רשמית: כרטיס ה-Radeon Fury X2 הכפול נדחה לשנה הבאה • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

רשמית: כרטיס ה-Radeon Fury X2 הכפול נדחה לשנה הבאה

מיעוט של כותרים מובילים אשר תומכים במערכים מרובעי ליבות גראפיות הביא את מפתחת השבבים לדחות את השקת כרטיס המסך העוצמתי ביותר שלה

חדשות מעניינות מגיעות אלינו מביתה של AMD. מפתחת השבבים מסאניוייל הודיעה כי כרטיס ה-Fury כפול ליבות ה-Fiji שלה, שהוצג לנו באופן ראשוני לפני חצי שנה, לא יגיע השנה, אלא רק מתישהו במהלך השנה הבאה. הסיבה הרשמית לכך היא רצון להתאמה מיטבית עבור מערכות המציאות המדומה שמיועדות להגיע אלינו בקרוב, או במילים אחרות ה- וה-Vive.

עם זאת, באתר anandtech הציעו הרחבה משלהם לסיבות של – ומספרים כי דווקא המצב העגום בשוק המשחקים של 2015 בכל הנוגע למערכי ו-CrossFire הוא האחראי המרכזי לעיכוב.

amgem3

הקודקוד האחרון ברביעייה הגדולה של מתעכב

הטענה היא שחלק ניכר ממשחקי הוידאו המובילים שהגיעו למחשבים האישיים בחצי השנה האחרונה פשוט לא תומכים בטכנולוגיית ה-AFR, אשר מאפשרת לכל ליבה גראפית (בין אם במערך של מספר כרטיסים או בכרטיס כפול מובנה כמו ה-Fury X2) לעבד פריים אחר בצורה מקבילית, ובכך למעשה 'לחלק עומסים' ולספק שיפור שמתקרב למאה אחוזים במקרים מסויימים.

שיטות עיבוד הצללה והארה עדכניות מתבססות על מידע מן הפריים הקודם בכדי לחסוך במשאבים וגם לספק תוצאה איכותית, אך המשמעות היא שעיבוד של שני פריימים אחד לצד השני זו משימה שקשה לבצע לפתע, ללא סיוע  מחיזוי מתקדם כלשהו. במילים אחרות – הרצון של חלק מהמפתחות לספק חוויית משחק טובה וגם יפה יותר עבור המשתמשים הממוצעים עומדת בסתירה לרצון של השחקנים "המתקדמים" להשתמש במערכי חומרה עוצמתיים במיוחד על מנת לקבל משובחים.

amgem amgem1

אחד מהכרטיסים כפולי הליבה המסקרנים ביותר שיצא לנו לפגוש
מקור: lowyat.net

כאן נכנסת לתמונה טכנולוגיית המציאות המדומה, אשר מסתמנת כמתנה אמיתית עבור כל חובבי ה-, ה-CrossFire והכרטיסים הכפולים למיניהם. בשל הצורך המובנה להציג תמונה כפולה (אחת לכל עין) בו זמנית, שתי ליבות עיבוד גראפיות ואף יותר מהוות בחירה הגיונית ומתבקשת – ואמורות לספק תוצאות טובות הרבה יותר מליבה אחת בודדת, כמעט בכל מצב.

בהתאם להכרזה של AMD, אנחנו מצפים כעת לראות השקה רשמית של כרטיס ה-Fury X2 לקראת סוף הרבעון הראשון של 2016, אז גם אמורים להגיע אל החנויות דגמים מסחריים ראשונים של משקפי ה- אשר יהווה את חוד החנית למציאות מדומה בפלטפורמת ה-, כאשר כל האירוע הזה גם אמור להיות רחוק מספיק מההשקה המיועד של דגמי ה- Islands של הדור הבא, אי שם במהלך המחצית השנייה של 2016. נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

amgem4

VR יעניק חיים חדשים למערכים מרובי ליבות גראפיות. אנחנו מקווים

תגיות
Back to top button
Close
Close