ראפטור של 300 ג'יגה-בייט

15 תגובות

Western Digital מציגה כונן Raptor בשם VelociRaptor בעל קיבולת של 300 ג'יגה-בייט.
 
הכוננים הנפוצים כיום בשוק, הם כוננים הנעים במהירות של 7200 סיבובים לדקה וקצב התעבורה שלהם הוא פחות או יותר 1 ג'יגה-ביט לשניה, מה שמסתכם בכ-125 מגה-בייט לשניה. כוננים אלו הם איטיים יחסית לשאר רכיבי המחשב, ביניהם זכרונות או מעבדים, ויוצרים מצב של צוואר בקבוק שמוריד את ביצועי המערכת. בכדי לפתור בעיה זו, חברת Western Digital השיקה לפני מספר שנים סדרת כוננים בשם Raptor. כוננים אלו נעים במהירות של 10,000 סיבובים לדקה וקצב התעבורה שלהם הוא כ-1.3 ג'יגה-ביט לשניה, מה שמסתכם בכ-165 מגה-בייט לשניה. תוספת מהירות זו מגדילה את ביצועי הכונן בכ-30 אחוזים בהשוואה לכוננים הסטנדרטיים הנמצאים בשוק.
 
אך לכונני הראפטור שני חסרונות עיקריים: הקיבולת והמחיר. הקיבולת של כונני הראפטור נעה בין 36 ג'יגה-בייט ל-150 ג'יגה-בייט. בנוסף, המחיר של כוננים אלו גבוה מאוד יחסית לכוננים רגילים – במחיר של ראפטור בקיבולת של 150 ג'יגה-בייט, ניתן לקנות כונן בנפח של 1 טרה-בייט המיוצר על ידי אחת מהחברות המובילות. 
 
Western Digital הצליחה לפתור חלקית את בעיית הקיבולת ופרסמה נתונים טכניים של כונני ראפטור בגודל 2.5 אינץ' תחת המותג החדש VelociRaptor. הכוננים החדשים נעים במהירות של 10,000 סיבובים לדקה, קצב התעבורה שלהם הינו כ-1.6 ג'יגה-ביט לשניה (200 מגה-בייט לשניה) והם מגיעים עם קיבולת של 300 ג'יגה-בייט ועם 16 מגה-בייט זיכרון מטמון. בנוסף, הכוננים תומכים בתקן SATA 3.0 והחברה נותנת להם 5 שנות אחריות.
 
טורף בקיבולת גבוהה
עקב הסל"ד הגבוה, כונני הרפטור מתחממים מהר מאוד ומגיעים לטמפרטורות גבוהות, ולכן החברה החליטה למכור את כונני ה-VelociRaptor בתוך מארז 3.5 אינץ' הנקרא IcePak, שמטרתו והמבנה שלו מיועדים לקירור הכונן. המארז אפקטיבי ביותר ויכול להוריד את טמפרטורות הכונן בכ-7 מעלות צלזיוס ובכך לפתור את בעיות חימום היתר.
 
הכוננים החדשים יהיו זמינים תחילה בצורה בלעדית כחלק מהמערכות של Alianware כבר בסוף החודש, ויהיו ניתנים לקניה בנפרד רק באמצע חודש מאי. מחירם של הכוננים יעמוד על כ-300 דולרים.