קצת חדשות על כרטיסי מסך

 • בזמן האחרון מסתובבות הרבה מאוד שמועות ברחבי הרשת (וברחבי תעשיית הגרפיקה) על כך שnVIDIA נתקלת בבעיות בפס הייצור שלה, מה שמונע ממנה לעמוד בלוח הזמנים שהיא קבעה לעצמה.
  באתר x-bit labs מתפרסמת היום ידיעה, על פיה בועידת המשקיעים שנערכה ע"י nVIDIA בשבוע שעבר, הכריז מנכ"ל החברה שייצור שבבי NV30 עדיין אינו החל, למרות שהוא הבטיח כי הכרטיסים המוגמרים ייצאו לשוק לקראת חג המולד.
  אין צורך לומר כי מדובר בחדשות רעות *מאוד* בשביל החברה, שגם ככה מפגרת מאחורי ATi וכעת נראה כי NV30 רק מתרחק במקום להתקרב…

 • רבים שרוצים לקנות כרטיס מסך חדש, מחכים לירידות מחירים שבאות, בדרך כלל, עם יציאת טכנולוגיות וכרטיסים חדשים לשוק.
  לכן, רבים ציפו ליציאתו של ה Radeon 9700 (עוד שבוע מהיום) כדי לקנות דווקא את ה Radeon 8500 שעדיין מספק ביצועים מעולים (וימשיך לספק אותם עוד זמן מה).
  אך ב ATi חשבו אחרת וכעת החליטה החברה לבטל את כל ההזמנות לשבבי Radeon 8500 כדי לקדם את מכירות ה Radeon 9000 (שהוא כידוע, *חלש* מה Radeon 8500).
  אמנם ליצרניות הכרטיסים נשאר מלאי גדול למדי של שבבים, אך הוא צפוי להגמר במהרה לכן אם אתם רוצים Radeon 8500, זה הזמן לרוץ לחנות…

 • עוד קצת לגבי הNV30, חדשות טובות לשם שינוי:
  כידוע, השבב אמור לצאת לקראת סוף השנה הנוכחית, ובינתיים הוא יהיה הנציג היחיד של סדרת NV3x אך לא לזמן רב.
  במחצית הראשונה של 2003 תוציא nVIDIA את שבב NV31, גרסה פשוטה יותר של NV30 (פחות צינורות עיבוד, מהירויות שעון נמוכות יותר) שתיועד לשוק הבינוני (כמו Radeon 9500).
  מאוחר יותר בשנת 2003 תוציא החברה שבב נוסף שיהווה גרסת Value של הNV30 (מעין MX, כמו ה Radeon 9000) והוא גם יהיה זה שישולב בגשר הצפוני של ה nForce הבא.
  במחצית השניה של שנת 2003 תוציא nVIDIA את ה NV35, גרסה מחוזקת של NV30.
  עד כה נראה כי nVIDIA לא חורגת מהמסורת שלה אך כעת הכל תלוי אך ורק בבעיות הייצור, ולנו נותר רק לקוות שאלו ייפתרו במהרה…