צבעים שונים, חומרות שונות, מחיר יחיד: כונני NVMe תקציביים חדשים מ-Patriot • HWzone
מחשביםאחסון

צבעים שונים, חומרות שונות, מחיר יחיד: כונני NVMe תקציביים חדשים מ-Patriot

משפחת ה-P300 של המותג האמריקאי תתבסס על בקרי מצד אחד ובקרי מהצד השני – בתקווה שזה מה שיאפשר למחירים לרדת הרבה מתחת לערכים הרשמיים המומלצים

 מחיר האחסון המבוסס על שבבי הבזק מטפס והמגמה שחוזים לנו המומחים לא מבשרת טובות, אך אנחנו ממשיכים לנסות לשמור על אופטימיות ומקבלים בחיבה כל הכרזה חדשה על מוצר בעל פוטנציאל להפוך את העלויות המעשיות בחנויות לתחרותיות מעט יותר. היום יש לנו עם היצירה החדשה מבית Patriot האמריקאית: כונני P300 לשוק ה- התקציבי שיהיו זמינים בצמד תצורות דומות אך שונות, בהפרדה לצפון אמריקה ולשאר מדינות העולם.

בארצות הברית, ה-Patriot P300 יוצע עם מעגל מודפס בגוון כחול שעליו בקר Phison E13T נטול זכרון דינאמי ייעודי, שבבי תלת-מימדיים בתצורת TLC מבית IMFT או מבית טושיבה – ונפחים של בין 128GB ל-2 טרה-בייט בתצורת M.2 עם אורך 80 מילימטרים (M.2 2280) שמעניקה אקראיים מירביים של עד 290,000IOPS בקריאה ועד 260,000IOPS בכתיבה בשילוב עם רציפים של עד 2,100MBps בקריאה.

דומים מבחוץ, דומים מבפנים – אבל בהחלט לא זהים

בכל שאר השווקים בעולם, ה-Patriot P300 יוצע עם מעגל מודפס שחור שמסמל שימוש במתחרה העיקרי עבור בקר ה-NVMe התקציבי של חברת Phison – ה-SM2263XT של Silicon Motion, גם הוא ללא זכרון דינאמי מובנה, עם נפחים שבין 128GB ל-2 טרה-בייט ועם זהים לאלו של הכונן האמריקאי, לפחות על הנייר. איזה כונן יציע מהירויות עדיפות ויעילות פעולה טובה יותר בפועל? זו שאלה שיהיה מעניין בהחלט לקבל עליה תשובה.

מגוון גדול של נפחים שונים ומגוון ספקיות רכיבים – עכשיו רק צריך להמתין שהמחירים יקוצצו בצורה ניכרת

שני הדגמים של ה-P300 יוצעו עם שלוש שנות אחריות במסגרת היקף כתיבה של 0.28 (או 28 אחוזים) מנפח הכונן המלא בכל יום ויום. Patriot מצהירה מראש כי המטרה המרכזית של דגמיה החדשים היא לספק פתרון מתקדם יותר מכונני שמסוגלים לנצל רק זוג עורקי בממשק ה-M.2 שלהם ונפוצים בחלק התחתון של שוק האחסון המודרני – אך לצערנו המחירים המומלצים הרשמיים שלה לא ממש מעידים על כך, כשהם עומדים על 65 דולר לנפח 256GB בסיסי יחסית, 105 דולר לנפח 512GB ו-165 דולר עבור טרה-בייט אחד. ברמות שכאלה ניתן למצוא אינספור הצעות משוכללות ומעניינות יותר לאחסון עבור המשתמש הביתי ששואף לפרוץ את מגבלות ה-SATA.

לצרכנים לא אמורה להיות בעיה לדעת מה הם מקבלים בתוך הכונן אותו הם רוכשים – לפחות בכל הנוגע לזהות יצרנית בקר השליטה המרכזי שבפנים

שימוש בבקרי וזכרונות הבזק ממספר חברות שונות מיועד להעניק ל- גמישות מירבית בבחירת הרכיבים המשתלמים ביותר בכל זמן נתון, כאשר ניתן להניח כי לנו בתור צרכנים ישראלים יהיה פוטנציאל גישה לשתי הגרסאות של ה-P300 דרך חנויות מקומיות או דרך חנויות מקוונות בחו"ל – כך שנותר לנו רק לקוות כי תנאי השוק יכתיבו ליצרנית את המציאות ויביאו את המחירים לרמות נמוכות בעשרות אחוזים מאלו שבפסקה הקודמת. אם זה אכן יקרה בשלב כלשהו – יתכן שתהיה כאן הצעה שלא ניתן להתעלם ממנה.

תגיות
Back to top button
Close
Close