שוחררה בטא חופשית של Office 2010

השבוע שחררה מיקרוסופט את גרסת הבטא הפתוחה של חבילת ה-Office הבאה שלה – Office 2010, שזמינה להורדה באופן חופשי ובחינם.

החבילה המשרדית הנפוצה של מיקרוסופט תשווק ב-5 גרסאות – חלקן ביתיות, חלקן עסקיות וכן גרסה מוזלת לסטודנטים, תלמידים ומורים. גרסת הבטא זמינה ב-7 שפות, ותפסיק לפעול באופן אוטומטי באוקטובר 2010, כאשר לאחר מכן תינתן למשתמשים האפשרות לרכוש אותה במחיר מלא או להמשיך ולהשתמש בגרסת ניסיון (שתוגבל בזמן גם היא). דרישות המערכת של הגרסה החדשה לא התשנו, ולטענת מיקרוסופט חבילת Office 2010 תפעל כהלכה על כל מחשב שהריץ עד כה את גרסת 2007.

במיקרוסופט מבטיחים חידושים רבים בכל אחת מהתוכנות המרכיבות את החבילה המשרדית. כך למשל, פיצ'ר חדש שמיקרוסופט מתגאה בו נקרא "Outlook Social Connector" שיציג היסטורית התקשרויות, שיתופי פעולה עסקיים ועדכונים "חברתיים" ישירות בתוך תוכנת האאוטלוק ששימשה עד כה באופן מסורתי להעברת אימייל בלבד.
חבילת Office 2010 מציעה גם מראה חדש, לרבות לוגו, סכמת צבעים ואייקונים חדשים. עבור המשתמשים העסקיים, Office 2010 תכלול אפשרויות קישור ואינטגרציה בין תוכנת Microsoft SharePoint לבין התוכנות של חברת SAP.
שיפור נוסף, לטענת מיקרוסופט, הוא ממשק ה-Ribbon, שהוצג לראשונה בגרסת 2007 – הממשק אמנם צבר מתנגדים רבים, אך מנגד רבים אחרים אהבו אותו יותר מהממשק הקלאסי ולכן בגרסת 2010 ה-Ribbon יהיה קיים בכל התוכנות הכלולות בחבילה.
תוספת חדשה היא סימניית מועדפים, המאפשרת למשתמש להוסיף את הפונקציות ה"מועדפות" עליו לטאב אחד.

תכונה חדשה שמציגה מיקרוסופט נקראת Office backstage – למעשה, תפריט ה-File השימושי, שנגנז בגרסת 2007, עושה קאמבק ב-Office 2010. לצד הלוגו של Office יופיע מעתה גם תפריט File אשר יהיה דומה לתפריט ה-File ההיסטורי אך יאפשר קבלת מידע רב יותר בפחות לחיצות עכבר. כך לדוגמה, בכניסה לתת תפריט ההדפסה תוצג התצוגה המקדימה באופן אוטומטי.

בנוסף לכל אלו, קיים מגוון רחב של פיצ'רים חדשים שמצאו את דרכם לחבילת Office 2010:

  • כלי עריכת וידאו מובנים בתוך PowerPoint, המאפשרים עריכת וידאו בסיסית ללא צורך בתוכנות צד שלישי. כלי העריכה יתמכו בפורמטים הנפוצים ביותר (AVI, WMV, MOV וכו') וכן בפורמט ה-H.264 לוידאו בהבחנה גבוהה.
  • ה-WordArt העתיק עבר מקצה שיפורים כולל וכעת ניתן יהיה ליצור כותרות מסוגננות תוך כדי כתיבה רציפה, ללא צורך בשימוש בכלי נפרד (מה שמבטל את החסרונות הרבים שלו, כגון העדר בדיקת איות).
  • תצוגה מקדימה לפני הדבקת טקסט תאפשר למשתמשים לצפות מראש מה יקרה למסמך שלהם לפני שהם מדביקים טקסט, תמונה או אובייקט ממקור אחר – פעולה טריוויאלית שעד היום גורמת עוגמת נפש למשתמשים רבים של Office.
  • שיפורים רבים באפליקציית ה-OneNote מאפשרים כעת אינטגרציה טובה יותר בינה לבין שאר האפליקציות בחבילת Office

ואם כל זה לא מספיק לכם, הרי שמיקרוסופט מבטיחים שלל שיפורים ופיצ'רים נוספים שקצרה היריעה מלפרטם, לכן תוכלו לקרוא אותם בעמוד המוצר –

אם כל השיפורים הנ"ל לא הספיקו, מייקרוסופט מבטיחה שלל שיפורים ופיצ'רים חדשים ומשופרים, שעליהם תוכלו לקרוא בעמוד המוצר – ממנו גם תוכלו להוריד את גרסת הבטא, בחינם.