קירור Kotetsu: השלב הבא של Scythe

קירור חדש של Scythe בשם Kotetsu בא לתת מענה לשוק המחפש את היחס הגבוה ביותר בין יכולת למחיר. בדקנו 
 
שוק הקירור למעבדים כיום צפוף למדי וכולל עשרות חברות ומאות מוצרים. אחת הקטגוריות הפופולריות בשוק הקירורים היא הקטגוריה של בין 100 ל-200 שקלים. קטגוריה זאת מיועדת בעיקר לאלה שרוצים יכולת כמה שיותר טובה תוך שמירה על תקציב שפוי. חלק לא מבוטל מהם משתמש בקירור תחת המהרת המעבדים, מה שהופך את הביצועים לחשיבות עליונה, והרעש לא משנה.
 
בביקורת זאת אציג לכם פתרון חדש של Scythe שעונה על הדרישה הזאת – ה-Kotetsu

Scythe Kotetsu
– השלב הבא
אריזתו של ה-Kotetsu פשוטה ומכילה את תמונת המוצר לצד תושבות נתמכות ותוכן האריזה.
באריזה נמצא את גוף הקירור, מאוורר בקוטר 120 מילימטרים, קליפסים לעגינה של המאוורר, חוברת הדרכה למשתמש, משחה טרמית ואת ציוד העגינה הנדרש.
 
ה-Kotetsu תומך בתושבות המעבדים:
  • LGA775
  • LGA1366
  • LGA1150, LGA1155, LGA1156
  • LGA2011
  • AM2, AM2+
  • AM3, AM3+
  • FM1, FM2, FM2+
מבט מקרוב
ה-Kotetsu הוא מסוג מגדל יחיד ובנוי בדרך המסורתית בה צינורות נחושת מסודרים בצורת U כשאמצע הצינורות נוגע בתחתית הקירור וכל צד הולך לחלק אחר במגדל. את הצינורות מלוות מניפות אלומיניום רבות. גובהו של ה-Kotetsu הוא 16 סנטימטרים והוא מתאים למגוון גדול של מארזי מחשב כך שמבחינת תאימות לא צריכה להיות בעיה גם עם הזולים שבהם.
תחתית הקירור שבאה במגע עם המעבד עשויה מנחושת ובעלת ציפוי ניקל. אל אותה התחתית מחוברים צינורות הנחושת. ישנם ארבעה צינורות וכל אחד נושא קוטר של 6 מילימטרים.
מניפות האלומיניום המחוברות אל צינורות הנחושת מגיעות בתצורה שאני לא רגיל לראות מ-Scythe. בדרך כלל ל-Scythe קירורים שנושאים מניפותת רבות והן צפופות ובעלות צורה אחידה. כאן לקחה החברה חופש ועיצבה דפוס מניפות שונה. הריווח בין המניפות גדל באופן משמעותי וכל מניפה שלישית מכילה גשר בין שני צדדי המגדל כך שמרכזו מאפשר מעבר קל של אוויר.
 
הסיבה לפתיחת מרכז המגדל היא פשוטה. צינורות הקירור נמצאים בקצוות המגדל ורחוקים יחסית ממרכזו, פתיחה של המרכז מאפשרת לאוויר לנוע בקלות ובכך להוריד את עוצמת הרעש כתוצאה מהתנגדות נמוכה יותר.
בראש המגדל החליטה Scythe לעשות שינוי עיצובי נוסף והוסיפה מניפת אלומיניום צבועה בשחור עם לוגו החברה. מדוברבאסטטיקה בלבד שכן ישנם משתמשים שלא אוהבים לראות את הכסוף הנוצץ מבעד לחלון המארז.
מבט הפוך אל תחתית הקירור מראה את המסילה המיועדת לשימוש בציוד עגינה. הבליטות במסילה משמשות גם הן לסילוק חום מתחתית הקירור.
המאוורר שמגיע עם ה-Kotetsu הוא דגם חדש לחלוטין של Scythe שמגיע בהשראת חברות הנישה החדשות (כמו Be Quiet! ו-NANOXIA) שמטרתו להביא את היחס הגבוה ביותר בין אוויר לרעש. דגם המאוורר הוא Glide Stream 120 PWM.

 

מניפות המאוורר מעוצבות בצורה אקוסטית שמטפלת באוויר בעדינות וכך מונעת רעשים. מנוע המאוורר משתמש במיסב שרוולי (Sleeve bearing) ומדורג לעבודה של עד 30,000 שעות או 3.5 שנים.

1
2
3

7
הגב

avatar
wrecker
wrecker

קראתי מזמן על הטכנולוגיה הזאת של המאווררים
ואני שמח שסוף סוף זה הגיע לתחום המחשוב!

yanivnn
yanivnn

תודה

yakir4u
yakir4u

הוא לא קיבל חמש
בגלל שהוא זול מדי 😉

רונן
רונן

בעיה במאווררים שלהם
אצלי מותקנת יחידת הקרור של שסטיץ כבר מעל 4 שנים. מהדור הראשון ודי מהר המאוורר הלך,שנה אחרי בגלל אבק.בהתחלה הרעיש חזק ואחר הפסיק לפעול. אז החלפתי באחר של נאוטיקה היו קצת בעיות בשידוך בינהם (אזיקונים דקים עזרו) ומאז עובד מצויין ושקט. הבעיה אם הקרור הזה היא האבק שמצתבר על ובין צלעות הקרור. ופעם בשנה בניקוי צריך לנקות אם מקל אוזניים משני הצדדים של צלעות הקירור. חבל שאי אפשר לשטוף במים.

גם על הכנפונים של הנאוטיקה יש אבק

levin445
levin445

מדוע אין השוואות זהות בכל הטבלאות ?

אלעד
אלעד

תשתמש בלחץ אויר למה
אתה צריך קיסמים

אני
אני

Be Quiet! היא לא חברה חדשה
למעשה לא מדובר בחברה אלא במותג שקיים מ2007, החברה מאחריו היא Listan בעלת המותגים הבאים
be quiet!
Xilence
Revoltec
Chieftec
3R System