צמיחה באדום: AMD מציגה צמצום פערים מרשים בשוק כרטיסי המסך • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

צמיחה באדום: AMD מציגה צמצום פערים מרשים בשוק כרטיסי המסך

עוד לפני ההשקה של מוצרי ה- החדשים, מפתחת השבבים האמריקאית מצליחה לצמוח במכירות בזמן שצמד המתחרות שלה דורכות במקום

דיווח טרי של קבוצת JPR החוקרת את שוק מוצרי העיבוד הגראפי מספק לנו תמונת מצב מפתיעה משהו – עולם כרטיסי המסך הצטמצם אמנם ברבעון השני של שנת 2019, אך לא מנע מ-AMD למחוק את ההפרשים שהתפתחו בינה לבין בשנים האחרונות, עוד לפני שאנחנו מתחילים לחוות את ההשפעות של דגמי הביניים החדשים והתחרותיים אשר נחתו רשמית ב-7 ביולי.

למעשה, מדובר במהפך של ממש בתחרות בין שתי החברות – בפעם הראשונה מזה חמש שנים כמות הליבות הגראפיות שמכרה AMD (ברבעון השני של השנה הנוכחית, בין תחילת חודש מרץ לסוף חודש יוני) גבוהה מכמות הליבות שמכרה . זו בהחלט בשורה עסיסית, אם כי ראוי לציין באותה הנשימה כי הגרף לוקח בחשבון גם מכירות של כרטיסי מסך בעלי ליבות עיבוד גראפיות ייעודיות וגם מכירות של מעבדים כלליים בעלי ליבות עיבוד גראפיות מובנות, מה שמסביר למה אינטל נמצאת אי שם במרומים מעל ו-AMD יחדיו – ולמה בדיווחים המתמקדים אך ורק בכרטיסי מסך אנחנו עדיין רואים את מובילה על בפער ניכר.

נצחון קטן ל- – שיכול להיות התחלה של משהו גדול הרבה יותר

AMD הצליחה להגדיל את היקף המכירות של כרטיסי המסך ושל מעבדי ה-APU המשולבים שלה ברבעון ב-9.8 אחוזים בהשוואה לרבעון הקודם, בזמן שהיקפי המכירות של ושל חוו פיחות קל – ובכך גוברת משמעותית הסקרנות והציפייה שלנו לנתונים הסטטיסטיים הרשמיים של הרבעון השלישי של השנה שיגיע לסיומו בסוף החודש הנוכחי.

מצליחה לבצע ריבאונד חשוב בשוק כרטיסי המסך הדיסקרטיים – אך יש לה עוד דרך לעבור עד שנוכל לדבר על חזרה אל ימי הזוהר, שבחלקם היא אפילו הובילה על NVIDIA

האם ההשקה של דגמי ה-Radeon RX 5700 וה-Radeon RX 5700 XT, לצד הפופולריות הצומחת של מעבדי ה-Ryzen 3000 בשוק הנייד, תביא לזינוק נוסף כלפי מעלה מהצד של AMD, או שהשקת משפחת ה-GeForce RTX Super והשקת דגמי ה-GeForce GTX החדשים והמוזלים תאפשר ל- לחזור אל ההובלה בחישובים הכלליים? הקפידו להמשיך לעקוב אחרינו עבור כל העדכונים המרכזיים בנושא.

הביקוש לליבות עיבוד גראפיות נפרדות נמצא בירידה רציפה מזה מספר שנים – אך העתיד הקרוב כולל התפתחויות מעניינות ומיוחדות שיוכלו לשנות את מהלך העניינים

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close