שש ליבות גם ל-AMD • HWzone
מחשבים

שש ליבות גם ל-AMD

לאחרונה פרסמנו ביקורת שערכנו למעבד שש הליבות הראשון של אינטל ממשפחת Gulftown, ה-Core i7 980X. היום יש לנו את ההזדמנות לבחון מקרוב את מעבד ששת הליבות מבית . מאז צאתם, מעבדים מסדרת Phenom של זכו למקומם הבטוח והבלתי מעורער בפלח המיינסטרים של המעבדים הביתיים. כחלק ממדיניות החברה, דאגה לפתח ולשווק את המעבדים במחירים זולים ובכך להפוך את השוק לעוד יותר תחרותי. גישה זאת אפשרה לעיתים לבנות מערכת שלמה מבוססת מעבד בעלות של מעבד אחד של . היחס בין המחיר לביצועים תרם רבות ליצירת מעריצים – החל מגיימרים שמוכנים להשקיע את מירב כספם ועד לפלח המיינסטרים אשר לא מעוניין לפשוט רגל במרוץ הבלתי פוסק לעבר הפסגה הטכנולוגית.

כאמור, חברת השיקה לאחרונה את שני המעבדים בעלי שש ליבות ה-Phenom II X6 1055T ו-Phenom II X6 1090T. שני הדגמים מבוססים על ליבת Thuban החדשה ומכריזים על כמות הליבות בשמם, כמיטב מסורת , בדמות X6. למעשה, זאת דריכת הרגל הראשונה של בשוק השש ליבות הצובר תאוצה בימים אלו. התושבת של המעבדים החדשים נותרה ללא שינוי (AM3), כך שניתן להניח כי לוחות האם הישנים בעלי תושבת AM3 וגם AM2+ יתמכו במעבדים אלו לאחר עדכון הביוס.
 
היום אנו הולכים לגלות את ביצועיו ותפקודו של האח הגדול מבין שני הדרקונים ה-Phenom II X6 1090T.
 
מבט מקרוב אל Hexa-Core
 
המעבד מיוצר בתהליך ייצור של 45 ננו-מטר תוך שימוש בטכנולוגיות SOI (ר"ת Silicon on insulator) ו-Immersion lithography. גודל המטמון מרמה ראשונה (L1) הינו 128 קילו-בייט לכל ליבה ( 64 קילו-בייט לנתונים ועוד 64 קילו-בייט לפקודות), גודל המטמון מרמה שניה (L2) הינו 512 קילו-בייט לליבה, וגודל הכולל של המטמון מרמה שלישית (L3) הינו 6 מגה-בייט.
אם נביט על צילום ליבת המעבד נוכל להבחין כי מדובר בעצם בשדרוג של מעבד מהדור הקודם ממשפחת Deneb, בעל 4 ליבות, בתוספת של 2 ליבות נוספות. בהשוואה למשפחת Deneb, גודלו של הזיכרון המטמון מהרמה השלישית L3 לא השתנה כלל, אך גודלו של הזיכרון מהרמה הראשונה והשנייה הוגדל פי 1.5 – ביחס ישיר של הגדלת כמות הליבות. כמו כן המעבדים החדשים בנויים מ-904 מיליון טרנזיסטורים, כאשר הדור הקודם היה מורכב מ-758 מיליון. ליישור הקו ניתן לסכם כי יש לנו את ה-Phenom II X4 המוכר היטב שהתבגר וצבר כח נוסף.
אין זאת המצאה ייחודית לצוותי ההנדסה של . למעשה, אינטל בחרה בנתיב הזה לפני , בפיתוח 6 ליבות משלה שכבר נמכר בשווקים בעולם, ה-Core i7 980 Xtreme. הארכיטקטורה של i7 9xx שקדם לו הורחבה ב 2 ליבות נוספות. יחד עם זאת ההבדל בשיטת הייצור של שתי החברות קיים ולא מבוטל. פסי הייצור של ה-i7 980 בנויים על פי תהליך הייצור של 32 ננו-מטר עם נפח כפול של זיכרון מטמון L3, אך לא מיותר להוסיף כי המחיר שלו לא בהכרח יתאים לכל ארנק ממוצע. אינטל ממשיכה להתמיד באסטרטגית ה-Tic-Toc המפורסמת, ולהשיק את המעבדים המוקטנים בשנים הזוגיות, ובשנים האי-זוגיות לפתח ארכיטקטורות חדשות. חברת נמנעת בשלב זה מייצור בטכנולוגית 32 ננו-מטר.


1 2 3 4 5 6 7 8 9העמוד הבא
תגיות

12 תגובות

 1. סקירה מוזרה
  למה לא השוותם את שני המעבדים עם אותו כרטיס מסך?
  זה ברור שהמעבד הזה גרוע למשחקים בגלל שאפילו I5 750 שזול ממנו ב600 שקל חזק ממנו במשחקים וכו'…
  אני לא מבין מה ההגיון בלקנות את המעבד הזה הוא סתם יקר ובמחיר הזה יש I7 עם X58 שגם חזקים יותר וגם תומים SLI/CF מלא.

 2. או קיי, יש מקום לשיפור
  מבחינת ה – AMD , הכוונה.
  כמערכת מחשב שלמה, אפשר לשקול ות המעבד הזה, מי שרוצה את הטופ – יודע לאן לפנות.

  ואם כבר ביקורת – אולי סוף סוף ראונד של
  קוואדרו מול GTX ביישומי גרפיקה ?
  וואללה, הגיע הזמן !

 3. איך משווים GTX480 ל5770?
  לא ברור לי למה לא השוותם את ה480GTX לHD5970 תבנו מערכת של AMD גם מהמוצרים הכי טובים שלה ולא רק אינטל מהמוצרים הכי טובים שלה סקירה עם הטעייה ברורה לטובת אינטל

 4. סקירה מוזרה אכן
  מה יש להשוות מוצר שעולה 1500 שח למוצר שעולה 5000 שח ולסיים את הביקורת עם השורה התחתונה "אך למי שלא מוכן להתפשר על שום דבר פרט לפסגה, לא נוכל להמליץ על Phenom II X6 1090T."
  ואכן למשחקים יש לאינטל מעבדים זולים יותר ומהירים יותר
  היה צורך לסקור את המעבד רק בתוכנות שדורשות ריבוי ליבות ובתור אוהד אינטל כי מה לעשות זה יותר קרוב אלינו בודאי שהייתי די ממליץ על האיי אם די כי אין מה להשוות מבחינת מחיר
  ודרך אגב מדוע באמת לא לקחתם לבדיקה כרטיס מסך חזק יותר מה 5770 ובמערכת של אינטל שמתם את אחד החזקים ביותר האם זה לא השפיע על המעבד במשחקים ולא נתן לו להפתח עד הסוף

 5. ל-3
  אתה בכלל שמת לב מה אמרת? ש- GTX 480 הוא חלק ממערכת של intel.
  זה לא משנה לאינטל להשתמש גם ב- ATI, NVIDIA לא שלה…

 6. אחרי מחיר/תועלת, עדיין עדיף אינטל
  באותו מחיר ניתן לקנות core i7 860, ואולי בתוספת קטנה את ה core i 7 940. ועדיין הביצועים יהיו עדיפים באינטל, כולל גם בישומים מקצועיים המשתמשים מעל ל 4 ליבות.

  למסקנה הזו הגעתי ממבחנים שעשו בהמון אתרים. תבדקו בעצמכם.

  אין שום טעם לקנות את המעבד הזה. אינטל במחיר זהה עדיף ב 95% מהמקרים. (וזה לפני שמביאים בחשבון את יכולות ה OC העדיפות של אינטל)

 7. היכן הראש שלכם??
  היום מעבד אינטל בעל 4 ליבות מתחיל במחיר 1300 שח.
  מעבד AMD מתחיל במחיר 750 שח.
  אם תקחו את מעבד 6 ליבות AMD – AMD Phenom II X6 1055T Socket AM3 תגיעו עד ל1150 שח גם כן, ואז ההשוואה בהחלט פסיקה חדה לטובת AMD.
  עלות מול ביצועים, AMD משאירה לINTEL אבק, לא ברור לי בכלל איך אתם עושים את ההשוואות האלה.
  9 עמודי השוואה ותוצאות הזויות.

 8. עוד ביקורת תלושה וגרועה
  HWZONE, בתור קורא שלכם שנים רבות – פישלתם שוב.

  הביקורת הזו פשוט גרועה. אין שום מקום להשוואה "ראש בראש" בין מוצר שעולה 1500 שקל למוצר שעולה 5500. זו בדיחה. יש להשוואת את המעבד למעבד או מס' מעבדים שמקבילים לו במחיר. את המעבד שעולה פי 3.5 אפשר לשים כרפרנס כלשהו, אם רוצים. כמו כן – למה אין בסקירה גם מעבדי 4 ליבות, בשביל השוואה? לא תמיד 6 ליבות מהוות יתרון, ועל סקירה טובה להצביע על המצבים האלו.

 9. כל הכבוד ל AMD
  שיימשיכו ככה אחלה מעבדים טובים אמינים וזולים

 10. מעניין מאוד…
  שלושת המשחקים ששומשו כמבחן פה וכן חלק מהתוכנות, משתמשים בעלוקה הכושלת Phsyx, שלאחרונה המסמרים האחרונים בארון המתים המחולל שלה נדפקו עם הליגויים על קוד המסורבל וה"מלכודות" הנלוזות של Nvidia.

  אז אל תתפלאו למה הPhenom לא הצליח בביצועים שלו….

  התאכזבתי הפעם HWzone….המ קרה לכם?!?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close