רטרו במיטבו: הכירו את ה-ThinkPad Anniversary Edition 25

כמובטח, בלנובו חוגגים 25 שנים למותג העסקי המצליח שלהם עם דגם מיוחד שנועד להזכיר את ימי העבר הייחודיים תחת כנפה של חברת IBM

מספר חודשים אחרי עצם האישור על קיומו של הדגם ותמונת טיזר קטנה – נייד הרטרו החדש והייחודי של ThinkPad, כנראה המותג המפורסם ביותר בשוק ה-PC יחד עם התפוח הנגוס של אפל, מוצג באופן רשמי.

שנתיים וחצי אחרי שחברת לנובו, בעלת הבית של המותג שהחל את דרכו ב-5 באוקטובר 1992, הכריזה כי חצתה רף מכירות של 100 מיליון מחשבים המבוססים על המותג, אנחנו מקבלים דגם שנועד לקרוץ לחובבי הנוסטלגיה – עם נקודת השליטה האדומה האיקונית של ThinkPad, הלוגו הצבעוני הקלאסי שהוחלף באחד אפור 'רציני' יותר, מקלדת שבע שורות (עם הארה אחורית) בה המקשים נמצאים בחפיפה האחד לשני, כפתור שליטה ייעודיים לאודיו, נוריות חיווי, כפתור Enter כחול במקלדת שחורה ומשטח מגע עם לחצנים פיזיים בחלקו העליון. כמעט כל דבר שייצג את השם ThinkPad בעבר, לפני חצי עשור או עשור, ונעלם או הוצנע בדגמים המודרניים.

היצירה החדשה עומדת בציפיות הנוסטלגיות

מבחינת המפרט הטכני הפנימי, ה-ThinkPad Anniversary 25 דומה מאוד לדגם ה-T470 העדכני של היצרנית, ומורכב ממסך IPS בגודל 14 אינץ' ברזולוציית 1080p עם גימור מט, שבב Core i7-7500U כפול ליבה מדור ה-Kaby Lake, זכרון DDR4 בנפח 16 ג'יגה-בייט, אחסון פנימי מבוסס כונן SSD של 512 ג'יגה-בייט בממשק PCI-Express, כרטיס גראפי מסוג GeForce 940MX עם 2 ג'יגה-בייט של זכרון GDDR5 ייעודי, מצלמת רשת עם תמיכה ב-Windows Hello, סורק טביעות אצבע מובנה, מערכת חלונות 10 בגירסת ה-Pro, סוללת 48 וואט-שעה תומכת החלפה חמה (חצי ממנה מובנה להמשך עבודה וחצי ניתן לשליפה) שאמורה להעניק עד 14 שעות פעולה, רמקולים סטריאופוניים עם שיפורי אודיו של חברת דולבי, חיבור Thunderbolt 3 אחד, שלושה חיבורי USB 3.0, חיבור HDMI אחד בגודל מלא ועוד.

מיוחד – אבל גם יקר בהחלט

כיאה לדגם בהיקף ייצור מוגבל אשר אמור להיות חלומם הגדול של אנשי עסקים וותיקים ומבוססים, ה-ThinkPad Anniversary 25 לא יהיה זול כלל – עם תג מחיר של 1,900 דולר וללא אפשרות לשינוי הרכב החומרה הפנימית לצורך הוזלה כלשהי. סביר להניח כי ללנובו לא תהיה שום בעיה "להיפטר" מכל המלאי, ולנו לא נותר אלא לתהות האם הצלחה נאה של דגם זה תוכל להוליד קו שלם של מחשבי 'רטרו' מעודכנים אשר יוצעו לצד הדגמים המודרניים הרגילים של היצרנית הסינית.

סיפתח ראשון לעוד דגמי רטרו?