קול מתקדם מדגם X-Fi MB5 של חברת Creative משלימים את תמונת המצב של המוצר.

שווה את ההשקעה הכספית המאסיבית, בחברה שאין לה נסיון קודם בתחום זה?

ניידי ה-PERVAILPRO זמינים לרכישה רשמית כבר עכשיו, אם כי תגי המחיר האם כאלה שיתאימו רק לקמצוץ מהמתעניינים האפשריים: 2,500 דולר לדגם הבסיסי, 3,500 דולר לדגם ביניים ואף 5,000 דולר (!) לדגם המתקדם ביותר עם ה-Quadro P4000 Max-Q. האם זו הדרך הנכונה לקבל דריסת רגל ראשונה בשוק מאתגר? בקרוב נגלה.