קצה הקרחון: AMD מתכננת השקה של עשרות דגמי כרטיסי מסך חדשים

תיעוד מתוך מאגר גוף ה-EEC האירופאי חושף לנו שלל גרסאות נוספות של כרטיסי מסך ממשפחת ה- RX 5000 שכנראה יטפטפו אלינו בעתיד הקרוב

תחילת הדרך עבור ארכיטקטורת ה-Navi החדשה של הוא צנוע למדי ומסתכם בשני דגמי ביניים בלבד, אשר מיועדים לנחות על המדפים כבר בחודש הבא – אבל נראה כי ההמשך יהיה רחב ומגוון הרבה יותר, גם אם לא בהכרח יבוסס במלואו על ליבות ה-7 ננומטר המתקדמות המדוברות.


תיעוד של חברת Sapphire, אחת מהשותפות הוותיקות והגדולות ביותר של ו-ATI לפניה, חושף בפנינו תוכניות להשיק עשרות דגמים תחת משפחת ה- RX 5000 החדשה – החל מה- RX 5950 ו- RX 5950 XT בקצה העליון, דרך ה- RX 5850 ו- RX 5850 XT שעדיין מיועדים להיות עוצמתיים יותר מן הדגמים הראשונים שהוכרזו רשמית וכלה ב- RX 5500 ו- RX 5550 בקצה התחתון (שניהם עם גרסאות סטנדרטיות וגם גרסאות XT) שעשויים להתבסס על שאינה , אם שופטים בהתאם לשיטות המיתוג שראינו בעבר.

RX 5700 זה השיא? מסתבר של- יש תוכניות לחמש רמות מתקדמות יותר של כרטיסים גראפיים, לכאורה

Sapphire אפילו מתכננת השקה של דגם Polaris מחוזק חדש, לכאורה, תחת השם Radeon RX 590 XT – אך בשלב הזה לא מן הנמנע כי מדובר בבקשות רישום טנטטיביות בלבד, וכלל לא מובטח כי כל שמות הדגם האפשריים האלו באמת יהפכו למוצרים מסחריים רשמיים. נחמד בהחלט לקבל עדות לכך של- יש תוכניות גדולות ונרחבות עבור ארכיטקטורת ה-Navi, בניגוד ל- שקדמה לה בשוק העליון ונותרה "נדירה" וקשה להשגה באופן יחסי בכל ימי חייה, אם כי ראוי להתייחס למידע בספקנות גדולה לעת עתה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הצהירה בעבר כי ארכיטקטורת ה- מותאמת למדרגיות גדולה במיוחד – יכול להיות שאנחנו מקבלים את ההוכחה לעניין כבר היום

האם Navi תצליח לספק תחרות אמיתית לכרטיסי המסך של בכל הרבדים, או שמא ההשקה של דגמי ה-Super המעודכנים במחנה הירוק תטרוף את הקלפים ותחזיר את חזרה אל משבצת האנדרדוג שאותה היא מאכלסת כבר לא מעט שנים? מוזמנים לספר לנו על ההערכות וההשערות שלכם בתגובות.

עתיד השוק הגראפי יהיה מסקרן מאוד, בוודאי עם הכניסה המתקרבת של אל המירוץ