פספסתם את השדרוג החינמי לחלונות 10? יש מה לעשות עם זה • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

פספסתם את השדרוג החינמי לחלונות 10? יש מה לעשות עם זה

נראה כי למיקרוסופט אין התנגדות ממשית לכך שתמשיכו לשדרג את מערכות ההפעלה שלכם באופן חינמי, למרות ההצהרות הרשמיות על כך

בואו נתחיל מלציין את המובן מאליו – מיקרוסופט רוצה שכולם ישתמשו בחלונות 10 החדשה שלה, יש שיאמרו אפילו נואשת. כך נולד הרעיון לשדרג לגמרי בחינם משתמשים בחלונות 7 ו-8 לגרסאותיהם לגרסאות מקבילות של 10 החדשה.

חלון הזמן בן השנה נסגר רשמית ב-29 ביולי השנה ויש רבים שחושבים שזהו בהחלט היה המועד האחרון, ושכל נסיון לשדרג מערכות לחלונות 10 יעלו בתוהו. יש כאלו שאפילו ויתרו על הנסיון והחליטו להשאר עם מערכת ההפעלה שלהם.

בין אם אתם מעדיפים את חלונות 7 או 8 על פני 10, אנחנו לא כאן כדי לשפוט אתכם ולהנגיח אתכם אחד מול השני (על אף שנשמח לשמוע בתגובות על משתמשים שבחרו במכוון להשאר עם חלונות 7 או 8 ולא לשדרג ל-10). לפחות בעולם הגיימינג, חלונות 10 מהווה את הבחירה הטובה ביותר בין מערכות ההפעלה של מיקרוסופט בשל היותה מביאה תמיכה בלעדית ב- 12 ומשחקי דוגמת Forza Horizon 3.

כיום רבים בתעשיית המחשבים למדים שהתקנה ואקטיבציה של רשיון חלונות 10 היא קלה בצורה בלתי מבוטלת. הדרך הקונבנציונאלית לשדרוג של מערכת הפעלה כיום יכולה להיעשות דרך הסכמה לתנאי רשיון מסויימים. למשל, בעמוד הזה.

זו רק שיטה אחת לשדרג ללא עלות

הרעיון שמאחורי ההסכם הזה הוא שהמשתמש מאשר שהוא עושה שימוש בתוכנות המסייעות לנכים ובעלי מוגבלויות מכל הסוגים. ההסבר של לכך הוא שבחלונות 10 העזרה לבעלי מוגבלויות טובה משמעותית מאשר בגרסאות קודמות, ולכן חבל שתפספסו את הכלים החשובים הללו.

ישנה גם דרך פחות קונבנציונלית לאקטיבציה של 10, וכאן אנו מבהירים כי מדובר בתוצר של נסיון מעשי ועל הקוראים שבוחרים להתבסס עליו לעשות זאת תחת אחריותם האישית בלבד. כמו כן, אנו לא ממליצים לקוראים להמנע מרכישה של רשיון חוקי בחנויות במידה והם זקוקים לכך.

הדרך הפחות אהובה על מיקרוסופט, אבל זאת שמאפשרת לכם בכל זאת לבצע אקטיבציה היא התקנה של 10 בצורה נקיה על גבי מחשב עם שימוש במפתח ישן של 7 או 8 על גרסאותיהן. משמע, ישנו סיכוי גבוה למדי שבמידה ותיקחו קוד הפעלה של רשיון ממחשב ישן שאינו בשימוש ותכניסו אותה לתיבת המפתח בחלונות 10 החדש שהתקנתם, אתם תוכלו לקבל אקטיבציה מלאה.

אנחנו ניסינו את השיטה הזאת בכמה וכמה מחשבים בשבוע האחרון ואחוזי ההצלחה הם מלאים. אפילו מחשבים ניידים חדשים לחלוטין שמגיעים עם מפתח של 8 מוטמע בביוס לוח האם, עוברים בצורה חלקה לחלוטין התקנה של 10 באותה הגרסה (משמע, 8 Home ל- 10 Home). לא מתבקש מפתח במהלך ההתקנה, כיאה להתקנה בה הרשיון כבר מוטמע במחשב.

השמועות על מותה של הצעת השדרוג החינמית למשתמשים פרטיים הייתה מוגזמת בהחלט
השמועות על מותה של הצעת השדרוג החינמית למשתמשים פרטיים היו מוקדמות ומוגזמות, מסתבר

נראה שיש עכשיו לאנשים הרבה סיבות להתחיל לחפש סריאלים של חלונות 7 ו-8 במזבלות אלקטרוניות ובמחסנים. נכון לעת פרסום כתבה זאת, מפתחות אלו עשויים להעניק לכם אקטיבציה נקיה וחסרת טרחה של חלונות 10 בהתאם לתת הגרסה. אפילו הורדה של קבצי המערכת והכנה של כונן USB נייד עם התקנה היא פעולה פשוטה עם הכלי של מיקרוסופט.

קשה להעריך עד מתי מיקרוסופט תאפשר התקנה והפעלה של 10 בצורה כה קלה. נראה שמבחינתה היא הייתה מעניקה רשיונות גם אם הם היו ניתנים בחינם בלבד. המידע שמיקרוסופט אוספת ממשתמשיה באמצעות חיפוש בשורת ההתחל, העוזרת הוירטואלית קורטנה ודפדפן ה-Edge שווים לה הרבה כסף. בינתיים? אנחנו מנסים ככל האפשר לחסוך כסף על ידי ביצוע פעולות שכאלה.

תגיות

5 תגובות

  1. נשמע מצויין. תודה. למי שרוצה בקיצור מכניסים את הקוד של חלונות 7 בהתקנה של חלונות 10.

  2. הוזכרה עוד שיטה לשדרג – שינוי התאריך במחשב ל-28.7.16.

  3. יש לי בעיה אחת עם windows 10, הכלי בקרת הורים שלה חלש בהרבה מזה של windows 7, הוא מאלץ אותי לפתוח לילדים חשבון ב microsoft ולסמוך על הסינון שלהם. ב windows 7 יש לי אפשרות להגדיר רשימת אתרים מותרים.

  4. רק להדגיש, זה אמנם יעבוד אבל לא תוכלו להתקין אפליקציות מהחנות לדוגמא. כי כל התעודות CA יהיו פגות תוקף…

    כלומר אם לא שדרגתם מ 7 ל 10 מתוך 7 זה לא יעבוד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close