עוצמה של GeForce RTX 2080 Ti בתוך מחשב נייד - עבור המקצוענים • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךמחשבים ניידיםכתבות נבחרות

עוצמה של GeForce RTX 2080 Ti בתוך מחשב נייד – עבור המקצוענים

NVIDIA מציתה את הדמיון של חובבי החומרה במחשבים עם דגם 6000 חדש ועוצמתי ביותר. יש תקווה גם לגרסת גיימינג בהמשך?

מפתחת השבבים הירוקה מסנטה קלרה הפכה למלכה הבלתי מעורערת של עיבוד גראפי במחשבים לפני כמה שנים, כשהחליטה להפסיק לבצע הבדלות ברמת החומרה בין מוצרים אלה למוצריה השולחניים ומצאה טכנולוגיות שאיפשרו לקבל קרובים מאוד (לפחות בחלק מן המקרים) לאלו של "הדבר האמיתי" גם במערכות קומפקטיות נישאות. כעת היא תנסה לכופף את חוקי הפיזיקה עוד יותר עם דגם ה-Quadro RTX 6000 האימתני החדש בתצורת מובייל – שדוחס 4,608 יחידות CUDA ובקר של 384 ביט אל תוך לוחות אם של מחשבי 15 ו-17 אינץ'.

בדומה ל-Titan RTX ול-Quadro RTX 6000 ו-Quadro RTX 8000 השולחניים, גם ה-Quadro RTX 6000 הנייד כולל ליבהת TU102 פעילה במלואה לצד לא פחות מ-24GB של GDDR6 – שדרוג מאסיבי לעומת הגרסאות הניידות של ה-Quadro RTX 5000 וה- 2080 שהיו העוצמתיות ביותר בתחום עד עתה עם 3,072 יחידות CUDA ו-2,944 יחידות CUDA "בלבד" בהתאמה.

מלוא העוצמה של עידן ה- – לראשונה גם במחשבים ניידים

בכדי להתמודד עם החום הנוצר מליבה גראפית שמסוגלת לצרוך הספק של מעל ל-200 וואט ב- פיתחו מערך ייחודי וצר במיוחד המבוסס על זוג תאי אידוי עשויים מטיטניום שמסוגל לסלק חום מצריכת הספק של עד 300 וואט, וכמו כן גם חיצוני קומפקטי במיוחד (עם חיבור Type-C, באופן די מפתיע) שמסוגל לספק עד 300 וואט – ובנוסף לכך שיפור למנגנון ה-Optimus הוותיק של החברה שיאפשר את המעבר משימוש בליבה הגראפית החסכונית המובנית במעבד לליבה הגראפית הדיסקרטית העוצמתית.

לא סיפקה את מלוא הפרטים הטכניים אודות הגרסה הניידת של ה-Quadro RTX 6000 – אך הגיוני בהחלט להניח כי היא תכיל גם את הכמות המלאה של יחידות העיבוד לטנזורים ולעקיבת קרניים שיש בדגם הנייח, בדיוק כשם היא מכילה את אותה כמות יחידות CUDA ואותו נפח גראפי מובנה

כל הבשורות הללו יחד שולבו לפלטפורמת רפרנס חדשה של שעונה לשם Ace ומיועדת להדגים ליצרניות המחשבים הניידים את הפוטנציאל של החומרה החדשה – 15 אינץ' מודרני בעובי של 25 מילימטרים, בעל מעבד משושה ליבות וכרטיס RTX 6000 שמסוגל לספק כ-90 אחוזים מהביצועים של ה- 6000 השולחני.

נראה כי מוכנה לקחת על עצמה יותר ויותר אחריות הנדסית בתחום המחשבים הניידים, על מנת להבטיח את שיתוף הפעולה של יצרניות המחשבים, ולהבטיח חוויה ראויה ואחידה ככל הניתן לצרכנים עצמם – מה שלא תמיד עבד עד כה במסגרת מיזם ה-Max-Q הטכנולוגי שכלל הבדלים גדולים במיוחד בין יישומים שונים ממותגים שונים של אותם רכיבים חומרתיים

פנטזיה יהירה או מציאות טכנולוגית חדשה ומפתיעה? כבר הוכיחה לנו את יכולותיה בעבר על אף הספקנות והציניות של רבים ברחבי המרשתת, ולעת עתה נראה כי ואייסר שמחות לשתף איתה פעולה במסגרת המיזם החדש – כך שממש לא כדאי לפסול אותו על הסף.

אייסר ואסוס כבר הכריזו על דגמי ניידים חדשים תחת מיתוג ה-Studio הטרי של עם Quadro RTX 6000 בתוכם – ויתכן שגם השותפות MSI ו- יעשו זאת בקרוב

מעבר לבשורה המתבקשת עבור יוצרי ועורכי תוכן מקצועיים שיוכלו סוף סוף לקחת את המקצוע איתם לכל מקום מבלי להתפשר על הביצועים (התפשרות בכל הנוגע למחיר תהיה כבר סיפור אחרי לגמרי) – אנחנו לא יכולים שלא לתהות האם ה-Quadro RTX 6000 הוא שלב מקדים להשקה אפשרית של דגם RTX 2080 Ti עבור מחשבי גיימינג גדולים ויוקרתיים במיוחד. הטכנולוגיה ללא ספק כבר קיימת (ה- 6000 מכיל למעשה תוספת של 6 אחוזים במספר יחידות העיבוד ביחס ל- 2080 Ti הנייח) – וכנראה שגם קהל יעד קטן ונאמן שיהיה מוכן להשקיע עשרות אלפי שקלים בעבור מכונות אלה. נקווה לקבל עוד בשורות מפתיעות בתחום הזה בזמן הקרוב.

ניידי 15 אינץ' במימדים שפויים, עם המדגדגים מחשבים שולחניים אשר מצויידים ב- RTX 2080 Ti או אפילו ב- RTX – זה רעיון שיעסיק אותנו הרבה יותר עכשיו, לאחר חשיפתו של ה- 6000 ופלטפורמת ההדגמה שלצידו

תגיות

2 תגובות

  1. זהן.
    עכשיו צריך ש-MSI יוציאו אותו בגרסת 15" ויש לי מחשב חדש.
    :-)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close