פרטים חדשים על מעבדי ה-Bulldozer • HWzone
מחשבים

פרטים חדשים על מעבדי ה-Bulldozer

1.8Ghz זו מהירות שעון לא גבוהה במיוחד, אבל מה אם תכפילו אותה פי 16?


מקור לא ידוע קיבל לאחרונה דוגמית של מעבד ה-Opteron הבא של  המיועד לשרתים ומיהר להדליף פרטים חדשים אודותיו. המעבד המדובר נקרא בשם הקוד Interlagos ומבוסס על מיקרו-אקכיטקטורת ה-Bulldozer החדשה של .
 
אותו משתמש קצה קיבל, ככל הנראה, דוגמית של המעבד שהגיע עם לא פחות מ-16 ליבות במהירות שעון של 1.8Ghz כל אחת וכמובן גם לוח אם תואם – Supermicro H8DGU. ואתם חשבתם שמעבדים בעלי 6 ליבות הם לא נחוצים.לפי האתר OpenBenchmarks.org הורצו על זוג מעבדים (סה"כ 32 ליבות) סדרה של מבחני בוצועים באמצעות באמצעות חבילת מבחני הביצועים Phoronix Test Suite המדמה מספר ומצבים.
 
למרות שתוצאת מבחני הביצועים לא זמינים באתר, ניתן לראות כי זוג המעבדים המעדים הוצב כנגד ארבעה מדגם Optreron 6168, מעבדי שרתים עכשויים של  AMD שמגיעים "רק" עם 12 ליבות ובמהירות 1.9Ghz (סה"כ 48 ליבות). יהיה מעניין בהחלט לראות כיצג יתמודדו צמד מעבדי בולדוזר Interlagos כנגד ארבעה מסוג Opteron 6168. יכול מאוד להיות שבחירת המעבדים לא היית אקראית.
 
עם זאת, אין להסיקמסקנות לגבי המוצר המוגמר מדוגמית בלבד, קל וחומר על מהירות השעון הסופית. בהתחשב בעובדה כי הדוגמית באה עם מהירות שעון של 1.8Ghz ו-16 ליבות אפשר רק לשער כי AMD  תציג Multi-chip module חדש וכי המעבד יגיע עם מעטפת טרמית של 85W, אך אלה הן השערות בלבד.
 


תגיות

2 תגובות

  1. מאוד נחוץ
    כל משתמש שאי פעם ניהל מערכות וירטואליות יעיד שאין דבר כזה יותר מדי ליבות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close