תוספת קטנה למחיר, תוספת ענקית למהירות הזכרונות: GeForce GTX 1660 SUPER • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

תוספת קטנה למחיר, תוספת ענקית למהירות הזכרונות: GeForce GTX 1660 SUPER

כרטיס המסך הבא של מקבל מחיר מומלץ ופירוט רשמי מלא, לפני ההשקה החגיגית בשבוע הבא

זכרונות ה-GDDR6 הטריים הצליחו להוכיח את עצמם באופן יוצא מן הכלל בעולם הכרטיסים הגראפיים, עם מחירים שפויים שמאפשרים ליצור מוצרים תחרותיים, צריכת הספק מקבילה ואף נמוכה יותר מזו של זכרונות ה-GDDR5 וגם מהירויות משופרות בעשרות אחוזים שמסייעות לפתור את אחד מצווארי הבקבוק הפוטנציאליים המשמעותיים ביותר במערכת. לשמחתנו, נראה כי גם חברת השתכנעה בתועלת של התקן המודרני – ומתכננת לשלב אותו גם במוצרים תקציביים יותר בדור ה- שלה, ממש בקרוב.

דיווחים על עצם קיומו של כרטיס ה- GTX 1660 SUPER, המשודרג הראשון במסגרת משפחת ה-GTX של עידן ה-, הופיעו כבר לפני שבועות – ועכשיו יש לנו את כל המידע הטכני הרלוונטי לגביו, בתוספת תאריך השקה רשמי אשר יגיע בתחילת השבוע הבא.

דגמים שונים של ה-GTX 1660 SUPER כבר מצאו את דרכם אל הרשת – ללא הרבה חידושים בעיצוב או במיתוג שלא פגשנו כבר
מקור התמונות: videocardz.com

ה-GTX 1660 SUPER יהיה זהה לגמרי ל-GeForce GTX 1660 הסטנדרטי שהושק בחודש מרץ עם ליבת TU116 ותג מחיר מומלץ של 220 דולר. בשנים תמצאו 1,408 יחידות CUDA עם תדר בסיס של 1,530MHz ותדר טורבו של עד 1,785MHz – אך ההבדל הוא בכך שדגם ה-SUPER יציע לנו GDDR6 מובנה עם מהירות אפקטיבית של 14Gbps, לעומת עם מהירות 8Gbps (בהתבסס על ממשק 192 ביט, בשני המקרים) שהיה זמין ב-GTX 1660 הסטנדרטי.

תוספת המחיר של הדגם החדש תהיה 10 דולר בלבד, עם מחיר מומלץ של 230 דולר – ותמורתו יזכו הצרכנים בשידרוג של 75 אחוזים ברוחב הפס עבור הזכרון הגראפי המובנה, 336 ג'יגה-בייט בשנייה לעומת 192 ג'יגה-בייט בשנייה, שאמור להבטיח כי מהירות ממשק הזכרון הגראפי לא תהווה מגבלה וצוואר בקבוק בשום שימוש. יתכן כי בחלק מהיישומים השידרוג הזה לא יציע שום תוספת מעשית (כי צוואר הבקבוק לביצועים הוא בחוליה אחרת בשרשרת העיבוד), אך ביישומים אחרים יש פוטנציאל לכך שה-GTX 1660 SUPER יתקרב מאוד אל ה-GTX 1660 Ti שיקר ב-50 דולר, עם יותר יחידות עיבוד פעילות אך עם רוחב פס נמוך יותר של ה-.

מאגר התוצאות של מבחן הביצועים במשחק Final Fantasy XV כבר כולל את הדגם החדש – ומחזק את ההנחה כי בחלק מהמקרים שיפור הביצועים עשוי להיות שווה הרבה יותר מתוספת של 10 דולר ביחס לאחיו, ה-GTX 1660 הסטנדרטי

ההכרזה וההשקה הרשמית של ה-GTX 1660 SUPER צפויה להגיע ביום שלישי, ה-29 באוקטובר, ללא עיצובי רפרנס מבית עצמה אך עם מגוון עיצובים מוכרים מצד השותפות המרכזיות של מפתחת השבבים. האם יש לנו פייבוריט חדש למחירים של מתחת ל-300 דולר? עוד מעט נדע.

תגיות

2 תגובות

  1. יש למישהו הערכה מתי נוכל לראות גרסא של גיגהבייט לדוגמא בחנויות בארץ? האם הייתם מתעכבים עם בניית מערכת שמתבססת על כ.מסך באזור 1,000 ~ 1,200 ?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close