רף ביצועים חדש? פרטים חדשים על כרטיסי המסך החדשים של AMD • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

רף ביצועים חדש? פרטים חדשים על כרטיסי המסך החדשים של AMD

פרטים טריים על סדרת הכרטיסים הגרפים "Radeon 3XX" של חושפים את האסטרטגיה המעניינת של החברה בדרך לכיבוש מחדש של השוק

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


r9295x2-4
כרטיס הדגל הנוכחי של , ה-R9 295X2

כשבועיים לאחר ש-AMD הורידה את מחירי כרטיס הדגל החד-ליבתי שלה בתגובה לבעיות הזיכרון של כרטיס ה-GTX 970 של יריבתה NVIDIA, פרטים חדשים על סדרת כרטיסי ה-Radeon 3XX של החברה חושפים לנו את תוכניותיה לכבוש מחדש את השוק בכל גזרותיו. עם השקה משוערת בחצי השני של השנה, כרטיסי ה-Rx 3XX של AMD צפויים להגיע עם זיכרון ה-HBM (או High Bandwidth Memory) החדשני שעתיד להחליף את ה-, עובדה שאנחנו מצפים שתיהיה נכונה לפחות לכרטיסי המיועדים לשוק הגבוה יותר.

לשוק הגבוה ביותר, AMD מתכננת להשיק את כרטיסי ה-R9 390 ו-R9 390X, זאת בנוסף כמובן לכרטיס הדו-ליבתי בשם R9 395X2, כאשר כל כרטיסים אלה יהיו מבוססים על גבי ליבת ה-"Fiji". ליבה זו מבוססת על ארכיטקטורת GCN (או Graphics Core Next) בגרסה 1.3 והיא צפויה להכיל עד 4,096 יחידות עיבוד (ממש כמו הדור הקודם של AMD). המידע החדש גם מכוון את השימוש בזיכרון ה-HBM המהיר של Hynix לכרטיסים אלו בלבד, עם שימוש בזיכרון בשאר הסדרה.

לשוק הגבוה (פחות), מתכננת להשיק את כרטיסי ה-R9 380 ו-R9 380X. בשונה מאחיהם העוצמתיים יותר, כרטיסים אלו מבוססים על גבי ליבת ה-Grenada, שעל פי הדיווח תיהיה גרסה משופרת של ליבת ה-Hawaii הנוכחית בלבד, ולא תתבסס על ארכיטקטורה שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירים כיום בשונה מליבת ה-Fiji. ליבה זו מתוכננת לבוא עם בממשק של 512 ביט, 2816 יחידות עיבוד וביצועים המשתווים לאלו של כרטיסי ה-R9 290 ו-R9 290X הנוכחיים בשוק.

3a
הקמפיין האחרון של נועד לזרוע מלח בפצעיה של המתחרה NVIDIA

לשוק הבינוני-גבוה, מתכננת להשיק את כרטיסי ה-R9 370 ו-R9 370X המבוססים על ליבת ה-Tonga, שצפויה להכיל "רק" 2048 יחידות עיבוד וממשק זיכרון של 256 ביט. לשוק הבינוני צפויה להשיק את כרטיסי ה-R7 360 ו-R7 360X המבוססים על ליבת ה-Trinidad, אך מידע נוסף על כרטיסים אלו טרם נחשף.

מעוניינים לדעת את ביצועי הכרטיסים החדשים של AMD? זאת אומנם לא הפעם הראשונה שמבחני כאלו "נחשפים", אך עם ההתקרבות להשקה המיועדת בחצי השני של השנה, אמינותם של מבחנים אלו צפויה רק לעלות. מבחנים אלו באים אלינו מהאתר ChipHell כאשר הכרטיס הגרפי מהסדרה החדשה שנעשה בו שימוש במבחן זה מצויין בתור "R9 3XX" בלבד, אך אנחנו יכולים לשער כי מדובר או בכרטיס ה-R9 390 או בכרטיס ה-R9 390X.

   6ykj9b68wfvlyl

במבחן הראשון (מימין) ניתן לראות את כרטיס ה-R9 3XX במקום השני ברשימה עם תוצאה של 8,374 נקודות, מיד מתחת לכרטיס ה-R9 295X2 של AMD גם כן וממש מעל כרטיס ה-GTX 980 של המציגים תוצאה של 9,725 ו-5,928 נקודות בהתאמה. במבחן השני (המאגד מספר נתונים ממספר משחקים), שמציג את נתוניו באחוזים ביחס לכרטיס ה-GTX 970, ניתן לראות את כרטיס ה-R9 3XX במקום השני גם כן, עם הגבוהים יותר משל כרטיס ה-GTX 970 בכמעט 60 אחוז, מעט פחות מה-78.8 אחוז שיפור של כרטיס ה-R9 295X.

   mblj3tfuhhdosr

שני המצגות הבאות מציגות לנו השוואה של הטמפרטורה ושל ההספק של הכרטיסים הגרפיים מהמבחן, עם טמפרטורת עבודה (מימין) של כרטיס ה-R9 3XX העומדת על 73 מעלות צלזיוס בלבד, ומעטפת תרמית (משמאל) של מעט פחות מ-300 וואט.


תגיות

71 תגובות

 1. לפי הוואט אפשר לראות שהוא כפול מ 970980 מה שמעיד שלא מדובר פה על טכנולוגיה אלגנטית אלא יותר בכיוון של ברוט פורס?

 2. הלוואי,אני מעדיף לרכוש כמה שיותר מהר אני מעוניין בטכנולוגיה אלגנטית שייתן הצדקה לרכישה מוקדמת 🙂

 3. לפי הוואט אפשר לראות שהוא כפול מ 970980 מה שמעיד שלא מדובר פה על טכנולוגיה אלגנטית אלא יותר בגישה של ברוט פורס?

  לא מחייב ברוט פורס, הם כן פחות יעילים (לא סוד גדול, בדרך כלל זה חיסרון של AMD) אבל כניראה גם יותר חזקים…

 4. מעניין יהיה לראות איך תתפתח התחרות ביניהם, איך נוידיה תגיב.

 5. האם שווה עדיין לרכוש את ה980 או 70?

  בחודש הקרוב, לדעתי כן. לאחר מכן זה יהיה קרובבזמן ההשקה.
  ייקח כחודש עד שהם יצאו וע"פ ההיסטוריה של סדרת 290 נצטרך לחכות עוד כמה שבועותחודשים עד לכרטיסים עם קירור שאינו רפרנס ועל זה תוסיף את הדליי הקבוע של ארץ הקודש+התאזנות המחירים (כשבועיים-חודש נוספים).
  גם אם אתה קונה מאתרים בחו"ל, לא ברור מה יהיה היחס ביקושהיצע ועלול להיות קשה להשיג חתיכה כמו שהיה עם 970.

  ובכל מקרה, אם לא בוער לך עכשיו – אל תקנה.

 6. ממה שהבנתי AMD הפעם למדה מהעבר וכרטיסי מסך שיצרכו הרבה חשמל יגיעו כבר ביום ההשקה עם קירורים מתקדמים, כל יצרנית והקירור שלה.

 7. אפשר להשפיל את AMD במילה אחת! : PASCAL!
  אנא קראו תגובה 3!
  ולמי שעדיין לא הבין, זו בדיוק אותה שיטה עליה בנוי ה 290X _ (רק שעכשיו יהיה HBM ואצל NVIDIA זה STACKED RAM)
  זה כמו לקחת מכונית רגילה ולהרכיב לה מנוע F1 ולצפות ממנה שתתפקד ממש כמו מכונית מרוץ _ (בגלל זה הכרטיסים הללו יגעו עם קירור משולב) _ (פחחח…. 300W)

 8. קצת לא מסתדר לי יחס צריכת החשמל , לחום שמפיק הכרטיס.
  צריכת החשמל שלו בן הגבהות ואילו טמפ' בעומס בין הנמוכות…
  מישהו מוכן להסביר את זה?

 9. בודאי, הנה הסבר מפורט:
  יש לו גוף קירור מתקדם יותר.

 10. למה ציפיתם?! 300W זה נורמאלי לגמרי… הכרטיס עוד לא יצא ועדיין אין לא דרייברים נורמאליים והוא עוקף את ה 980 ב 50%! והצריכת חשמל שלו היא רק 50% יותר גבוהה… ועוד יש לו קירור נוזלי, אז טכנית הוא יותר יעיל (מבחינת צריכת חשמל) מה-980…

 11. הרגע הסברת איך יש לו צריכת חשמל גבוהה ב-50% וגם ביצועים גבוהים ב-50%, אז טכנית הוא יעיל יותר?
  אם אני לא טועה היחס שבין 50% יותר בצריכת החשמל ו-50% יותר בביצועים ליעילות הוא 1:1.
  ואגב, אם הוא בממוצע חזק ב-50% מ-GTX980 תמורת 300W בפועל או פחות, אני צנצנת פלפלים בחומץ.

 12. מישהו הצליח ליהכנס לאתר שמצוין בגרפיים בכתבה?
  כי אני לא הצלחתי להיכנס.

 13. ל-15 הסברתי גם שהוא עדיין לא יצא והביצועים שלו ישתפרו משמעותית (כמו כל כרטיס), והרבה מהצרית חשמל הולך למערכת קירור…

 14. כל צריכת חשמל של כל כרטיס הולכת למערכת הקירור. עקרון פיזיקאלי פשוט מכתיב שכל וואט 1 שנכנס לכרטיס מספק הכח הוא וואט 1 שיפלט החוצה. זה לא משנה אם הוא רץ ב-50 מעלות או ב-70 מעלות. כרטיס שצורך 300W יפלוט 300W. זה מאוד פשוט.

 15. יפה, אבל המידע הזה ידוע לנו כבר כמה חודשים ואין לנו שום מוצר ביד. עם גראפים יפים לא הולכים למכולת ב-4K.

  שיוציאו כבר את הסדרה הזו, כל דקה עולה להם ביוקר בזמן ש-Nvidia עובדת על Pascal בניחותא. הם פשוט לא ישרדו בשוק ה-PC, זה מעורר רחמים.

 16. לכל המעוניינים לקנות כרטיס GTX 980 970 .
  מניסיון שלי עם AMD וGTX, אני ממליץ על הGTX 9XX מסיבה שהוא לא מתחמם כמו AMD (עם שני מסכים על כרטיס אחד מגיע ל90+מעלות למאורר אחד).
  סיבה נוספת היא שהחדות מאני מקבל מGTX כנראה בגלל היכולת שליטה שלהם בדיוק קרני השמש האור והצל הוא ברמה גבהה יותר מAMD R9 290 שהיה לי .
  לגבי האג של הכרטיס בשימוש זיכרון מעל 3.5 GB (אני אישית לא הרגשתי בו) אין מה לדאוג NVIDIA משחררים עדכון לתקלה (פורסם בPCWORLD).

  המלצתי GTX 9XX היא תמורה מלאה לעלות .

  נ.ב – יש הרבה דברים נוספים שלא המקום לפרט אותם כמו צריכת חשמל, חדות טקסטורה גרפי וכו'…

 17. מה קרה לפורום הזה חצי מהתגובות פה לא קשורות למציאות…הכרטיסים של NVIDIA שכולם מדברים עליהם יצאו ב 2016, זה שמעלי בכלל לא קשור למציאות. גם לא יהיה שום תיקון ל GTX970 כי אין מה לתקן, זה התכנון שלו.
  כשיצאו הכרטיסים האלה נראה מה עדיף לקנות, כרגע מי שיכול שישב בצד.

 18. אין פה מה לשבת בצד אני באופן אישי מעדיף כרטיס שקט וקר אשר לא צורך הרבה חשמל אני אקנה את ה980 ואשדרג ב2016

 19. מה קרה לפורום הזה חצי מהתגובות פה לא קשורות למציאות...הכרטיסים של NVIDIA שכולם מדברים עליהם יצאו ב 2016
  כשיצאו הכרטיסים האלה נראה מה עדיף לקנות, כרגע מי שיכול שישב בצד. מה ש NVIDIA מראים כניראה יהיה קשור לשילד ולא לכרטיסי HIGH END.

  ואיך זה קשור למציאות? אלה רק סטטיסטיקות שאולי נראו טוב בספטמבר-אוקטובר, אבל בעוד שלושה-ארבעה-חמישה חודשים זה כבר יהיה הרבה פחות מרשים.

  מעבר לזה, אני חושב שהספקולציות לגבי דברים שאולי יקרו ודעות שונות של אנשים הן הסיבה שקיים הפורום, אחרת כל מה שהיינו עושים כאן זה רק לקרוא חדשות חומרה ולהמתין לביקורות על כרטיסים.

 20. אני מדבר על אנשים שמשווים את הכרטיסים האלה לכרטיסים שאמורים לצאת עוד שנה במקום לכרטיסים שיהיו איתם בשוק. ברור שכרטיסים שיצאו שנה אחרי יהיו טובים יותר…
  אני מדבר על אנשים שאומרים שהכרטיסים של NVIDIA נותנים תמונה שונה עם אותן הגדרות בגלל היכולת שלהם לשלוט בקרני השמש והצל:s07:
  אנשים גם כותבים פה על חום ושקט, הכרטיסים עוד לא יצאו, מאיפה אתם יודעים כמה רעש גופי הקירור יעשו. הייתה גם הודעה אחת שאמרה שהכרטיסים החדשים יהיו זהים לכרטיסים הקודמים רק גדולים יותר למרות ש ה 290 מבוססים על GCN 1.1 והכרטיסים החדשים על GCN 1.3 ומשתמשים בזיכרון שונה ומהיר בהרבה.
  בקיצור אנשים רוצים לכתוב ש NVIDIA יותר טובים אבל אין להם באמת סיבה אז הם כותבים דברים שלא נכונים או לא קשורים למציאות.

 21. כן, טוב, זה פאנבוייזם סטנדרטי למדי, אין סיבה להתרגש או לטרוח להגיב על זה.

  בשורה התחתונה חום, רעש והספק משמעותית פחות רלוונטיים מאשר יחס עלות-תועלת וביצועים בפועל. ובכל זאת, אלא אם באמת יש להם אס בשרוול, הגישה העסקית של AMD נראית זוועה. שיזיזו את עצמם, ומהר, אני לא רוצה Nvidia בלעדית בשוק.

 22. טוב אני אומר מראש אין לי כוונה להתחיל וויכוח אני רק אגן על עמדתי, לNVIDIA יש כרטיסים שקטים מאוד לרוב בהשוואה לAMD בכדי לגרום לכרטיס כ"כ חזק כביכול לשמור על טמפרטורה של 73 C צריך מאוורר חזק במיוחד וכמו במקרה של ה290 קרוב לוודאי שיהיה רועש בנוסף צריכת 300W זה די מוגזם חוץ מזה לNVIDIA יש את אפקט הצלליות המיוחד שלהם בנוסף לMFAA, ושדופלי, חוץ מזה אולי זה קצת מוזר אך לא נראה לי שיש צורך בכרטיס חזק מאוד ב2015 ל1080P ה980 עושה חיל וב +2016 AKA תחילת עידן ה4K יהיה צורך בכרטיסים הרבה יותר חזקים ואז NVIDIA תוציא כבר כרטיסים המתאימים לכך, וזה אולי נשמע כמו פנבואיזם קלאסי אבל לא, הייתי הרבה זמן עם AMD ועברתי לNVIDIA מכמה סיבות, אחת זה התזמון שלהם והאלגנטיות שהם מציעים לרוב, אני לא אומר שהם יותר טובים אלא רק שאי באופן אישי מעדיף את הפיצ'רים שלהם ולכן אקנה בנתיים את ה980 משום שאני משחק ב1080 על אולטרא וזה יחזיק יפה מאוד ב60FPS, לי באופן אישי כרגע אין צורך ביותר מזה כאשר יהיה אשדרג, וללא קשר אם יתחיל פה וויכוח שיהיה ללא קללות והשפלות כי זה ממש לא מכובד בפרט לא לפרום כזה

 23. חוץ מזה אולי זה קצת מוזר אך לא נראה לי שיש צורך בכרטיס חזק מאוד ב2015 ל1080P ה980 עושה חיל 

  וה 980 לא נחשב חזק מאוד..? כדי לקבל ביצועים בסדר גודל הזה צריך לשלם 3000 ש"ח.

  אני חושב שאתה קצת יוצא מפרופורציה כאן.. אבל אם זו דעתך זכותך.

 24. 980 יקר כי פשוט אין לו מתחרה בהיי אנד
  אם AMD לא מתעוררת ומתחילה להוציא כרטיסים חדשים לשוק שהם לא פשוט ריברנד של כרטיסים ישנים הם יכנסו לבעיות רציניות.

 25. ה980 הוא כרטיס מטורף אך כאשר זה מגיע ל4K זנבו בין רגליו (במידה מסוימת) וגם הכרטיס הנידון לא הולך להיות כרטיס היעד ל4K רק בדור הבא של הכרטיסים יהיה על מה לדבר

 26. אני עם 560TI מסתדר בנתיים יפה.
  לא רואה צורך בשדרוג כרגע, אבל יש מקום לשיפור שיגיע בהמשך כאילוץ המציאות.

  מבחינתי 960 GTX זה כרטיס מעל ומעבר.
  עם צריכת חשמל אחת הטובות אם לא הטובה ביותר שיש יחסית לביצועים.
  לא שזה משנה כל כך כמו העובדה שכרטיסים מהדור הזה לוקחים מעט מאוד חשמל במצב IDLE, ויודעים לשנות צריכה בזמן אמת על פי עומסי עבודה.
  זה שיפור עצום לעומת דורות קודמים.

  לדעתי אנשים שקונים 980 GTX בשביל 1080P סתם מגזימים.

 27. זה לא עניין של מחשיב.
  זה עניין שאני מוכן לוותר או להוריד הגדרות אם יש צורך.
  אפילו עכשיו עם 560 TI יש עדיין משחקים רלוונטים בהם אני יכול להפעיל AA.

  אז עם 960 GTX?
  מה כבר יהיה?
  במשחק הכי כבד שיש לכל היותר אני במקום 16X או 8X ירד ל4X MSAA?
  או יעבור לFXAA או משהו?
  או יבטל משהו אחר שלא ישפיע כהוא זה על האיכות הגראפית וחווית המשחק?
  זה עדיין סופר חזק ואיכותי למשחקים הכבדים ביותר.

  כל זה נכון ל1080P.
  לא יודע איך זה ב1440P כי זה לא רלוונטי לי בשלב זה.

 28. זה לא עניין של מחשיב.
  זה עניין שאני מוכן לוותר או להוריד הגדרות אם יש צורך.
  אפילו עכשיו עם 560 TI יש עדיין משחקים רלוונטים בהם אני יכול להפעיל AA.
  

  לגמרי מחזק, גם אצלי עדין סוחב יפה מאוד.
  להוציא את המחיר בארץ, 960 מספיק לכל צרכי 1080 כיום ובעתיד הנראה וזאת עם יעילות פנטסטית (יש כרטיסים רבים אחרים שגם מספיקים אך הם משמעותית פחות יעילים).
  מיותר בזבזני ולא כלכלי להיות במרדף מתמיד אחרי הכרטיס הכי הכי כל הזמן רק כי יצא משחק חדש שבאיזשהו שלב בו יורדים מ 60FPS כי לא מוכנים להתפשר קצת על הגדרות ופילטרים.

 29. ^מסכים לגמרי, במיוחד עם המשפט בסוף.
  אגב גם אני עדיין עם 560 Ti, ואם משחקים באמת עם ההגדרות אפשר לראות שלא תמיד בכל משחק יש הבדל שאפשר בכלל לשים לב אליו גם עם הגדרות מסוימות שהן נמוכות יותר .

 30. זה הכל תלוי בתקציב, אדם שיש לו את הכסף והתפשרות על פילטרים משמעותיים לא באה בחשבון כגון +MSAA HBAO בנוסף 4X MSAA זה מצויין אך עם זאת FXAA אינו מהווה חלופה לגיימרים שאפתניים במיוחד משום שיש לו תופעות לוואי כגון עיגול קצוות במקום יישורם וכו' בכל אופן אני מוריד את הכובע בפני Art Tatum

 31. לדעתי GTX 960 יקר בטירוף בארץ. עולה 330 ש"ח יותר מ-270X שנותן ביצועים נמוכים ב-5%~ ועולה 500 ש"ח יותר מ-7870 שנותן ביצועים נחותים ב-10%~.

  תקנו אותי אם אני טועה (הסתמכתי על בנצ'מארק של BF4).

 32. כן זה נכון שהמחיר שלו דורש קצת סבלנות.
  או בהמתנה למחירים יותר שפויים אחרי היציאה הראשונית.
  או בהמתנה וחיפוש מבצע משתלם.

  לדעתי כדאי לנסות.

  למרות המורדות והעליות המזגזגות, לדעתי לNVIDIA יש מחלקת דריוורים טובה יותר, כמו גם תמיכה טובה יותר במפתחי משחקים.
  צריכת החשמל טובה יותר, ותחזיר חלק מההשקעה בשנות השימוש.
  יש PHYSX וכל שאר הטכנולוגיות היחודיות של NVIDIA שלפעמים משולבות במשחקים מובילים.
  פחות סיכוי לצרות עם התחממויות ורעשים(באופן כללי ממבט היסטורי על מוצרי היצרניות, וספציפית בגלל היתרונות היחסיות כרגע שנובעות מהמיזעור).

 33. רק בגלל אוסף המשחקים שפשוט עובדים על ה750M שלי יותר טוב מאשר על ה7970 אני הולך לקנות נוידיה ככרטיס הבא

 34. חבל דוקא מאוד רציתי לראות את התגובות "למה הם מוציאים כל הזמן כרטיסים חדשים" ולבכות על המחיר

 35. כן זה נכון שהמחיר שלו דורש קצת סבלנות.
  או בהמתנה למחירים יותר שפויים אחרי היציאה הראשונית.
  או בהמתנה וחיפוש מבצע משתלם.
  
  לדעתי כדאי לנסות ליפול דווקא על הדגם הזה.
  
  למרות המורדות והעליות המזגזגות, לדעתי לNVIDIA יש מחלקת דריוורים טובה יותר, כמו גם תמיכה טובה יותר במפתחי משחקים.
  צריכת החשמל טובה יותר, ותחזיר חלק מההשקעה בשנות השימוש.
  יש PHYSX וכל שאר הטכנולוגיות היחודיות של NVIDIA שלפעמים משולבות במשחקים מובילים.
  פחות סיכוי לצרות עם התחממויות ורעשים(באופן כללי ממבט היסטורי על מוצרי היצרניות, וספציפית בגלל היתרונות היחסיים כרגע שנובעים מהמיזעור).
  
  ואחרי ה980 וה970, אפשר להיות בטוחים שה960 הוא כבר מוצר בשל ומוגמר.

  אם להסתמך על מה שקר עם ה-760 אין לך מה להתאזר בסבלנות, המחיר שלו לא ירד מ-1100 ש"ח ומבצעים על כרטיסי מסך חדשים אין בארץ.

  בנוגע לכל היתרונות של NVIDIA מול AMD , לא יודע, ראיתי כמה סירטונים של כרטיסים של 2 החברות "ראש בראש" והכל נראה אותו הדבר.
  אני אשמח לראות סרטוני HD 60FPS שמראים את הנחיתות של AMD. (מדבר על כרטיסים ברמה של ה-960).

 36. רק בגלל אוסף המשחקים שפשוט עובדים על ה750

  M שלי יותר טוב מאשר על ה7970 אני הולך לקנות נוידיה ככרטיס הבא
  אני עם 7970 כבר שנתיים+
  חוץ מAC:U הכל רץ מעולה.

 37. "הכל רץ מעולה" בהקשר הזה שייך לאותה קבוצת המילים אליה שייך הביטוי "הכל טוב" כששואלים אותך "מה נשמע?"

 38. מראים לך FPS, מראים לך וידאו ב-1080P 60FPS ולפעמים גם מציגים לך טמפ' , מה עוד צריך? כי יש גם בנ'מארקים יבשים שעוזרים לך לקבל תמונה מלאה.

 39. הוא דיבר על גראפיקה ועל הפונקציות של NVIDIA בהשוואה לAMD ביוטיוב לפי הבנתי

 40. מישהו עדיין חושב שלנוידיה או לאמד יש צבעים יותר טובים או חרא אחר? הזוי

 41. זה סתם שטויות.
  אלו לא סיבות להעדיף NVIDIA.
  הסיבות הם כמו שאמרתי קודם(על דעתי האישית) דריוורים, תמיכה טובה יותר במפתחי משחקים, ואיכות בניה טובה יותר באופן כללי(למרות שזה גם תלוי ביצרן הכרטיס עצמו).

 42. HBAO אפשר להפעיל גם על AMD
  MFAA זה נחמד אבל בסופו של דבר זה עוד AA שאפשר להפעיל. יש מספיק אלטרנטיבות

  אני מדבר על זה שפעם חשבו שלAMD יש צבעים "אמיתיים" יותר. פלסיבו לחלוטין

 43. מישהו עדיין חושב שלנוידיה או לאמד יש צבעים יותר טובים או חרא אחר? הזוי

  יש הבדל בצבעים. קטן ולא משמעותי בכלל אבל ההבדל קיים.
  לא מזמן (או כן מזמן :P) ליאור העלה פה כתבה שקשורה ב BF4 שהיו בה SCREENSHOT'ים שעל הדרך הראו גם את הבדלי הצבעים. אני לא זוכר איך נקראה בדיוק הכתבה אז קשה לי למצוא אבל גם אני אישית ראיתי צבעים שונים בין שתי החברות האלה כשעברתי מפה לשם ולהיפך.
  לא בהכרח יפים יותר אצל אחת מהן פשוט מעט שונים.

 44. לא ראיתי שום בדיקה שהייתי יכול באמת להבדיל/להגיד מה יותר טוב

 45. HBAO+ וMFAA הם רק דוגמאות למחיש שלNVIDIA יש בסיס יותר מוצק בעלם הגיימינג בין אם מדובר בדרייברים אופטימיזציה יותר טובה וכו'

 46. זה סתם שטויות.
  אלו לא סיבות להעדיף NVIDIA.
  הסיבות הם כמו שאמרתי קודם דריוורים, תמיכה טובה יותר במפתחי משחקים, ואיכות בניה טובה יותר באופן כללי(למרות שזה גם תלוי ביצרן הכרטיס עצמו).
  
  אם הייתי מחפש את התמורה הטובה יותר לכסף מבחינת ביצועים, הייתי אולי לוקח AMD.
  אבל לי מאוד חשוב שלא יהיו תקלות.
  שהכל יעבוד כמו שצריך.
  
  ולדעתי NVIDIA עושים עבודה טובה יותר בלתת לי תחושת אמינות כללית.
  בכל מקרה זאת דעתי המוטה והגזענית, שנוצרה בעקבות נסיון כזה או אחר בדורות שונים במהלך ההיסטוריה.
  AMD איכזבו אותי הרבה בעבר.
  גם כשחשבתי שכבר אין הבדלים וניסיתי שוב.

  3.5 שנים לא הייתה לי בעיה בדרייברים של AMD, לא יודע מאיפה העניין הזה בא בכלל…אומנם הכרטיס מת אח"כ אבל זה יכול לקרות גם עם הירוקים.
  איכות בניה? כולה כרטיס עם צי'פ עליו יחד עם איזה מאוורר סיני מעפן, לא רואה מה ההבדל הגדול.

  יש אנשים שניכוו מ-NVIDIA ומאז קונים רק AMD … אישית אני מאמין שזה יותר קשור בדגם הספציפי שבוחרים ובמזל של הקונה.

  אני חושב של-NVIDIA יש יתרון מסויים בכל התחומים שהזכרת, אבל זה יתרון ששווה פרימיום של 10%, לא 40%.

 47. יכול להיות שיש כאלה שרגישים יותר לעניין, אבל כאחד ששם לב להבדל לדעתי האישית זה רחוק מלהיות dealbreaker.

 48. שוב זה סובייקטיבי מבחינתי חוסר האופטימיזציה לAMD זה לגמרי dealbreaker.

 49. יש עוד 1000 סוגים של AA, חלקם יותר טובים מ MFAA אז לא הייתי מצביע על זה כיתרון.
  HBAO ופתרונות דומים עובדים גם על כרטיסי מסך של AMD אז זה גם לא בדיוק יתרון.
  בקשר לעבודה עם מפתחים, גם לא רואה איפה היתרון פה, ל AMD יש שותפות עם EA, square enix, CRYTEK ו 2K.
  מישהו הזכיר SHADOW PLAY, גם לזה יש מקביל, AMD DVR ב GAMING EVOLVED.
  משחקים שעובדים פחות טוב על כרטיסים של חברה מסויימת רק אומרים שהמפתחים של המשחקים האלה פחות טובים או שמישהו הזרים הרבה כסף לידיים הנכונות, לא רואה איך אפשר להצביע על זה כחיסרון של חברה מסויימת.
  למי שיגיד G-SYNC, בקרוב יצאו פתרונות זולים יותר ובטוח שמי שיגיד את זה אין לו את הכסף לקנות מסך G-SYNC.
  למי שיגיד MANTLE, אין לזה יתרון גדול, לפחות לא כרגע. זה נחמד, זה שימושי לכמה חברות שרצו לעשות ניסוי לפני ש DX12/GLNEXT מגיעים אבל סביר להניח ש AMD לאט לאט ישקיעו ב API פחות עד שהם יהרגו אותו.
  בקיצור 2 החברות אותו הדבר, אם AMD יוציאו כרטיס משתלם יותר (שכניראה גם יגיע עם כמה משחקים במתנה) ואתם לא מתכננים לבנות מחשב SFF תקנו את הכרטיס המשתלם יותר. כנ"ל אם ל NVIDIA יש את הדגם המשתלם יותר.
  אם אתם מתכננים לעבור ל SFF תקנו כרטיס מסך של NVIDIA כי הם מתאימים יותר לשימוש במארז קטן.
  אם אתם מתכננים לעבור ללינוקס תתרחקו מ NVIDIA כי זה כאב ראש נוראי.
  בכל מקרה תפסיקו עם המשחקים הילדותיים של להפוך כל אפשרות קטנה ועלובה ליתרון שובר משחק או לנפילה לידיים של משחקי הכוח עם משחקים שיוצאים במצב נוראי ולא ראויים לזמן שלכם בכל מקרה אבל עובדים יותר טוב על כרטיסים של חברה מסויימת.

 50. ][RIGHT][COLOR

  
  
  
  
  אם אתם מתכננים לעבור ללינוקס תתרחקו מ NVIDIA כי זה כאב ראש נוראי.

  מהשנים שהייתי פעיל בקהילת הלינוקס בארץ, ומתלונות שאני שומע עד היום. משתמשי לינוקס בלעדיים שומעים AMD ושיערות הגוף שלהם נעמדות.

 51. url]http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2128028[/url]
  זה קרה לי ב 2010 או 2011 ועד היום לא תקנו את זה. במקרה שלי עוד המצב היה עדין, נשארתי עם TEXT INPUT, היו כאלה שאיבדו את הכל והיו צריכים להשתמש ב SSH בשביל לתקן את ה GUI ממחשב אחר.
  זה כי בארץ אנשים שומעים AMD ישר הם מגיבים בצורה מפגרת. שהניסיון בפועל מראה משהו שונה, אם יש לך כרטיס של AMD ואתה מעדכן דרייבר התהליך הוא ללחוץ על NEXT, אם יש לך כרטיס של NVIDIA תתכונן לבכות.

  http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2128028
  זה קרה לי ב 2010 או 2011 ועד היום לא תקנו את זה. במקרה שלי עוד המצב היה עדין, נשארתי עם TEXT INPUT, היו כאלה שאיבדו את הכל והיו צריכים להשתמש ב SSH בשביל לתקן את ה GUI ממחשב אחר.
 52. בקשר לעבודה עם מפתחים, גם לא רואה איפה היתרון פה, ל AMD יש שותפות עם EA, square enix, CRYTEK ו 2K.
  .

  אני אוהב את זה שאתה מציג את הסעיף הזה כשווה ערך ל2 הצדדים
  כאילו קרייטק סקוור EA ו2K מייצרות משחקים באותה כמות כמו אלו שיוצאים שעובדים יותר טוב על נוידיה (CRYTEK אפילו לא מוציאה משחק כל שנה ועל EA לא היתי סומך לייצר סנייק כמו שצריך)

 53. זה כי בארץ אנשים שומעים AMD ישר הם מגיבים בצורה מפגרת.

  לא, זה כי משתמשי לינוקס בוחרים בחומרה שלהם הם נותנים תשומת לב מירבית. קהילת הלינוקס העולמית בחרה לתת כזאת לחומרה של NVIDIA וגם לתוכנה שלה עם התקנים פתוחים בקוד פתוח. גמיש משמעותית.

 54. ^^^
  זה לא משנה את העובדה שהדרייבר שלהם לא ראוי לשימוש, תתיחס גם לשאר ההודעה. אם AMD היו מוציאים דרייבר שעושה דבר כזה אנשים היו צועקים לשמיים. חוץ מזה המצב של AMD בלינוקס השתפר מאוד בשנתיים האחרונות והרבה יותר מאוזן ממה שהיה לפני זה, הרבה מהבעיות שהיו עם OPENGL נפתרו ושיפורים נוספים בדרך. זה נכון שביצועים נטו יש יתרון ל NVIDIA אבל זה לא משנה את העובדה שהדרייבר של AMD עושה פחות בעיות ובכללי כרגע AMD משקיעה יותר בלינוקס ורואים את זה.

  בקשר למפתחי משחקים, זה סוג של חצי חצי. מה יש לך בצד השני? UBISOFT שלא הוציאו משחק (AAA) אחד שעובד ב 2014, ACTIVISION שמוציאים משחק אחד בשנה וכל שנה שלישית מוציאים משחק שלא עובד (ונראה אם TREYARCH יעשו עבודה טובה יותר עם הדרישות מערכת). במקרה של WBIE זה משתנה ממפתחת למתפתחת, חלקן מוציאות עם דרישות הגיוניות וחלקן מפשלות. השאר או לא מוציאים משחק כל שנה או מפיצות קטנות.
  בקיצור כן, זה חצי חצי. מבחינתי עם משחק דורש 750TI או 7950 זה רק מראה כמה לא שווה לירוק לכיוון של האנשים שעבדו על המשחק, שלא לדבר על לתת להם כסף. רק מראה על חוסר כישרון וזלזול והתוצאות בהתאם, משחקים בינוניים שעובדים לא טוב בלי קשר לדרישות המוזרות שהחברות האלה כותבות.

 55. לא ראוי לשימוש? ראוי לשימוש לפחות מבחינתי עוד מאז 2004. המצב של AMD השתפר בלינוקס כי אתה יודע איפה הוא היה? הוא היה במצב קטסטרופלי. אנשים טכנית לא יכלו להשתמש ברוב החומרה בשלל הפצות וסביבות עבודה, וזה לא היה אפילו מהרגל של בחירה. עכשיו יש להם בחירה, והם בוחרים ברובם המוחלט שלא לבחור.

 56. עוד לא ראיתי התיחסות ל GUI BUG, אתה באמת לא רואה את הבעיה בלהוציא דרייבר (סליחה, לפחות 4 שנים של דרייברים) עם בעיה כזו? כיום הפיתרון של AMD ללינוקס לדעתי עדיף, כן אני מאבד חלק מהביצועים במשחקים מסויימים אבל העובדה שאני לא צריך לדאוג כל פעם שאני מתקין דרייבר (ולהתכונן מראש עם מחשב נוסף ליידי) שווה את זה. זה נחמד שלפני כמה שנים ל NVIDIA היה יתרון ברור אבל זה לא שמנה את העובדה שהיום היתרון הזה בקושי קיים ומה שנשאר ממנו נמחק בקצב שרק הולך וגובר.
  עד לפני כמה שנים NVIDIA יכלו להגיד שלינוקס זה נישה ושהמשתמשים יודעים איך להסתדר עם הדברים האלה אבל היום זה לא כל כך נכון, זה בטוח לא יהיה נכון בעתיד ובכללי זה מפגר להגיד את זה. מבחינתי הגענו לשלב שבדיבור על לינוקס צריך לבדוק מי מוכן יותר ל STEAM OS והתשובה לשאלה הזו מאוד ברורה, AMD, ביום שיצאו מכשירים עם STEAM OS ה GUI BUG יהיה אסון לכל החברות שמעורבות במוצר.

 57. יש עוד 1000 סוגים של AA, חלקם יותר טובים מ MFAA אז לא הייתי מצביע על זה כיתרון.
  HBAO ופתרונות דומים עובדים גם על כרטיסי מסך של AMD אז זה גם לא בדיוק יתרון.
  בקשר לעבודה עם מפתחים, גם לא רואה איפה היתרון פה, ל AMD יש שותפות עם EA, square enix, CRYTEK ו 2K.
  מישהו הזכיר SHADOW PLAY, גם לזה יש מקביל, AMD DVR ב GAMING EVOLVED.
  משחקים שעובדים פחות טוב על כרטיסים של חברה מסויימת רק אומרים שהמפתחים של המשחקים האלה פחות טובים או שמישהו הזרים הרבה כסף לידיים הנכונות, לא רואה איך אפשר להצביע על זה כחיסרון של חברה מסויימת.
  למי שיגיד G-SYNC, בקרוב יצאו פתרונות זולים יותר ובטוח שמי שיגיד את זה אין לו את הכסף לקנות מסך G-SYNC.
  ...
  
  אתייחס לטענות הנ"ל על מנת לשפוך אור בנושא, ולא במטרה להתווכח או להתייחס לנקודות אלו כבעלות חשיבות עליונה למשתמש...
  
  מבחינת AA "אמיתי", MSAA היא השיטה הנפוצה ביותר בקרב משחקים, ואותה MFAA מיעל בעשרות אחוזים. נכון שיש שיטות מובנות נוספות אם זה Post Processing, SSAA, או שוב בלעדיות (TXAA, בעבר CSAA).
  אבל אם מדברים על "1000 סוגים של AA" אז רובם דווקא מתאפשרים מדריבר NVIDIA בלבד או באחוזי הצלחה גבוהים יותר.  המון משחקים די מוגבלים בהיצע שיטות AA מובנות.
  אם נתעלם מהאפשרות לאופטימיזצית HBAO+ עדיפה עבור הירוקים (מס' סיקורי ביצועים אף נוטים לכבות HBAO במשחקים לטובת "אמינות" הפרשי הביצועים), זכור שניתן גם להפעיל HBAO+ מדריבר NV למאות משחקים שלא תומכים במקור.
  בהקשר לעבודה עם מפתחים, לי נראה כי ידה של NV על העליונה, לא רק ע"פ כמות השיתופים כפי שמפורסם באתרי הבית של המתחרות, אלא גם בהתייחס להשפעה על המוצר הסופי, מלבד לוגו בפתיח.
  ל-AMD GVR פגיעת ביצועים 
  טיפה מעל

  זאת האפסית של ShadowPlay. לא הייתי מחשיב את זה כפקטור, אם כי תוכנת raptr מכילה פרסומות ושוקלת פי 4 מ-GE.
  ישנם גם משחקים בחסות X שעובדים יותר טוב על כרטיסי Y, כך שאי אפשר תמיד לטעון להזרמות כספים שוחד. בכל אופן אני לא רואה איך הסיבה להפרשים (אם זה פיתוח גרוע, כסף או כל דבר אחר) אמורה להמעיט מחשיבות ההפרשים במידה וקיימים.
  תמיד אפשר למצואלבחור אשמים אבל אם זה פוגע בביצועים של יצרנית זה בקלות יכול להתפרש כחיסרון. רוב הצרכנים רוכשים בהתאם לצרכיהם. לדעתי מעטים אלו שחשובה להם ה"דרך" (ספקולציות ושמועות לרוב) יותר מאשר התוצאה, ברכישת מחשב.
  לגבי פתרונות זולים יותר ל G-Sync (שאגב לרובינו יש את הכסף, זה הכל שאלה של כדאיות), ובכן כל תחרות היא מבורכת. אני עדיין ממתין לביקורת וזמינות של FreeSync.

 58. ל HuGeMouTh אתה צודק שלא התיחסתי לכרטיס העתיד של AMD, בנושא הזה אני מסכים בצורה מלאה עם התגובה מס 3 של 3emi. (לכם לא ראיתי צורך לציין זאת שוב).
  לגבי השוק הגרפי בכלל אני לא צופה מהפכה של ממש (נראה שחדות התמונה היא שם המשחק הבא).
  יש דבורים ואבטחות מבית INVIDIA (הוצהר ביום ההשקה של TITAN )על בנית מעבדים המאוחד יחד עם הזיכרון על אותו CHIP שאמור להגידל משמעותית את מהירות העבודה בין הGPU לזיכרון. (מבטיחים הפתעות בתחום).
  ציפית לתגובה מבית AMD לנושא, אך לצערי היא לא באה.
  לגבי העתיד אני גם לא מעוניין ליראות את NVIDIA הבילעדי בשוק. מקווה שAMD יוציאו משהוא טוב יותר (עדיין מעריץ את AMD על מעבדי הHD לשעבר).

כתיבת תגובה

Back to top button
Close