שחר של יום חדש: Skylake-X כבר כאן עם כמות בלתי שפויה של ליבות עיבוד • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

שחר של יום חדש: Skylake-X כבר כאן עם כמות בלתי שפויה של ליבות עיבוד

השמועות האחרונות הוכחו כנכונות – הולכת על כל הקופה עם דור חדש של שמאיים לשנות את הדרך שבה נראה השוק הביתי

לאחר המתנה של כמעט שנה וחצי, דור האקסטרים החדש מבית סוף סוף כאן, והוא לא לבד: החברה השיקה את מעבדי ה-Skyalke-X וה-Kaby Lake-X במקביל על מנת לסגור את פער הדורות עם סדרות המיינסטרים, ועל הדרך העניקה לנו מציאות חדשה בשוק בשבה עם שמונה, עשר ואפילו 12 ליבות עיבוד כבר לא דורשים סכום דולרי בן ארבע ספרות מהקונים.

שתי משפחות באחת: הרבה ליבות וממש הרבה ליבות

משפחת ה-Skylake-X תוכננה בתור שדרוג מינורי יחסית למשפחת ה--E הנודעת, אך נראה שההתפתחות הטכנולוגיה המהירה והתחרות המתגברת הביאו אותה להחלטה עם שדרוג ועיבוי משמעותיים של היכולות – ועתה יש לנו למעשה צמד תתי סדרות של מוצרים, כשאחת היא למעשה יורשת ישירה של הדגמים שראינו בעידן הקודם והשנייה מציעה לנו עולם חדש לחלוטין עם כמות ליבות ופוטנציאל שלא היו זמינים בצורה מעשית מעולם.

שבעה מעבדי Skylake-X חדשים נחשפים היום, במסגרת האירוע התקשורתי הגדול של בתערוכת Computex, מהם שניים ממשפחת ה- i7 המוכרת לכולנו היטב ועוד חמישה ממשפחה חדשה לחלוטין בשם i9 – כולם עם מכפלת תדר פתוחה כלפי מעלה ותמיכה מלאה בהמהרה מצד הצרכן, וכולם באותה פלטפורמת חדשה עם תושבת LGA2066 חדשה.

החליטה לא לחסוך במשאבים הפעם

Core i7-7800X יהיה הדגם הבסיסי והזול ביותר בדור, עם שש ליבות עיבוד פיזיות שיפעלו בתדר בסיסי של 3.5GHz ובתדר טורבו מירבי של 4GHz ועם תמיכה ב-HyperThreading אשר תעניק 12 ליבות לוגיות ליישומים שיודעים לנצל זאת, וכמו כן 8.25 מגה-בייט של זכרון מטמון משותף מרמה L3 (ומגה-בייט שלם של זכרון מטמון L2 אישי לכל ליבה וליבה), 28 עורקי PCI-Express 3.0 שיעברו היישר מהמעבד אל החיבורים החיצוניים שעל לוח האם, מעטפת תרמית מאסיבית של 140 וואט ותג מחיר שנמוך מ-400 דולר. ליבה גראפית מובנית אין כאן, כמובן – כמו בכל שאר מעבדי ה-HEDT אצל .

לא רק המון ליבות ותדרים מכובדים – אלא גם פוטנציאל לשיפור משמעותי נוסף מצד המשתמשים עצמם. אנחנו מקווים

Core i7-7820X יציע שמונה ליבות עיבוד פיזיות ו-16 ליבות לוגיות בתדר בסיס של 3.6GHz אשר יוכל להגיע עד ל-4.5GHz במסגרת טכנולוגיית ה-Turbo Boost Max 3.0 החדשה (עוד עליה בהמשך), 28 עורקי PCI-Express ו-11 מגה-בייט של זכרון L3. המחיר המומלץ – 600 דולר, או 100 דולר מעל לדגם ה-Ryzen המתומן הבכיר של .

Core i9-7900X ישווה את השיא הקודם של בשוק הביתי עם 10 ליבות עיבוד פיזיות (ו-20 לוגיות), בתדר בסיס של 3.3GHz ותדר Turbo Boost Max מירבי מרשים של 4.5GHz, כמות מוגדלת משמעותית של 44 עורקי PCI-Express 3.0 אשר מגיעים מהמעבד, 13.75 מגה-בייט של זכרון מטמון L3 – ותג מחיר של 1,000 דולר (או 999 דולר, שהם טכנית עדיין סכום תלת-ספרתי), שמבשר על קיצוץ ענקי בעלות ביחס למעבד עשר הליבות של דור ה--E.

יש גם פלטפורמה חדשה לחלוטין שתתמוך בקפיצה הטכנולוגית הענקית

ארבעת דגמי העל של יקבלו את השמות i9-7960X, i9-7940X, i9-7920X ו- i9-7980XE ויציעו כאמור 12 ליבות פיזיות (24 לוגיות), 14 ליבות פיזיות (28 לוגיות), 16 ליבות פיזיות (32 לוגיות) ולקינוח 18 ליבות עיבוד פיזיות (36 לוגיות!) בהתאמה, כאשר תדרי עבודה ספציפיים טרם נחשפו בשל העובדה שהזמינות שלהם תגיע רק בעוד מספר חודשים – ונראה כי עבודת הווריפיקציה והמיון של השבבים עדיין נמצאת בעיצומה ללא החלטות מסחריות קשיחות.

כל הדגמים האלו יהנו ממעטפת תרמית גדולה של 165 וואט, מ-44 עורקי PCI-Express 3.0 ומכמות נדיבה מאוד של זכרון מטמון L3 – וגם תגי מחיר שיהיו מאסיביים ביותר ויעמדו על 1200 דולר ל-12 ליבות, 1,400 דולר ל-14 ליבות, 1,700 דולר ל-16 ליבות ו-2,000 דולר גרנדיוזיים ל-18 ליבות – מה שעדיין מהווה למעשה הוזלה גדולה לעומת הדורות הקודמים, אם מסתכלים על כל העניין במונחי מחיר ממוצע עבור כל זמינה.

דגמים ראשונים של -X אמורים להגיע בשבועות הקרובים, אבל אנחנו משערים שהדגמים המתקדמים והגדולים ביותר יגיעו מאוחר יותר מאלו הבסיסיים יותר, ובשל כך (בין היתר) עדיין לא זכו לפירוט מלא של יכולותיהם

ביצועים מיטביים בכל סיטואציה?

אחת מהיכולות החדשות המעניינות ביותר ב-Skylake-X, שאמורה להיות זמינה בכל הדגמים החדשים פרט ל- i7-7800X, היא ה-Turbo Boost Max 3.0, שטכנית הוצגה עוד בדור ה-Broadwell-E תחת הכינוי Favoured אך למעשה לא הופעלה בשום מפלטפורמת ה-X99 – במסגרתה המערכת תוכל לבחון אילו ליבות מתוך כל הכמות הגדולה הזמינה הן האיכותיות ביותר, כלומר צורכות את כמות המתח הקטנה ביותר בתדר נתון ועל כן פולטות פחות חום ומעניקות פוטנציאל להגיע לתדרי עבודה גבוהים במיוחד.

למצות את היכולות הטכנולוגיות הגדולות בכל תוכנה – וכנראה גם להתפאר בתדרי טורבו מירביים גבוהים במיוחד של 4.5GHz גם בדגמים עם המון ליבות

שתי הליבות הטובות ביותר יסומנו אוטומטית בכל מערכת ובכל מעבד, ואלו יהיו הליבות שאליהן יועברו כל היישומים אשר מסוגלים להתבסס על ליבה בודדת או צמד ליבות (כלומר, חלק ניכר מהיישומים המודרניים הנפוצים בשוק) ברמת מערכת ההפעלה, ויוכלו להנות מתדר שגבוה ב-200MHz ואולי אף יותר בהשוואה לתדר המירבי הזמין במצב בו ישנה כמות גדולה יותר של ליבות בשימוש בידי יישום בודד – כשבפועל מצב זה אמור למזער את אותן תוצאות מבחני ביצועים מוזרות משהו שבהן ניתן היה לראות מעבדי i5 ו- i7 מהמיינסטרים שמגיעים לתוצאות עדיפות על פני עבדי אקסטרים שעולים פי כמה וכמה מהם. טאץ' נחמד לביצועים מירביים – שיפעל כמיועד הפעם, אנחנו מקווים.

בקרוב בחנויות – הכינו את המזומנים

כמו כן, תמיכה חומרתית בסט הפקודות החדש העונה לשם AVX512 מבטיחה להביא יעילות וביצועים גבוהים יותר מאי פעם לחישובים וקטוריים ספציפיים, ואמורה להזניק את הביצועים של המעבדים החדשים קדימה ביישומים תומכים בהשוואה לדגמי העבר שתמכו אך ורק בפקודות AVX ו-AVX2.

בשורה גדולה לאלו שיודעים איך להשתמש בה

עכשיו, אנחנו מרגישים שאנחנו באמת מוכנים לבואה של משפחת ה-Threadripper החדשה של , שתהיה זו שתקבע סופית את ההבנה שמעבדים עם מעל 10 ליבות עיבוד הופכים להיות חלק מהעולם ומהלקסיקון שלנו בגיימינג, בעריכה ובעבודות המקצועיות מעתה ואילך. צפו לעוד הרבה מידע בנושא בקרוב מאוד.

תגיות

109 תגובות

  1. Elia Grady
   מעבד חדש לוקח לתכנן ולבנות לפחות שנתיים. המעבדים של אינטל היו יוצאים עם או בלי רייזן

   1. אינטל ידועה בתור מתמחרת מאוד גבוהה. הם לא היו צריכים להוציא אותם ללא רייזן והיו מוציאים אותם בהדרגה הרבה יותר איטית ובמחירים גבוהים בכמה מאות דולרים ממה שרשום בכתבה בתמחור הנוכחי.

    כמובן שוק האקסטרים היה יכול לקבל את המעבדים הללו ב3000 דולר במקום ב1400~ בממוצע עכשיו.

  2. Elad Lavie
   אינטל יכלה להוציא גרסה "פרווה" של המעבדים הללו ולהוזיל את העלות (ליצרן..לא לצרכן).
   וככה גם להרוויח יותר כסף על המעבדים בדור הזה, וגם להשאיר יותר "רווח שיפור" אפשרי לדור הבא כדי שיוכלו להציג שיפור משמעותי יותר למרות שהטכנולוגיה לא תהיה כזו מתקדמת בהשוואה למה שהם מסוגלים להוציא.

  3. Norel Farjoon לא משנים דיזיין תוך יומיים… אתה לא תהפוך פרווה לבשרי או הפוך בתגובה להצהרה של מתחרה…

  4. Vlad Keel
   אתה גם לא מוציא תגובה למתחרה תוך יומיים…אבל איך שהוא התגובות מהמתחרות ממשיכות להגיע כל הזמן.
   לוקח זמן לתכנן ארכיטקטורה..אבל מעבד על בסיס הארכיטקטורה קצת פחות.
   וחוץ מזה, החברות מפתחות מוצרים כדי לענות למתחרים על ידי זה שהם מעריכים מה הם יציעו בעתיד, ואז מפתחות מוצרים בהתאם.
   בהחלט יכול להיות שאינטל מפתחות מגוון מעבדים בכל דור, אבל מייצרת בסופו של דבר רק את אלו שהשוק מחייב, ולא דוחפת את עצמה יותר מדי למעלה.
   בסופו של דבר אם אינטל תייצר מעבדים עוצמתיים מדי, בדור הבא היא זו שתצטרך לעקוף את הרף שהיא בעצמה קבעה

  5. נוראל, חמודי גילוי נאות, אני עובד באינטל על מעבדים שיצאו עוד שלוש שנים, ואני יכול לומר שמה שאמרת זה שטויות במיץ.

   1. אלעד, אתה יודע על מפות תכנון עתידיות של אינטל, ובגלל זה אתה מגיע לפה להתעדכן?

   2. אתה עובד באינטל? תגיד אולי אתה יודע מה הסיפור למה המנהיגות שם… ההנהלה היא כל כך חזירית??? ומגעילה לאלה שמשלמים לכם את המשכורת???

 1. אם לא הייתה תחרות ישירה מצד AMD היינו מקבלים את זה רק בעוד 2-3 שנים, ובמחיר גבוה הרבה יותר..

 2. לא אגיב על המעבדים אבל אמשיך את התגובות של OVO ושל ASKME:
  הטכנולוגיה והיכולת התקיימו, קיימות ויתקיימו אצל אינטל ואנוידיה.
  הם נותנים לנו את זה עכשיו כי אין להן ברירה (בגלל AMD)
  ובהתנהלות הזו יש המון קרדיט והמון RESPECT לAMD, שאף פעם לא החזיקה את הפנינים שלה מיד הציבור ותמיד הייתה נדיבה (FP64)

  1. נדיבה גם במחיר! AMD אף פעם לא תמחרה את עצמה יותר מדי גבוהה, למורות שהמוצרים שלה כן שווים יותר לדעתי (לדוגמא רייזן)

 3. אכן שחר של יום חדש, וכמו שכבר לעסו את זה פה לפניי, אילולי הפריצה של AMD השנה כל זה לא היה קורה.
  השאלה היא המחיר. גם של המעבדים, גם של הלוחות התומכים. על פניו נראה לי שצריך למכור כליה בשביל כזה שילוש.
  השלב הבא, להמתין למעבדים של AMD עם 16 ליבות. יאפשר לנו להשוות "תפוחים לתפוחים" ולראות איזה שילוש יתן ביצועים מיטביים עם עלות שפויה.

 4. גועל נפש. אינטל יושבת על הטכנולוגיה הזו כבר 6-7 שנים ובמקום זה האכילה אותנו פירורים.

  1. שטויות במיץ ואתה יכול להאמין לי כשאני רושם לך את זה.
   השינוי היחיד שקיים פה הוא המחיר, בזכות התחרות.
   כולכם פה חיים בסרט אם אתם חושבים שמחזיקים במגירה מעבדים ולא מוציאים. התהליך נהיה מסובך יותר ויותר ככול שהליטוגראפיה קטנה ולוקח לפעמים יותר זמן להוציא מוצר.
   המעבדים הללו בתכנון כבר שנים. אפילו מועד ההשקה שלהם לא הוקדם בכלל.

   1. אתה באמת טוען שהייתה מניעה חומרתית להוציא מעבדים כאלו כבר לפני 6 שנים? רמז, הם כבר יצאו אבל פשוט לשוק העסקי. פתאום כשיש רשרוש של תחרות מצד AMD פתאום הטכנולוגיה הבשילה?

   1. מעדיף את 10 ליבות ומעלה של אי אם די… בינתיים נראה שהם גורמים לאינטל להזיע והארכ החדשה רק תשתפר עם אופטימזציה … אינטל לא שינתה כלום חוץ מלהוסיף ליבות ולמרוח אותם במשחה שאם תחליף תוריד לך 25 מעלות מהמעבד ואני אפמפם את זה עוד הרבה שנים

 5. נראה שהם היו קיימים כבר שנים ורק חיכו ש amd תעלה הילוך מהצד שלה. ככה לא מובילים את השוק. ככה בעיקר סוחטים אותו.

  1. כן. ולכן לא נראה לי סביר שבמקרה יום וחצי אחרי ש amd פרסמו את המעבדים מרובי ליבות שלהם , אינטל פרסמה את שלה….

   1. מסכים 100%! המעבדים היו קיימים כבר מזמן, אפילו הדור הבא אני מאמין כבר איפשהו מפותח, לפי השמועה AMD גם הכינה תחרות לדור הבא. :)

    1. אתה בטוח ב100% אה? אתה טועה. שום דבר לא "קיים במגרה הרבה זמן".
     AMD הציגה את ה HEDT שלה הרבה חודשים אחרי שכבר היו נתונים ברחבי הרשת על SKX.

 6. תמיד הייתה לי קונספירציה שאת החומרה הכי חזקה היום בשוק כבר יצרו לפני איזה 6 שנים וכל פעם משחררים קצת כדי שלאנשים תמיד יהיה מ לשדרג ובעיקר לעשות מזה כסף

   1. נכון, וזה בדיוק מה שהיה להם בלי תחרות מצד AMD, הרבה שנים!

  1. אבל אם כבר פיתחו 20 ליבות כשמוכרים לך 10..
   נראה לך שזה כל כך קשה להם..
   בפלאפונים נגיד פתאום מוצאים מעבד יותר חסכוני בחשמל ויותר יעיל, נראה לך שקשה להם להגיע לרמה הזאת לפני שנתיים

  2. יש גם יותר וזה לשרתים. התדר נמוך בהתאם. מה תעשה עם 20 ליבות בתדר נמוך הממ?
   המעבד בטלפון פשוט בהרבה ממעבד של מחשב.

  3. אתה צודק
   אני חושב ככה כבר הרבה זמן.. גם בתחום הסלולר.
   כמובן שגם לוקח זמן לייצר טכנולוגיה חדשה ומתקדמת יותר אבל חשוב יותר זה לייצר רכיבים בטיחותיים ועמידים שזה מה שלוקח זמן לדעתי.

  4. זו לא קונספירציה, אתה צודק ב100%. ככה תעשיות טכנולוגיית בסיס עובדות מאז ומתמיד. ישנה אופציה להוציא כבר היום מעבדים עם 100 ליבות אך לא מוציאים כי מבחינה שיווקית אין לזה הצדקה.

 7. תפסיקו להתבכיין, ככה העולם עובד. זו הסיבה שעדיין מיוצרות מכוניות מונעות בנזין ב-2017. זו הסיבה שאנחנו קונים דירות במחירים לא שפויים.
  אם אין תחרות, ואם ההמון ממשיך לדרוש ולקנות – למה לשנות?
  הקמת חטיבות פיתוח והנדסה לטובת מזעור שבבים ורכיבים עולות מילארדים. עוד לא קמה החברה [וכנראה גם לא תקום] שתחשוב נטו על הצרכן [הן ברמת הקדמה והן ברמה הכלכלית]…
  גם AMD [המושיעה, במקרה זה] לא מציעה לנו את מרכולתה, במחירים הללו, מתוך מחשבה עלינו, הצרכנים.
  צריך לומר תודה על כך שיש תחרות, בתחום הזה, ושניתן לבנות כיום מחשב שמספיק לכל מטרה במחיר שפוי. זה גם לא שאם היו לנו 18 ליבות, למגזר הפרטי, לפני 5 שנים היה לנו מה לעשות עם זה [כמו של-99% אין מה לעשות עם זה גם כיום].
  ואם בגיימניג עסקינן, גם מעבד i5 Sandy [דור שני], מראש הטבלה [לאותה תקופה] מספיק לחלוטין, גם כיום. זה שמאכילים אותנו בכפית על כך שאנחנו צריכים לפחות דור רביעי [גם חברות המשחקים] על מנת להריץ איזה משחק באופן אופטמלי זו אשמתנו. כל החברות האלה גוזרות עלינו קופונים [בין אם יחד או לחוד].

  1. שאי אם די יתנו לי מעבד עם שיפור של 5 אחוז ב1000 דולר גם עליהם אעשה חרם עד אז כמו שאמרת הם המושיעים גם מבחינת כרטיסי מסך לא רק מעבדים לדסקטופ

 8. באמת ציפתם שעובדי אינטל יגידו משהו אחר? אני לא מבין גדול בהנדסת מחשבים אבל השוק היה מנומנם משהו עד שהתחילו להגיע הדיווחים על המתחרים ואז אינטל החליטה להוציא את התותחים הכבדים. רק שטופי מוח לא מסוגלים להפעיל קצת הגיון ולהבין שהכול ביזניס הכול עיסקי גם בתחום הטלפונים זה ככה שימו לב כול שנה מכשיר חדש שרוב החידושים הם מינורים ולא פורצי דרך. וכן הטכנולגיה כבר הייתה קיימת (ולא צריך להיות מהנדס כדי לדעת את זה) בעקיר בתחום השרתים אבל לא בער לאינטל להוזיל ולהנגיש אותה לכלל המשתמשים. עם היה שוק תחרותי יותר אם יותר יצרניות (לדעתי זה קצת קורה שמעבדים כביכול חלשים יותר מתחום הניידים מספיקים לרוב משימות המשתמש הממוצע) ולכן אינטל קצת העבירה הילוך כדי להבדיל את עצמה אבל זה רק דעתי.

 9. עדיין אינטל משתמשת בחרא של משחה מתחת ל IHS  מה שגורם לטמפרטורות מטורפות וגם שמגביל את האוברקלוק צריך לעשות delidding וגם ולהשתמש בקירור נוזלי של 280MM…

  בקרוב הולכים לעשות צחוק מאינטל כמו שעשו מAMD עבור מעבדי FX…

  לא צריך חימום בחורף אם יש לכך INTEL :lol: 

 10. תגידו איך אין כתבה על הנייד הגיימינג החדש של אסוס מסידרת ROG שהכניסו בפנים את המעבד השולחני המיפלצתי 7 1700! RYZEN
  יותר מפי2 כוח עיבוד מ7700HQ המיסכן שעולה אפילו יותר ובמחיר נמוך יותר לציפ' – חחח, פלוס הצליחו להוריד את הRX 580 ל65W !
  וליפני שקופצטים שהרייזן לא טוב לגימינג- תיזכרו שבניידים אין להם את היתרון של ה4.5GHZ, אז – ביי ביי למעבדים המסורסים של אינטל בעלי מישחה טרמית מסריחה במחיר מטורף.

 11. ציטוט של 80EA

  אתה עובד באינטל? תגיד אולי אתה יודע מה הסיפור למה המנהיגות שם… ההנהלה היא כל כך חזירית??? ומגעילה לאלה שמשלמים לכם את המשכורת???

  לא הבנתי מה הקשר אם אני עובד באינטל?

  מבחינת מחיר אתה יכול ליראות בעצמך שהמחיר למעבד 7700HQ הוא יותר מRYZEN 7 1700 שנימכר ב300$.

  אינטל פשוט חזירים, זה לא הגיוני שאפילו שהחליטו להישתמש במישחה טרמית- הם בחרו להישתמש במישחה הכי עלובה, הרי איך אפשר הלסביר הורדה של יותר מ25 מעלות בעזרת החלפת מישחה? זה מטורף ובילתי מיתקבל על הדעת.

   

  1. מכבד את זה שאתה מספיק אובייקטיבי בדבריך ומודע למצב שהחברה הזו עברה כל גבול !!!שגם בתור אסטרטגיה עיסקית לטיפטוף של טכנולוגיה יש גבול

  2. זה לא כזה פשוט כמו שזה נראה הנה בחור אחד האוברקלוקרים המוכרים בעולם מסביר על בעיות של הלחמה:
   http://overclocking.guide/the-truth-about-cpu-soldering/
   אני לא יודע למה הם לא הלחימו במעבדים החדשים אבל יש לזה סיבה, ולגבי להחליף את המישחה כן הרבה שמים מתחת נוזלית שמורידה בצורה משמעותית אבל אתו בחור הסביר במקום אחר שצריך כל שנה אולי מעט יותר להחליף את המתכת הנוזלית, לעומת זאת ה TIM שהם משתמשים אין לזה הגבלת זמן, הייתי רוצה שהם ישתמשו בסוג יותר טוב שכן יכול להיות יציב בזמן אבל זה כבר מעלי

 12. ציטוט של אורח Nissim Ben Ezra

  באמת ציפתם שעובדי אינטל יגידו משהו אחר? אני לא מבין גדול בהנדסת מחשבים אבל השוק היה מנומנם משהו עד שהתחילו להגיע הדיווחים על המתחרים ואז אינטל החליטה להוציא את התותחים הכבדים. רק שטופי מוח לא מסוגלים להפעיל קצת הגיון ולהבין שהכול ביזניס הכול עיסקי גם בתחום הטלפונים זה ככה שימו לב כול שנה מכשיר חדש שרוב החידושים הם מינורים ולא פורצי דרך. וכן הטכנולגיה כבר הייתה קיימת (ולא צריך להיות מהנדס כדי לדעת את זה) בעקיר בתחום השרתים אבל לא בער לאינטל להוזיל ולהנגיש אותה לכלל המשתמשים. עם היה שוק תחרותי יותר אם יותר יצרניות (לדעתי זה קצת קורה שמעבדים כביכול חלשים יותר מתחום הניידים מספיקים לרוב משימות המשתמש הממוצע) ולכן אינטל קצת העבירה הילוך כדי להבדיל את עצמה אבל זה רק דעתי.

  אתה באמת לא מבין גדול ואתה רושם דברים ממש לא נכונים. זכותך לחוות את דעתך אבל זה לא הופך אותה לאמת :)
  ברור ששוק תחרותי יוביל ליותר חידושים, על זה אין ויכוח כלל. זה טוב לנו וזה גם טוב שאינטל מקבלת בעיטה קלה בתחת כדי שתשקיע יותר בחדשנות. זה היה נחוץ, שוק ללא תחרות מוביל לסטגנציה ולמחירים גבוהים, כמו שהיה בעידן הפרסקוט, עד שAMD הוציאה את הATHLON מהכובע והכניסה לאינטל. לCore לקח שנה לצאת וזה משהו שכבר היה בפיתוח לנייחים וקיים בניידים, הוא נבחר להחליף את ארכיטקטורת הNETBURST המיושנת ו"נתנו גז" עם הפרוייקט הזה בשביל להציג פיתרון בשוק במינימום זמן.
  אבל, אבל גדול, שום דבר לא "שוכב במגירה", שום דבר לא "נשלף ברגע" כמו שאתה חושב. אנחנו עובדים שנים על מה שאתה חושב ששלפנו מהכובע לפני רגע. אתה חושב שSKX זה מענה לAMD? אתה מאוד טועה (ומטעה אחרים). הלוואי והייתי יכול להרחיב אבל זה לא אפשרי.

 13. ציטוט של ag43

  אתה באמת טוען שהייתה מניעה חומרתית להוציא מעבדים כאלו כבר לפני 6 שנים? רמז, הם כבר יצאו אבל פשוט לשוק העסקי. פתאום כשיש רשרוש של תחרות מצד AMD פתאום הטכנולוגיה הבשילה?

  כן. אל תהיה חובבן בבקשה. אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה אבל זו לא האמת. מעבר לתהליך ייצור חדש לוקח שנים – החל משדרוג המפעל, הגעה לYIELD נורמאלי ואז שיפורים בתהליך.
  תחרות יכולה להאיץ את זה ע"י השקעה מוגברת בR&D, על זה אין ויכוח.

   

  1. ננסח זאת אחרת: אינטל השקיעה את כל הפיתוח של השוק הביתי בשיפור צריכת חשמל וליבה גרפית. במקביל השוק העסקי זכה למעבדי 12 ו16 ליבות. 10 שניות אחרי שAMD מודיעה על מעבדי 16 ליבות לשוק הביתי אינטל מכריזה על 18 ליבות לאותו שוק שעד היום ישב על 4. אתה מוזמן להסיק את המסקנות לבד.

 14. ציטוט של ag43

  10 שניות אחרי שAMD מודיעה על מעבדי 16 ליבות לשוק הביתי אינטל מכריזה על 18 ליבות לאותו שוק שעד היום ישב על 4.

   

  שנה שעברה אינטל הוציאה מעבד ביתי עם 10 ליבות (AMD בכלל לא הייתה במשחק).

  השנה היא הקפיצה את הכמות משמעותית, ההכרזה על החדש הייתה הרבה לפני הפריצה של AMD, ותאמין לי, הם התחילו לפתח אותו הרבה יותר מאשר לפני חודשיים. 

  אינטל ממקסמת רווחים, כשאין תחרות מAMD, אין סיבה לתת פוש,
  אבל אתם לא עובדים בחברה, וכל הספקולציות האלה מה יש להם ומה אין להם חסרות ביסוס.

 15. זו בדיוק הנקודה שלי! המעבדים ישבו במגירה והוציאו אותם רק כשהתחילו ניצוצות של תחרות. מעבדי ה10 ליבות לשוק הביתי היו במחירים של (כמעט) שוק עסקי. גם המעבדים האלו יהיו יקרים אבל בגל השני יבואו מעבדים עממיים עם 6-8 ליבות.

 16. ליינוס צודק שבלי תחרות אינטל כנראה לא הייתה מתאמצת בכלל (למה להם?).

  AMD נתנה בעיטה חזקה לאינטל שבינתיים הזניחה את פיתוח המעבדים לטובת כיוונים אחרים, וטוב שככה.

  אבל עדיין הכיוון ש"אינטל מכריזה על מעבדים חדשים רק כתגובה לAMD" הוא פשוט לא נכון!

  כל המעבדים שאינטל מוציאה הם תוצאה של שנות פיתוח ובדיקות, המעבדים האלה היו בתכנון מזה זמן רב.

  הדבר היחיד שאולי השתנה שאינטל הבינו שצריכים לתת גז ולכן מיהרו להוציא את ההכרזות, אחרת AMD יעקפו אותם בסיבוב.

 17. שים לב- הטעינה שאינטל מוציאה מעבדים ברגע האחרון כתוגבה לAMD הוא נכון כי הוא מתייחס לשוק הביתי, אינטל אכן פיתחה ממיזמן את המעבדים אבל היא הציעה אותו רק לשוק העיסקי באלפי דולרים- מבחינת שהשוק הביתי יזדיין בסבלנות עם מעבדי 4 ליבות במחיר מופרז.

   

 18. אני פחות מכיר את מעבדי XEON, אז תקן אותי אם אני טועה.

  נראה לי שכן יש צורך לבצע אדפטציה מהסוקטים וצ'יפסטים של קסאון למעבדים ביתיים.

  זה אמנם לוקח הרבה פחות זמן מאשר לפתח מוצר מ0, אבל עדיין דורש השקעה שהיא הרבה מעבר ל3 חודשים.

 19. ממש לא,  שים לב למעבדים שניתמכים בX99, יש שם כבר כל מה שתירצה, ביכלל לא היה צורך בX299 והוא לא מביא שום חידוש חוץ מתמיכה באופטן שגם זה לא משנה כי אפשר היה לשלב אותו בעידכון X99.

  מה גם הם פשוט הדביקו מעבדי קאבי ליייק לתוך הסוקט הזה שזה הדבר הכי דבילי כי לא תקבל 4 ערוצי זיכרון/ רק 16 נימי PCIE ובקיצור כמעט ולא תנצל דבר מיכולות הלוח החדש.

  בנוסף שים לב שבתערוכה לא היה שום מעבד מעל 10 ליבות כי אינטל פשוט לא הכינה מראש, הם אכן פשוט חיכו לישמוע כמה ליבות AMD יכריזו ואז פשוט אמרו הינה יש לנו 18 ליבות אבל בלי שום חשיפה/מידע קונקרטי אלא רק על הנייר.

   

 20. ^ זה מחזק גם את הטענה שאינטל מגיבים לAMD מצד אחד,

  ומצד שני את הטענה שלוקח זמן לפתח את המעבדים האלה, אפילו אם יש משהו דומה בשרוול.

 21. לאינטל יש את הטכנלוגיה להציג מוצרים טובים יותר מ amd. טכנולוגית kaybe lake ו skylake מתקדמים יותר מרייזן. 

  הם מבצעים יותר ipc. בפועל amd הצליחו להיכנס חזרה לתחרות עם מעבדים שנותנים פייט רציני לאינטל.

  לדעתי האישית אינטל מחכה לראות מה amd תציעה, מה בדיוק יהיה אותו threadripper ורק אז אנחנו נקבל יותר פרטים על i9 18 ליבות. 

  ולעניות דעתי לולא amd לא היינו רואים קפיצה כזאת אלא היינו מקבלים את פלטפורמת x299 עם שתי ליבות יותר מהפלטפורמה הקודמת.

 22. אני חושב שדי ברור לכולם שבלי AMD אינטל לא הייתה מזדרזת לשווק את המעבדים הללו. מה שמביא אותי לעשות משהו שלא עשיתי למעלה מעשור וזה לרכוש מעבד AMD למחשב הבא שלי.

   

  ההבדל בביצועים במעבדים היום הוא זניח ואף אחד לא באמת ירגיש הבדל מהותי בין אינטל לAMD. ונראה לי שדי קריטי לעודד ולשמר את התחרות. בטח הרבה יותר מהבדל זניח בביצועים לכאן או לכאן.

 23. ציטוט של k534d

  לאינטל יש את הטכנלוגיה להציג מוצרים טובים יותר מ AMD. טכנולוגית kaybe lake ו Skylake מתקדמים יותר מרייזן. 

  הם מבצעים יותר ipc. בפועל AMD הצליחו להיכנס חזרה לתחרות עם מעבדים שנותנים פייט רציני לאינטל.

  לדעתי האישית אינטל מחכה לראות מה AMD תציעה, מה בדיוק יהיה אותו threadripper ורק אז אנחנו נקבל יותר פרטים על i9 18 ליבות. 

  ולעניות דעתי לולא AMD לא היינו רואים קפיצה כזאת אלא היינו מקבלים את פלטפורמת x299 עם שתי ליבות יותר מהפלטפורמה הקודמת.

  אבל כל הבלאגן הוא שכבר היום לוחות הX99 תומכות עד 22 ליבות!  המעבד קיים וגם נימכר- אינטל לא חידשו פשוט כלום!, הם םשוט לא רצו להשאיר את כל ההצגה לAMD ולכן זרקו עצם לא מבושל בשם X299.

   

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close