צפו: דפדפן ה-Spartan החדש של מיקרוסופט בפעולה • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

צפו: דפדפן ה-Spartan החדש של מיקרוסופט בפעולה

גרסה חדשה שהודלפה ברחבי האינטרנט מציגה לנו מאפשרת לנו לראות את ה-Spartan החדש של , עם התקווה שהחברה תצליח להביא מוצר חדשני ואינטואיטיסבי לשוק

Win10_Windows_Spartan_Print
ה-Spartan החדש בחלונות 10 עם העוזרת האישית Cortana

חלונות 10, אנחנו מחכים: לאחר שהציגה מיקרוסופט את דפדפן ה-Spartan החדש והמסתורי באירוע שקיימה בנושא חלונות 10, גרסה חדשה של מערכת ההפעלה שדלפה אל הרשת מספקת לנו את המבט הראשון האמיתי על הדפדפן הבא של מיקרוסופט. כמו שניתן לראות בסרטון למטה, המגיע אלינו מהאתר "Winbeta", דפדפן ה-Spartan מגיע עם עיצוב מינימליסטי ופשוט "הישר מהקופסה". גם התפריטים המיוחדים של הדפדפן מגיעים בסגנון ה-"Metro" המוכר והמודרני שפגשנו לראשונה בחלונות 8, כאשר שינוי זה בהחלט היה נחוץ בכדי להתחרות בדפדפן ה-Chrome של ובדפדפן ה- של מוזילה.

חלק גדול מהחידושים שכללה החברה בדפדפן ה-Spartan החדש מגיעים אלינו בחסות העוזרת האישית של מיקרוסופט, Cortana. את קורטנה פגשנו לראשונה במערכת ה-Windows Phone 8 לסמארטפונים של החברה, שכעת עושה את המעבר אל כלל מערכות ההפעלה של , הן לניידים והן לנייחים. עם עזרתה של קורטנה ניתן כעת לפתוח (לדוגמה) לפתוח דף אינטרנט של מסעדה שאנחנו אוהבים, עליה מיד נקבל את כל המידע הרלוונטי שאי פעם נרצה (שעות פתיחה, דירוג, מנות נבחרות, של המקום ועוד), כל זאת ללא עבודה נוספת על ידינו ובצורת הגשה נוחה וקלה.

כמו שרובנו כנראה עשינו בשלב מסויים, חיפוש אחר משמעות מילה או מקום הנמצא באתר שבו אנחנו גולשים הינה פעולה שכיחה ולרוב דורשת מעט עבודה בכדי לבצעה. בדפדפן ה-Spartan קורטנה חושבת צעד אחד קדימה, ובזמן סימון של ביטוי או מקום כלשהו ניתן לקבל הישר בממשק הקיים את ההגדרה או את מיקומו של המקום על גבי מפה, כל זאת בצורה אוטומטית ואינטואיטיבית. כמו רוב הדפדפנים הפופולארים בשוק, שורת הכתובת בדפדפן ה-Spartan משמשת מספר תפקידים חשובים. מבין תפקידים אלו ניתן למנות חיפוש מיידי: תכונה זו מאפשרת למשתמש להקליד "Weather" (או מזג אויר) וקורטנה תציג בפניו (ובממשק הקיים, ללא הצורך לעבור אל חלון חדש) את מזג האויר שבמיקומו הפיזי. רוצים לקבוע תזכורת? רק תקלידו.

על פי הסרטון החדש, ניתן בקלות להתרשם מדפדפן ה-Spartan החדש של מיקרוסופט. אנחנו אומנם רואים רק חלק מזערי מכלל יכולותיו של הדפדפן, אך מאפיינים חדשים כמו מערכת מועדפים חדשה והטמעה במכשירי מובייל עתידים לבוא ו(בתקווה) להרשים אותנו עוד יותר. בכדי לחרוץ את גורלו של הפיתוח החדש ביותר של מיקרוסופט בתחום הדפדפנים נצטרך לחכות עד ההשקה הרשמית של מערכת ההפעלה חלונות 10. עד אז אנחנו צפויים להנות מגרסאות מוקדמות לסמארטפונים הכוללות את דפדפן ה-Spartan גם כן, בנוסף להופעתו של הדפדפן החדש בעדכון הבא של 10 למחשבים.

מה דעתכם על ה-Spartan של בפעולה?

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close