עוצמתיים לניידים, חסכוניים לנייחים: מעבדי Ryzen 2000 החדשים • HWzone
מחשבים

עוצמתיים לניידים, חסכוניים לנייחים: מעבדי Ryzen 2000 החדשים

עדויות חדשות מבטיחות לנו עוד מהדור החדש של , בגישה דומה מאוד לזו של היריבה אינטל

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


יום חדש מגיע, ואיתו עוד מידע על מעבדים נוספים שמכינה , במסגרת המתקפה שלה על נתח השוק השולט של – הפעם, המוקד הוא חסכוניים יותר עבור השוק השולחני, ומעבדים מתקדמים ועוצמתיים יותר עבור המחשבים הניידים.

דגמי 7 2700E ו- 5 2600E  עתידים להציע מעטפת הספק של 45 וואט בלבד, מבלי לוותר על מספר הליבות של מקביליהם הדורשים עד 105 וואט בכדי לפעול. דגם ה-2700E יציע שמונה ליבות עיבוד בתדר בסיס צנוע משהו של 2.8GHz, לעומת 3.7GHz עבור ה- 7 2700X, ואילו ה- 5 2600E יספק שש ליבות בתדר 3.1GHz לעומת 3.5GHz כבסיס ב- 5 2600X. תדרי הטורבו של הדגמים שבדרך טרם נחשפו, אך לא נופתע אם הם רק יגדילו את הפער היחסי לטובת דגמי ה-X המתקדמים.

הרשימה שחשפה את התוספות החדשות, קצת לפני המועד

יש סיכוי לא קטן לכך שלמרות הביצועים המופחתים, דגמי ה- E יוצעו בתגי מחיר קרובים מאוד לאחיהם הזריזים – זאת משום שהם יהיו מיועדים לתצורות שונות, כשהמעטפת התרמית המקוצצת תוכל לסייע בשילוב ביחידות All-In-One ושאר מחשבים קומפקטיים לצרכן הביתי.

מן העבר השני, השוק הנייד מקבל אינדיקציה נוספת להשקתם של דגמי Ryzen H הקרוב – שיתאימו לקרב ישיר מול דגמי H של עם מעטפת הספק מוגדלת של 45 וואט, במקום 15 וואט בלבד במוצרי הניידים עד היום.

העדויות אודות דגמים מחוזקים מתרבות

דגם אחד לפחות בהספק מוגדל מתוכנן תחת דור ה-Raven Bridge, כאשר ההערכות הן שיציע ארבע ליבות עיבוד פיזיות בתדר בסיס נאה של 3.3GHz, לעומת 2.2GHz בלבד לדגם ה-Ryzen 7 2700U המוביל בתחום כעת – בשילוב עם ליבת Vega 11 מוגדלת במעט (תוספת 10 אחוז למספר היחידות הפעילות) שכנראה גם תוכל לפעול בתדרי עבודה מוגדלים. זה יהיה מתחרה מעניין לדגמי ה-H הניידים המודרניים של מתת משפחת ה- i5 – אם כי ראוי לציין שכאן דווקא ידה של זו האחרונה היא העליונה, תודות לשימוש בשש ליבות עיבוד כלליות במקום בארבע בלבד.

ארבע ליבות של יצליחו לתת פייט לשש ליבות של אינטל? בקרוב נדע

מספר ליבות מול תדרי עבודה וביצועים גראפיים – אין ספק שמצפה לנו כאן תחרות מעניינת מאוד מעבר לפינה.


תגיות

2 תגובות

  1. מחכה לניידים עם מעבדי AMD, המחשב הנייד שלי קצת זקן כבר (בן 10 ).

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close