שלוש תצורות ועיצובים ייחודיים: פרטים נוספים על כרטיסי המסך של אינטל

האופן בו נוכל למצוא את דגמי משפחת ה-Arc Alchemist מתבהר עוד קצת – ויהיה דומה לדרך בה NVIDIA ו-AMD פועלות בתחום כבר שנים

עוד ועוד פרטים קטנים ומעניינים נחשפים ברשת אודות אחד המיזמים השאפתניים של אינטל בעידן המודרני – כרטיסי מסך ייעודיים שיחלו להתחרות ישירות במוצרים מודרניים של NVIDIA ו-AMD. הפעם, מדובר במידע אודות השותפות העסקיות של אינטל ובמידע חדש אודות מנעד הדגמים והביצועים שאמור להגיע אלינו במהלך החודשים הראשונים של השנה הבאה.

ראיון שערך ראש חטיבת מוצרי הגראפיקה באינטל ראג'ה קודורי סיפק לנו אישור לכך ששותפות השיווק של אינטל (אותן חברות שירכיבו את כרטיסי המסך המבוססים על ליבות החברה בפועל ויהיו אחראיות להעביר אותם אל חנויות ברחבי העולם) יוכלו ליצור עיצובים משלהן עבור דגמי Arc Alchemist שבדרך, בשינוי מעיצוב הרפרנס עליו עבדה יצרנית השבבים בעצמה – ואף נחשף במספר הדלפות עם מעטפת מלבנית וצמד מאווררים בתוכה.

דיווח נוסף הצהיר כי אסוס, MSI ו-Gigabyte מתכננות להיות בין אלו שישתפו פעולה עם אינטל ויאמצו את הליבות הגראפיות העתידיות שלה – אך הכתבה המקורית הזו כבר נעלמה מהרשת, כך שיתכן כי מדובר בשמועה בלבד ללא הוכחות או ביסוס משמעותיים מאחוריה (אם כי לא מופרך לצפות כי יצרניות שמשתפות פעולה גם עם NVIDIA וגם עם AMD במקביל כיום ישמחו לנסות את מזלן גם עם מתמודדת חדשה נוספת).

אנשי ערוץ ה-YouTube העונה לשם החינני Moore's Law is Dead משוכנעים כי פיצחו את מנעד המוצרים אותו מתכננת אינטל להציע לצרכנים בעוד מספר חודשים

שמועה מעניינת נוספת מגיעה כהמשך ישיר לשקופית המודלפת שהציגה את מפת התחרות הצפויה של אינטל בדור ה-Arc הראשון שלה, עם רמות ביצועים שתואמות כרטיסי מסך של 300 דולר עד 500 דולר בקצה אחד וכרטיסי מסך של 100 דולר עד 200 דולר בקצה השני. כעת יש לנו טענה על כך שאינטל תציע שלוש תתי-תצורות לכרטיסי ה-Alchemist שלה, כשברמה העליונה תהיה כמובן ליבת DG2 מלאה עם 512 אשכולות עיבוד תחת מעטפת הספק של 225 וואט, לצד 16GB של זכרון GDDR6 לכאורה, בזמן שתצורה מצומצמת עבור אותה ליבה תכלול 384 אשכולות עיבוד עם 8GB או 12GB של זכרון GDDR6, תחת מעטפת הספק אפשרית של 175 וואט.

עבור הקצה התחתון צפויה תת-תצורה אחת בלבד, לכל הפחות בשלב הראשון, עם 128 אשכולות עיבוד, ממשק זכרון צנוע הרבה יותר של 64 ביט ו-4GB או 8GB של זכרון GDDR6, כאשר המטרה המוצהרת כאן היא להסתפק במעטפת הספק של 75 וואט אשר תאפשר לפחות לחלק מהדגמים לפעול ללא חיבורים חיצוניים נוספים מספק הכח, אלא על בסיס אספקת האנרגיה ממחבר ה-PCI-Express של לוח האם בלבד.

יש ברשת לא מעט עיבודים בלתי רשמיים של עיצוב הרפרנס המסתמן מאינטל עבור דגמי ה-Arc Alchemist המתקדמים שלה, כאשר סביר מאוד להעריך כי התצורה החסכונית עם הליבה המוקטנת תזכה לעיצוב קומפקטי יותר משלה (אולי בהשראת ה-DG1 מהשנה הנוכחית)

לקינוח, חתיכה משקופית מודלפת אחרת מטעם אינטל מספקת הדרכה שיווקית עבור מותג ה-Arc החדש לכרטיסי המסך – וגורמת לנו להגיע למסקנה כי שלישיית כרטיסי המסך תגיע אל החנויות עם השמות המסחריים 'Arc a' בתוספת של שלושה מספרים, כלומר Intel Arc a900 (לשם המחשה בלבד) לדגם הבכיר, בדומה לדרך בה אנחנו מכירים את ה-NVIDIA GeForce RTX 3090 ואת ה-AMD Radeon RX 6900 XT.

לא רק מנגנוני הפיתוח והייצור (אצל TSMC) עובדים במלוא היקפם בימים אלו – גם אנשי הפרסום והשיווק של אינטל מתכוננים לדחיפה קדימה של מותג חדש שינסה להתחרות עם שמות שמוכרים היטב לכל חובב מחשבים וחומרה כבר קרוב לשני עשורים

מצפים לנו לפחות ארבעה חודשים עד להשקה הרשמית של כרטיסי מסך לחובבי הגיימינג מאינטל – כך שנראה כי עוד הרבה ידיעות ורמזים יגיעו אלינו עד לרגע שבו נקבל את מלוא התשובות מהמקור הרשמי והמוסמך ביותר. צפו לעדכונים בהקדם!