שש ליבות חזקות, החל מ-180 דולר: המחירים של מעבדי Alder Lake החדשים מופיעים ברשת

שבועיים בערך לפני ההכרזה הרשמית, נראה כי יש לנו מושג די טוב אודות הדגמים השולחניים החדשים שאינטל תביא אל החנויות, מה יהיו המחירים המומלצים עבורם – ועם אילו גופי קירור מעודכנים הם יוצעו בגרסאות ה-Box

ששת מעבדי Alder Lake הראשונים בחנויות הוכיחו לנו את הכדאיות של מערך ליבות היברידיות בעולם של מערכת החלונות, ובמקביל הציגו קפיצה בריאה מאוד בביצועים עבור ליבות ה-Golden Cove הבכירות החדשות בהשוואה לליבות העיבוד מדורות ה-Skylake וה-Cypress Cove. בקרוב נוכל לבחון האם הן מתפקדות באופן מרשים גם כשאין להן חיזוק מליבות ה-Gracemont היעילות במסגרת השקת גל מעבדי Alder Lake השני לשוק הנייח – עם מחירים שעשויים להתגלות כתחרותיים עד מאוד, בהנחה שאותם הפרשי ביצועים אכן יישמרו עם המעבר לפיסות סיליקון מוקטנות נטולות תצורה משולבת.

גולשים אשר נברו במלאי באתר של רשת Best Buy גילו כי אנשיה הוסיפו עמודים עבור חלק גדול מהדגמים שבדרך מוקדם מהמיועד, כולל מחירים שנראים כמו הערכים המומלצים מאינטל, ללא פרמיות למיניהן מעוד גורמים בדרך כפי שרואים בהופעות של מוצרי חומרה חדשים באתרים של חנויות קטנות יותר באירופה או באסיה. אם להניח שהנתונים המתועדים אכן מדוייקים, נראה כי דגם ה-Core i9-12900 הבכיר עם שמונה ליבות מתקדמות ושמונה ליבות חסכוניות תחת מעטפת הספק מצומצמת של 65 וואט יהנה ממחיר נמוך בכ-90 דולר מהמחיר המומלץ של ספינת הדגל Core i9-12900K, בעוד שגרסת Core i9-12900F נטולת ליבה גראפית מובנית תעלה 80 דולר פחות מהמקבילה שלה בסדרת ה-K, ה-Core i9-12900KF – כאשר בונוס נוסף בגרסאות החדשות אמור להיות גוף קירור מותאם תחת שם הקוד Laminar RH1 שיהיה כלול במארזים מסוג Box ויגדיל את הערך היחסי של מוצרים אלו בעוד כמה עשרות דולרים בקירוב.

Best Buy מקצרת לנו את מלאכת הניחושים – ומעניקה את מרבית הנתונים על המחירים באופן מרוכז, על מגש של כסף

במעבדי Core i7 עם שמונה ליבות עוצמתיות וארבע ליבות חסכוניות אנו צפויים לראות פערי מחיר דומים בין דגמי ה-K לדגמים החסכוניים החדשים – 60 דולר בין ה-Core i7-12700K ל-Core i7-12700 ו-80 דולר בין ה-Core i7-12700KF ל-Core i7-12700F.

ההבדלים המשמעותיים והמסקרנים ביותר אמורים להגיע במסגרת דגמי Core i5 החדשים ובבמסגרת דגמי Core i3 הראשונים, כפי שסיפרנו לכם עוד קודם – זאת משום שאינטל תעשה כאן שימוש בסיליקון מסוג שונה ומוקטן בהשוואה לדגמי ה-K וה-KF, ללא ליבות Gracemont חסכוניות כלל, אך עם ליבות ה-Golden Cove הגדולות כמובן, כך שיש פוטנציאל ותקווה לקבלת מרבית הביצועים של דגמים אשר נמכרים כעת ב-300 דולר ואף יותר, בתמורה למחיר נמוך בעשרות אחוזים.

כמה מהקירורים ומדגמי המעבדים החדשים כבר נמצאים בידיהם של בודדים ברי מזל – מימין בגרסת הביניים המיועדת לדגמי Core i5, Core i7 ו-Core i3 ומשמאל בגרסה המתקדמת לדגמי Core i9

דגם Core i5-12600 עם שש ליבות פיזיות ו-12 ליבות לוגיות עשוי להגיע אל המדפים עם מחיר של 240 דולר, בעוד שדגם Core i5-12400 עם אותו מערך חומרתי (בתדרי עבודה נמוכים במעט) עשוי לעלות רק 200 דולר באופן רשמי – וגרסת Core i5-12400F עם אותן שש ליבות אך ללא ליבה גראפית תעלה 180 דולר בלבד, לכאורה. האם דגם ב-180 דולר אכן יוכל לספק ביצועים קרובים מאוד לאלו של ה-Core i5-12600K שנמכר ב-300 דולר, או שתפיקדן של הליבות החסכוניות במערך הוא חשוב יותר ממה שאנחנו מודעים אליו? עוד מעט נוכל לגלות.

תושבת חדשה, ליבות חדשות, תהליך ייצור חדש – וגם גופי קירור חדשים (שיעילותם המעשית עדיין טעונת הוכחה)

בקצה התחתון, נראה כי אינטל מכינה לנו צמד דגמי Core i3 עם ארבע ליבות Golden Cove פיזיות ושמונה ליבות לוגיות, במחירים של בין 110 דולר ל-140 דולר – וצמד מעבדי Pentium עם צמד ליבות Golden Cove פיזיות (וארבע ליבות לוגיות תודות ל-HyperThreading) במחיר התחלתי של 60 דולר בלבד, כאשר גם בגרסאות ה-Box עבור אלו אמור להיות גוף קירור כלול, בפרופיל נמוך, תחת שם הקוד Laminar RS1.

צפו לעוד מידע אודות דגמי Alder Lake החדשים, והמון מוצרי חומרה חמים אחרים, במסגרת תערוכת CES 2022!