שמונה ליבות, דגם מספר שלוש: AMD מכינה להשקה את מעבד ה-Ryzen 7 3750X • HWzone
מחשביםמעבדים

שמונה ליבות, דגם מספר שלוש: AMD מכינה להשקה את מעבד ה-Ryzen 7 3750X

מעבד שולחני חדש ממפתחת השבבים נצפה ברשת – ועשוי להיות משתלם יותר מה- 7 3800X

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מעבדים עם שמונה ליבות פיזיות הופכים במהירות לברירת מחדל חדשה עבור משתמשים רבים בשוק הביתי, ועל כן טבעי לצפות כי נראה יותר מהם בעתיד הקרוב. דור ה-Ryzen 3000 של כולל נכון להיום צמד דגמי שמונה ליבות בלבד, ה- 7 3700X עם מעטפת הספק מצומצמת של 65 וואט וה- 7 3800X המשוכלל יותר עם מעטפת הספק של 105 וואט – אז נראה שזה עומד להשתנות בקרוב עם דגם שלישי שיהיה איפשהו באמצע הדרך ביניהם.

מספר מקורות שונים ברשת מציינים את קיומו של דגם Ryzen 7 3750X מתומן ליבות, תומך טכנולוגיית SMT שמעניקה לו 16 נימי עיבוד כמובן, במעטפת הספק של 105 וואט – ועבור תושבת ה-AM4. עדיין לא ידועים לנו תדרי הפעולה הצפויים של הדגם, אם כי בהתבסס על השיטה הנוכחית של בה מצויין תדר עבודה בסיסי עבור כל הליבות אך נבחר תדר מירבי שאליו עשויה להגיע בודדת בתנאי סביבה אופטימליים, סביר להניח כי רק בחינת הביצועים בפועל תגלה לנו כמה הוא יהיה קרוב ליכולות ה- 7 3800X הפופולרי.

דגמים חדשים רבים בדרך – וכמה מהם נשמעים מסקרנים בהחלט

יתכן כי ה-Ryzen 7 3750X אינו מיועד להיות מעבד שמשווק לצרכנים הביתיים באופן רשמי, אלא דגם OEM שמיועד לחברות המרכיבות מערכות מחשבים – אך אנחנו בהחלט נחזיק אצבעות לכך שתהיה לנו אפשרות להשיג אותו במחיר של 350 דולר לערך, כך שיהיה בעל יחס עלות-תועלת טוב עוד יותר מדגם ה-105 וואט שמוצע בחנויות בדור ה- 2 כיום. הכנה להשקה עתידית של דור ה- מאינטל עם עד עשר ליבות עיבוד (שכנראה יביא להוזלת דגמי שמונה הליבות של היצרנית)? עוד מעט נדע.

מה יוכל להיות מחיר הביניים של דגם מתומן חדש?


תגיות
Back to top button
Close
Close