עסקת ענק מעירה לחיים את עולם המדפסות

סמסונג מוכרת את עסקי ההדפסה שלה בסכום עתק, והרוכשת המאושרת HP מצהירה: באנו להמציא מחדש את התחום

HP, ענקית הטכנולוגיה האמריקאית שנשענת בכבדות על מכירת ציוד הדפסה, הודיעה השבוע כי רכשה את עסקי ההדפסה של סמסונג בסכום של 1.05 מיליארד דולר.

המדפסות המולטי-פונקציונליות של סמסונג (מתוך: אתר החברה)
המדפסות המולטי-פונקציונליות של סמסונג (מתוך: אתר החברה)

בהודעתה לעיתונות, HP ציינה כי הרכישה תאפשר לה ולהמציא מחדש את תעשיית ההדפסה ששוויה מוערך בכ-55 מיליארד דולר. HP מזכירה כי למעשה לא נראה שום חידוש משמעותי בתחום בעשורים האחרונים, וכי מכונות צילום ומדפסות הן כבר מכשירים מיושנים ובנויים בצורה מורכבת ולא יעילה. לטענתה, ״הלקוחות מוצאים עצמם מתוסכלים בשל הביקורים התכופים הנדרשים לתחזק מדפסות. HP משקיעה כדי לערער את היסודות של הקטגוריה הזו באמצעות החלפת המדפסות הסטנדרטיות במדפסות מולטי-פונקציונליות (MFP) עדיפות״.

החברה מסבירה כי סמסונג בנתה שורה של מדפסות כאלה המתאימות לניירות A3, פשוטות להפעלה ומשתמשות במספר קטן יחסית של חלקי חילוף. התוכנית היא להטמיע בהן את טכנולוגיית PageWide של HP, שמאפשרת הדפסה חסכונית ומהירה יותר.

https://www.youtube.com/watch?v=necV-Zfbchs

המשמעות היא ש-6,000 העובדים במחלקת ההדפסה של סמסונג יעברו לחברה חדשה שתהיה בבעלות HP. סמסונג תמשיך למכור מדפסות בשווקים מסוימים תחת המותג שלה. האישור הסופי על המהלך יתבצע במהלך אוקטובר. העסקה קונה ל-HP דריסת רגל גם בתחום הדפסת הלייזר, ופותחת לה אפשרות לפתח את השותפות ארוכת השנים שלה עם קאנון.