ערכת השבבים החדשה של AMD זוכה לאימות - ללא תמיכה לאחור • HWzone
מחשביםמעבדיםלוחות אם

ערכת השבבים החדשה של AMD זוכה לאימות – ללא תמיכה לאחור

ערכת השבבים העונה לשם Creator TRX40 מופיעה באתר הרשמי של חברת ומאמתת את הדיווחים ששמענו בעבר – אך נראה כי שינוי המיתוג הזה יביא איתו גם שינוי בתאימות לאחור בדור ה- 3000, למרות שאין שינוי בתושבת הפיזית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ההשקה של דור ה-Threadripper השלישי, עם מעבד 24 ליבות בתור הדגם שיוביל את המתקפה בשלב הראשון, נמצאת ממש מעבר לפינה – ואיתה השקה של ערכות שבבים חדשות תחת השמות TRX ו-WRX אשר יחליפו את ערכת השבבים שליוותה את צמד הדורות הראשונים.

על TRX80, TRX40 ו-WRX80 שמענו לראשונה לפני יותר מחודש בכמה הדלפות, וכעת חברת מאמתת את קיומה של ערכת השבבים הבסיסית במשפחה החדשה, , באתר לוחות האם הרשמי שלה – עדיין ללא מוצרים תומכים שמופיעים בקטגוריה בשלב זה, אך נראה כי כבר לא ניתן לטעון שמדובר בהמצאה או שגיאה כלשהי.

עושה לנו טיזר בלתי מתוכנן (או שאולי בעצם כן?) להשקה המתקרבת

דיווח טרי נוסף בנושא מכמה מקורות שונים ברשת מצהיר כי המעבר ממיתוג דומה לזה של אינטל עבור ערכות השבבים למיתוג שיהיה אישי ובלעדי עבור AMD יביא איתו גם סוף לתאימות לאחור בין דורות ה-HEDT של החברה – ערכות השבבים מסוג TRX40 לא יתמכו במעבדי Threadripper מהדור הראשון ומהדור השני, ואילו ערכות השבבים מסוג X399 לא יתמכו במעבדי Threadripper מהדור השלישי. במילים אחרות, המעוניינים לשדרג (או לחסוך קצת כסף על ידי רכישת רכיב וותיק יותר) יאלצו להתחדש גם במעבד וגם בלוח אם במקביל – זאת על אף העובדה שאנחנו נשארים עם אותה תושבת TR4 פיזית שליוותה אותנו בדורות העבר.

ציוץ נוסף שמתיימר לבשר על שבירת התאימות לאחור, שליוותה את מוצריה של בהצלחה בלתי מבוטלת מאז ימי ה- הראשונים

האם תצליח להצדיק את היעדר התאימות לאחור בגלגול הנוכחי? במהלך החודש הבא צפויה להגיע ההשקה הרשמית ואיתה התשובות, אנחנו מקווים.

אלו עשויים להיות ההבדלים המינוריים, באופן יחסי, בין שלוש ערכות שבבים שונות שירשו את בחודש נובמבר – אם כי ללא התאימות המתוארת לאחור, כך מסתמן
מקור התמונה: techpowerup.com

תגיות
Back to top button
Close
Close