שיא אחד אחרון לפני שנפרדים: ה-GeForce GTX 980 Ti הומהר ל-2.2GHz

האוברקלוקר הנודע K|NGP|N השתמש בדגם שהוא עצמו סייע ל-EVGA ליצור בכדי לשבור את שיא המהירות ומספר שיאי ביצועים עבור הליבה המובילה של NVIDIA

בחצי השנה האחרונה התרגלנו לראות את כרטיסי ה-GeForce GTX 980 Ti של NVIDIA שוברים שלל שיאי ביצועים, ובכל זאת נראה שעוד נותר מעט פונטציאל לשיפור – כפי שמוכיח עכשיו K|NGP|N בשיתוף עם חברת EVGA.

האוברקלוקר המפורסם (שלא לומר אגדי) עשה שימוש בדגם היקר שנושא את שמו ונוצר בידי EVGA, בסיוע של קירור חנקן נוזלי כמובן, בכדי לבצע המהרה לתדר שיא של 2,203MHz, הגבוה ביותר עבור GTTX 980 Ti, שגם היה יציב מספיק בכדי לאפשר לו לשבור את תוצאות השיא עבור כרטיס מסך בודד במבחן ה-3DMark Fire Strike, בגירסה הסטנדרטית, בגירסת ה-Extreme ובגירסת ה-Ultra.

kingt1

הזדמן לנו לראות כרטיסי מסך שהומהרו לתדר עבודה גבוה עוד יותר מזה שהוזכר בפיסקה הקודמת, בעיקר עבור ה-GeForce GTX 980 הסטנדרטי – אך כן כאמור מדובר בתדר הגבוה ביותר אליו הגיעה גירסת ה-Ti, ומה שהכי מדהים כאן הוא העובדה ששני הדגמים הללו עדיין מתבססים על ליטוגרפיית ה-28 ננומטר הוותיקה, שעבורה בתחילת הדרך אפילו תדרים של מעל לג'יגה-הרץ בודד (עבור ליבות גראפיות) נשמעו כמו פנטזיה.

kingt3

אילו שיאים נוספים, בקירור LN2 אקזוטי או בהתבסס על קירורי אוויר ומים מסורתיים יותר, ממתינים לנו מעבר לפינה עם המעבר לתהליכי ייצור של 16 ננומטר ו-14 ננומטר? אנחנו מקווים להתחיל ולגלות את התשובות עוד לפני אמצע שנת 2016.