פנטיום חדש עם מכפלה פתוחה • HWzone
מחשבים

פנטיום חדש עם מכפלה פתוחה

אינטל משחררת אל השוק מעבד חדש אשר נועד להוות תחרות קשה לכפולי ליבות המיינסטרים של AMD.

עם ארכיטקטורת ה-Phenom II AM3 בתהליך יצור של 45 ננו-מטר, AMD מציעה שני מעבדי כפולי ליבות למיינסטרים אשר מאוד תחרותיים: ה-Phenom II X2 אשר גם עונה לשם הקוד קליסטו (Callisto) וה-Athlon II X2 ששם הקוד שלו הוא רגור (Regor). מעבדי ה-Phenom II X2 550 Black Edition לא רק משרתים כאפשרות זולה של מתחת ל-100 דולרים לצרכני מיינסטרים, הם גם מציעים תמורה טובה לאוברקלוקרים באמצעות מכפלה שאינה נעולה, ובאמצעות הכלים הנכונים גם הפוטנציאל לפתוח ליבות פיזיות נעולות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עם המתחרים המובחרים מהמחנה השני, סדרות ה-Pentium Dual Core E5000 ו-E6000, חברת אינטל מחליטה להעלות את הסיכונים עם מעבד כפול ליבה חדש אשר ידידותי לאוברקלוקרים ובעל תג מחיר נמוך שממותג כ-Pentium Dual-Core E6500K. מעבד זה הוא כפול הליבה בתהליך יצור 45 ננו-מטר הראשון של חברת אינטל אשר מגיע עם מכפלה פתוחה. שמעתם נכון, מכפלה פתוחה. עד כה רק המעבדים היוקרתיים ביותר של החברה סיפקו את האופציה הזו.

מה בשבב?
מבוסס על ליבת ה-Wolfdale, ה-E6500K מתפאר במהירות שעון בברירת מחדל של 2.93 גיגה-הרץ (11×266 מגה-הרץ). במעבד החדש נפח זיכרון המטמון מדרגה שנייה הוא 2 מגה-בייט וכמו שצוין קודם מכפיל הבאס (המכפלה) שבו אינו נעול, ועל כן משאיר מרחב גדול לשחק איתו. השבב החדש, שממותג תחת הסדרה Pentium E6000, הוא בעל אפיק FSB בתדר של 1066 מגה-הרץ, זאת בהשוואה לבני דודיו במשפחת E5000 שלהם אפיק FSB בתדר של 800 מגה-הרץ. כמו ה-E6300, גם המעבד החדש תומך בוירטואליזציה.

 
 
(מקור: expreview.com)

מכפלה פתוחה בזיל הזול
המעבד נראה לראשונה בעיר גואנגזו שבסין כשנמכר בחבילה יחד עם לוח האם TP45E Combo של חברת Biostar במחיר של 190 דולרים אמריקנים. לוח האם נמכר בנפרד בעלות של 117 דולרים ועל פי מפת הדרכים של , המעבד החדש צפוי להימכר בעלות של 84 דולרים. אנו משערים שהמעבד החדש יתן "פייט" טוב למעבדים שבמחנה המתחרה וילהיב חסידי אוברקלוקינג רבים ברחבי העולם.

לצערנו ולצערי תושבי אירופה וארה"ב, המעבד החדש נמצא בפרויקט ניסיוני ונמכר רק בסין. אם תראה שהדבר מעשי אז היא עשויה לשחרר את המעבד החדש גם בשווקים אחרים.


תגיות

תגובה אחת

  1. מילה מהינשוף
    צעד קטן למשתמש הביתי…
    צעד גדול לאוברקלוקרים

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close