פאניקה! פייסבוק מאבדת משתמשים!

 
הרשת החברתית הפופולארית, פייסבוק, גדלה וביססה בסיס משתמשים עצום במהירות אדירה. כרגע ישנם כ-687 מיליון משתמשים רשומים באתר. שווי החברה גדל פלאים ומספר העובדים הגיע לכ-2000 בשנת 2011. עם זאת, נראה כי השנה הנוכחית תהיה הרבה פחות מוצלחת עבור פייסבוק בהשואוה לשנת 2010.
 
הגידול בכמות המשתמשים החדשים הנרשמים לרשת החל לקטון בזמן האחרון. היה ברור שזה יקרה בסופו של דבר. כל מי שרצה להרשם כבר נרשם. הרי לא הגיוני שישנם עדיין משתמשים פוטנציאליים שלא שמעו על בשורת הפייסבוק. נשארו בחוץ רק העקשניים שבהם, אותם משתמשים שסרבו לפתוח פרופיל בפייסבוק, אך כעת נכנעים ללחץ חבריהם אחד אחרי השני.
 
פייסבוק מציגה נתונים מעט יותר מטרידים. לא רק שכמות המשתמשים החדשים יורדת לאיטה – במדינות מסויימות פייסבוק אף מאבדת משתמשים קיימים.
 
לפי האתר Inside Facebook Gold, במהלך חודש מאי האחרון כמות משתמשי הפייסבוק צנחה בארצות-הברית מ-155.2 מיליון משתמשים ל-149.4 מיליון. בקנדה איבדה פייסבוק 1.52 מיליון משתמשים נוספים, ובמדינות נוספות כגון רוסיה, נורבגיה ואנגליה כ-100,000 משתמשים בממוצע סגרו את עמודי הפייסבוק שלהם.
 
עם זאת, אל תמהרו למגן את החלונות בקרשים. האפוקליפסה עדיין רחוקה. אולם פייסבוק כן איבדה מספר משתמשים במהלך חודש מאי במספר מדינות, אך בכל זאת רשמה עלייה כללית של כ-20 מיליון משתמשים ברחבי העולם.
 
גם אם הצמיחה של הרשת החברתית הפופולארית ביותר בעולם מאטה, היא עדיין צומחת – ומהר. האם ההאטה בצמיחה מבשרת את סופו הקרב של עידן הפייסבוק, או שמא עוד נזכה לראות את חגיגות המשתמש המיליארד?