קטן, אדום, חזק: מיני מחשב שולחני חדש ומעניין מבית Minisforum

היצרנית גייסה מעבד וכרטיס מסך מהארסנל הנייד המודרני של AMD בכדי ליצור אלטרנטיבה לחלק מדגמי ה-NUC המחוזקים של אינטל

Minisforum היא חברה מהונג קונג שתופסת כותרות מזה מספר שנים תודות למערכות המחשב הביתיות הקומפקטיות שהיא בונה ומוכרת, במקרים רבים עם מעבדים מבית AMD בתור משקל נגד עבור מיזם ה-NUC הוותיק של אינטל ושותפותיה. בקרוב, אל המערך הרחב שלה יצטרף גם דגם ה-HX90G, שמגייס את מעבד המובייל החזק ביותר בדור ה-Ryzen 6000 לצד כרטיס גראפי ייעודי מהשוק הנייד – בתוך מארז עם נפח של 2.8 ליטר בלבד שניתן יהיה להחביא די בקלות בכל סלון או חדר עבודה.

מפרטים רשמיים ומסרטון טיזר עבור המערכת ששחרה היצרנית עולה כי היא תעשה שימוש במערך קירור כפול מאווררים עם שבעה צינורות להולכת חום בסך הכל, מהם ארבעה עבור כרטיס המסך ועוד שלושה עבור המעבד הראשי, בתוספת לממשק מבוסס מתכת נוזלית בין יחידות העיבוד לקירור והצהרה על כך ששתיהן יוכלו לפעול בהספק מירבי ללא האטה כתוצאה מהתחממות – מה שאמור מעטפת הספק של כ-50 וואט עבור ה-Ryzen 9 6900HX המתומן ומעטפת הספק של כ-100 וואט עבור ה-Radeon RX 6650M עם 28 אשכולות עיבוד בדור ה-RDNA2 המודרני.

לא כל הפרטים הטכניים אודות ה-HX90G ידועים בשלב הזה, אך הגיוני להניח כי יהיו לא מעט נקודות דמיון בינו לבין דגם ה-HX90 שהחברה מציעה מזה מספר חודשים, עם מעבד Ryzen 9 5900HX מתומן נייד אך ללא ליבה גראפית נפרדת – וזה אומר שלצד יחידות העיבוד ניתן יהיה למצוא קישוריות Wi-Fi 6 כפולת ערוצים וקישוריות Bluetooth 5.1 משולבת, צמד חיבורי HDMI 2.0, צמד חיבורי DisplayPort, צמד חריצים עבור זכרונות SO-DIMM, חריץ M.2 אחד לפחות עבור כונני NVMe, צמד חיבורים ומקומות עבור כונני 2.5 אינץ', חיבור Gigabit Ethernet ושישה חיבורי USB מסוגים שונים לכל הפחות. כל מה שצריך עבור תועלת מירבית, הן לעבודה משרדית והן לשימושים ביתיים.

בתקופה האחרונה ראינו מספר נסיונות מעניינים להציע יכולות גראפיות משופרות על ידי כרטיסי מסך ייעודיים במערכות קומפקטיות, כולל ביוזמות מבית אינטל בכבודה ובעצמה, אך אין ספק כי ל-HX90G יש פוטנציאל להפוך לאחת מההצעות הכי מעניינות בשוק, במידה ואכן תצליח לעבוד בהבטחתה להעניק את מלוא פוטנציאל הביצועים של החומרות אותן בחרה במסגרת המימדים הקומפקטיים של המארז.

טרם ידוע מתי מחשב זה יוצע למכירה באופן רשמי או מה יהיו רמות המחיר שלו, כך שאנחנו נוסיף לעקוב מקרוב ולספק עדכונים – בתקווה לכך שהעלויות יהיו תחרותיות ככל הניתן, וקרובות לאלו של ה-HX90 הנוכחי שניתן להשיגו בתמורה ל-560 דולר עד 730 דולר, בתלות במערך הזכרונות והאחסון הנבחר (החל מערכה נטולת זכרונות וכלה במערך של 32GB DDR4 יחד עם NVMe של 512GB).

מה דעתכם בנוגע לפוטנציאל של המחשב הממוזער הזה? בואו לדבר על זה בתגובות.

מעוניינים ב-HX90 הנוכחי? תוכלו למצוא אותו באמאזון עם משלוח חינמי לישראל.

לחצו כאן למעבר אל עמוד המוצר ב-Amazon