פרטים חדשים על עתיד האקסטרים של אינטל

האסוול אקסטרים ממשמש ובא ואנחנו מקבלים פרטים חדשים על שצפויים להגיע בעוד שנה וחצי אלינו

אחרי מנוחה ארוכה, שוק האקסטרים של אינטל מקבל זריקת מרץ הקיץ בדמות מעבדי האסוול בעלי ארבע, שש ושמונה ליבות. אלו לא חדשות טריות. נראה שתושבת האקסטרים ממש לא חד-דורית וממצגת שדלפה נחשפות תוכניות גם להמשך של האסוול אקסטרים.

ההמשך, יקרא Broadwell-E (ברודוול אקסטרים) ויכנס גם הוא אל תושבת LGA2011-3 (ה-3 מסמל רויזיה שלישית לתושבת, היא אינה תומכת במעבדי LGA2011). כניסת אלו צפויה לקרות מעט אחרי כניסת מעבדי ברודוול השולחניים אל השוק, המיוצרים בהליך החדש של 14 ננו-מטרים בלבד. היעד הוא קיץ 2015, בעוד שנה וחצי בערך. באותה העת, מעבדי 14 הננו-מטרים מסדרת ברודוול צפוים להכנס אל תושבת המיינסטרים בדמות כפולי ומרובעי ליבה מסדרות i3, i5 ו-

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מקור: WFFCTech.com

לאחר כניסת מעבדי ברודוול, מעבדי האסוול אקסטרים (שיושקו בעוד כמה חודשים) לתושבת LGA2011-3 יצעדו אחורה ויפנו מקום למחליפיהם בעלי תהליך היצור המתקדם. כולם צפויים להקרא ולהגיע בתצורות של ארבע, שש ושמונה ליבות. קיימת סברה שנראה גם יותר משמונה ליבות הודות לתהליך הייצור המתקדם, אשר יאפשר כמות כפולה של טרנזיסטורים באותו השטח.

מלבד עוצמות העיבוד החדשות וכמות הליבות המתלווה לכך, תושבת LGA2011-3 שתושק הקיץ תכלול טכנולוגיות חדשות הודות לערכת שבבים X99, כמו ממשק הכוננים SATA Express שיאפשר כמות כפולה של תעבורה על פני SATA 3.