צילום ראשון לליבה הגראפית המתקדמת ביותר של אינטל

צולמה אחת מליבות הגראפיות הבאות של אשר מעבדי יכללו, כאשר גוף הקירור מעליה הוסר

מעבדי Haswell של אינטל בפתח וכפי שנוכחנו לדעת, חלקם יגיעו בתצורת LGA המוכרת לנו כיום והחלק הנותר בתצורת BGA שבה המעבדים מולחמים ללוח-אם. אלו יגיעו ב-4 גרסאות כתלות בליבה הגראפית שיכילו – GT1, GT2, GT3 ו-GT3e. ניחשתם נכונה – GT3 היא ליבה גראפית החזקה יותר, וגרסת ה-e שלה תכלול DRAM מובנה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אתר VR-Zone הצליח לצלם תמונה של מערכת BGA ללא גוף , כאשר על פי הערכות מדובר על GT3e. ליבת GT3e תכלול 40 יחידות עיבוד – פי 2 מהדור הנוכחי. בנוסף, לצד הליבה יתווסף DRAM מובנה ייעודי שכרגע נפחו אינו ידוע.

בתמונה שהתפרסמה ניתן לראות את ערכת השבבים של המכונה Lynx Point מוקפת באדום, כאשר המעבד המולחם ללוח מסומן בצהוב. בתוך אותו מעבד (ריבוע גדול), נמצאת הליבה הגראפית המדוברת והשבב המלבני הקטן יותר לימינה הוא DRAM.

ביצועי גראפית זו הודגמו בתערוכת CES האחרונה, והושוו לכרטיס ג'יפורס GT650M של אנוידיה – מרשים בהחלט עבור שהיא "בסך הכל" חלק מהמעבד המרכזי של המחשב.

את ליבת ה-GT3e אפשר יהיה למצוא במערכות נייחות וניידות בתצורת BGA בלבד. האם אנו בכל זאת עדים למעבר "עדין" ואיטי של למעבדים מולחמים אחרי הכל? נותר רק לחכות ולראות.