פנו מקום: מיקרוסופט מגבילה חשבונות ענן חינמיים ב-OneDrive לאחסון של 5GB בלבד

5 תגובות

בעלי חשבון חינמי בשירות הענן OneDrive? חותכת לשליש את נפח האחסון הזמין לכם החל מעכשיו

משתמשים בעלי חשבון חינמי בשירות האחסון בענן של מיקרוסופט, OneDrive, החלו לקבל בימים האחרונים מיילים מהחברה שמודיעים על קיצוץ משמעותי בנפח האחסון הזמין להם – מ-15GB ל-5GB. מיקרוסופט הודיעה כבר בסוף השנה שעברה שהתכנית תצא לפועל החודש, והיא אכן מתממשת. החברה מזכירה גם כי משתמשים שניצלו את ההטבה שלה בשנה שעברה, שהעניקה להם 15GB נוספים עבור העלאת מהסלולרי, כבר לא יוכלו ליהנות מהם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ההכרזה של הובילה למחאת כבר אז, שהצליחה לגרום לחברה לסגת במידת מה. היא נתנה לצרכנים את האפשרות ללחוץ על קישור באתר שלה שישאיר לרשותם את הנפח הקיים בחשבון שלהם עד לתחילת 2016. מי שפספס את ההזדמנות נאלץ כעת להתמודד עם הגזרה.

המיילים שקיבלו משתמשים חינמיים ב-OneDrive
המיילים שקיבלו משתמשים חינמיים ב-OneDrive

אם אתם שייכים לקבוצה הזו, ונפח הקבצים בחשבונכם חורג מ-5GB, שימו לב – במהלך החודש החשבון שלכם יהפוך לזמין 'לקריאה בלבד', כלומר תוכלו להוריד את הקבצים הקיימים, אך לא תוכלו לערוך בהם שינויים או להעלות קבצים חדשים. אם לא תפנו את הקבצים שלכם, באפריל 2017 החברה תנעל את החשבון שלכם לחלוטין, ותתחיל בתהליך מחיקת הקבצים בהמשך השנה הבאה.

לכן, אם אתם מושפעים מהמדיניות החדשה, עליכם למחוק במהרה את הקבצים או לרכוש מנוי ל-OneDrive. ניתן גם לרכוש את חבילת Office365, שכוללת נפח אחסון של טרה. חשוב לציין שאם קיבלתם את המייל ממיקרוסופט (למעלה), תוכלו להירשם למנוי חינמי של שנה לחבילת אופיס כזו. ההצעה היא דרכה של להציע פיצוי למשתמשים בתגובה למחאתם.

משתמשים חדשים, שמחפשים להירשם לשירות אחסון בענן, ודאי לא ישמחו לשמוע על החלטתה של מיקרוסופט. לשם השוואה, השירות המתחרה והפופולארי Google Drive עדיין מציע לנרשמים חדשים כ-15GB של נפח .

שירות OneDrive. משתמשים חינמיים נפגעים
שירות OneDrive. משתמשים חינמיים נפגעים