קופצים לדור חדש – מיקרון משיקה צמד כונני SSD חדשים מסדרת Crucial P3

מותג Crucial של מיקרון מכריז על כונני SSD חדשים להמונים בתצורת M.2 ובמהירויות מכובדות תחת PCIe 3.0 ו-PCIe 4.0

תערוכת קומפיוטקס 2022: יצרנית אמצעי האחסון והזיכרון המוכרת Crucial, שהיא מותג של ענקית השבבים מיקרון הציגה צמד כוננים חדש אשר צפוי לשרת מליוני משתמשים ברחבי העולם כאשר יגיע לשוק.

אחרי שהכרנו כוננים כמו P1, P5 ו-P2 שהם כונני NVMe בתצורת M.2 כעת מגיע תורם של ה-P3 וה-P3 Plus.

הסיבה לסקרנות נובעת בעיקר מרקורד מרשים של מחיר אגרסיבי, ביצועים תחרותיים וצפוצה עולמית מאוד בריאה מ-Crucial. כונני ה-SATA של החברה הפכו להצלחה מסחררת גם כאן בישראל כאשר הושקו, במיוחד כוננים דוגמת ה-MX500.

ה-Crucial P3 Plus הוא כונן חדש שמגיע לממשק ה-M.2 כאשר הוא פועל בפרוטוקול ה-PCI-Express 4.0, כך שהוא יכול להפיק תועלת מפלטפורמות חדשות של אינטל ו-AMD. ה-P3 Plus מדורג למהירות קריאת מירבית של 5,000MB לשניה, ולכתיבה רציפה מירבית של 4,200MB לשניה. מהירויות אלו פורצות את גבולות PCI-Express 3.0×4 הסטנדרטיות, ולכן הכונן התקדם לממשק העדכני יותר.

ה-Crucial P3 הינו כונן מעט יותר צנוע. הוא מגיע לממשק M.2 בטכנולוגיית PCI-Express 3.0×4 המוכרת. עם מהירות קריאה מירבית של 3,500MB לשניה כתיבה של 3,000MB לשניה הוא אמנם לא נחשב למהיר במיוחד לעומת אחיו בסדרה, אך במונחים של PCI-Express 3.0×4 ובאופן כללי זה נחשב למה שעד לא מזמן היה שמור לספינות דגל.

סדרת ה-P3 צפויה להגיע בנפחים של 500GB עד 4TB והם משתמשים בשבבי NAND מבוססי טכנולוגיית QLC 3D. המחיר הסופי לצרכן עדיין אינו ידוע, אך מהיכרות עם Crucial הוא צפוי להיות אגרסיבי למדי ולהתחרות ישירות בהצעות של יצרניות אחרות בשוק דוגמת WD וסמסונג.