שיאני המהירות בעולם ה-DDR4 • HWzone
מחשביםכתבות נבחרות

שיאני המהירות בעולם ה-DDR4

ספקיות הזכרונות G.Skill ו- מנהלות מירוץ מרשים ומעניקות לנו זכרונות דינאמיים עם שוברי שיאים – גם למחשבים נייחים וגם למחשבים ניידים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


G.Skill ו-Corsair אינן מייצרות שבבי זכרונות דינאמיים (או כל שבב אחר, למעשה) בעצמן, אך זה לא מונע מהן לדבוק בתחרות מרשימה שמנקזת כל טיפת פוטנציאל מחומרת ה- הזמינה בתחום ומעניקה לנו שיאים חדשים של ומהירות מדי כמה חודשים.

לפני זמן מה, היו אלו קיטים כפולים חדשים דומים משתי המתחרות בנפח כולל של 16 ג'יגה-בייט (צמד סטיקים בנפח 8 ג'יגה-בייט האחד) ובמהירות אפקטיבית של לא פחות מ-4,600MT/s, שיועדו עבור פלטפורמת ה-X299 החדשה של , עם רוחב פס מתקבל של כמעט 60 ג'יגה-בייט בשנייה, או קרוב ל-120 ג'יגה-בייט בשנייה בעת אכלוס כל ארבעת הערוצים הזמינים בדרך אל המעבד – ובמחירים מומלצים של מעל ל-500 דולר.

בפרופיל נמוך ומראה פשוט למדי – שמגיעים למהירויות כפולות מהבסיס המוכר של תקן ה-DDR4

כעת, ההיצע הופך מרשים אפילו יותר עם הכרזה של על קיטים מרובעים בנפח כולל של 32 ג'יגה-בייט (ארבעה סטיקים בנפח 8 ג'יגה-בייט כל אחד), שנבדקו והותאמו לפעול במהירות אפקטיבית של 4,333MT/s, במתח סטנדרטי יחסית של 1.35 וולט (לעומת מתח של 1.5 וולט בקיטים הכפולים מהפסקה הקודמת) – שנטרפה כמעט מיד על ידי הכרזה של על קיט מרובע משלה בנפח זהה שמצליח להגיע למהירות אפקטיבית של 4,400MT/s, במתח 1.5 וולט, ועם תזמונים משופרים של CL19-19-19-39. המחירים לא פורסמו פומבית, אך סביר להניח כי הם יהיו בני ארבע ספרות – בדולרים, כמובן.

ל-G.Skill יש קיטים עם תזמונים מינימליים אפילו יותר, לכל אלו שמעוניינים להפיק את המירב מהמערכת במסגרת אגרסיבית במיוחד ומסוגל לשלם על כך

חשבתם שזה הכל? כעת התחרות העיקשת בין שתי החברות עוברת לשוק זכרונות ה-SO-DIMM הניידים, כך נראה, עם הכרזה של על קיט מרובע בנפח 32 ג'יגה-בייט בעל מהירות אפקטיבית של 4,000MT/s במתח 1.35 וולט, אשר מעניק רוחב פס כולל של כ-51 ג'יגה-בייט בשנייה למחשבים מהקצה העליון (או ללוחות אם זעירים שעושים שימוש בתצורה זו) ויעלה למעוניינים כ-600 דולר. הכרזה זו לוותה בהשקה נגדית של , פעם נוספת, עם קיט מרובע משלה בנפח ומהירות אפקטיבית זהים, אך בתזמונים מרשימים עוד יותר של CL18-18-18-38 תחת אותו מתח עבודה של 1.35 וולט.

רף ה-4,000MT/s נשבר גם בתצורה הניידת, לקבלת שיאי בלוחות Mini-ITX קומפקטיים

מה שמבטיח אפילו יותר מההיצע הקיים הוא העובדה שסמסונג רק הכריזה על שבבי הדור החדש שלה, עם מהירויות בסיס גבוהות עוד יותר של 3,600MT/s, כך שאם לוקחים בחשבון כי כל התוצרים הקיימים מתבססים על שבבי בתהליך ייצור ברמה של 20 ננומטר עם מהירות בסיס של 2,666MT/s או תהליך ייצור ברמת 10 ננומטר עם מהירות בסיס של לא יותר מ-3,200MT/s – נראה כי כבר ניתן להתחיל לפנטז על שיאי רוחב פס חדשים עבור השנה החדשה, עם מהירויות שעשויות לחצות את רף ה-5,000MT/s בשוק הגבוה. כל זאת עוד מבלי שדיברנו כלל על תקן ה- המתהווה לו אי שם באופק.

התחרות תהפוך לקשה (ויקרה) עוד יותר עם בואם של שבבי בתהליכי ייצור חדשים? בקרוב נגלה


תגיות
Back to top button
Close
Close