עוצמה אדירה מעבר לפינה: מעבד Ryzen בן 16 ליבות נצפה ב-Computex • HWzone
ספיישליםComputex 2019מחשביםמעבדים

עוצמה אדירה מעבר לפינה: מעבד Ryzen בן 16 ליבות נצפה ב-Computex

למרות שלא הוכרז רשמית על הבמה המרכזית – נראה כי מעבד ביתי להמונים בעל מספר שיא של ליבות עיבוד אכן קיים ונמצא בדרכו לשוק

ההפתעה הגדולה של AMD עבור שוק המעבדים הביתיים ב-Computex 2019 הייתה מעבד ה-Ryzen 9 3900X האימתני, שיספק לצרכנים לא פחות מ-12 ליבות עיבוד פיזיות (ו-24 ליבות לוגיות עם שימוש בטכנולוגיית ה-SMT) בפלטפורמת ה-AM4 המוכרת ובמחיר מומלץ תחרותי בהחלט של 500 דולר. היכרות עם הארכיטקטורה החדשה של החברה במסגרת ליבות ה-Zen 2 גרמה לנו להאמין כבר ברגע החשיפה שהטוב והעוצמתי ביותר עדיין לפנינו – ואכן נראה כי ל- יש תוכנית להשיק מעבד 9 גם עם 16 ליבות עיבוד פיזיות בקרוב.

ערוץ YouTube בשם Tech Yes City סיפר על הדגמות של מעבדי Ryzen ביתיים משוכללים במיוחד שטרם נחשפו מאחורי הקלעים בתערוכת החומרה הענקית, ואף סיפק מספר תצלומים המתעדים מערכת 16 ליבות עם מים שפועלת בתדרים שבין 4.1GHz ל-4.25GHz עבור כל יחידותיה – בדרך לקבלת תוצאה מרשימה מאוד של 4,346 נקודות בבחינת ריבוי הליבות של מבחן ה-Cinebench R15 הפופולרי.

ביצועים דומים לאלו של מעבד 18 הליבות המוביל מבית במשפחת ה- X Refresh – וגבוהים פי יותר מ-2.5 בהשוואה לדגם ה- 7 2700X המתומן העדכני

אין לנו עוד פרטי מידע כרגע אודות שם הדגם המיועד (אולי Ryzen 9 3950X?) של מעבד 16 הליבות, תדר העבודה הבסיסי שלו ללא המהרה או מחירו – אך נראה כי הוא בשל וקרוב מאוד לזמינות מסחרית, כאשר ההחלטה להמתין עם חשיפתו נועדה לאפשר ל- לשפר את תהליכי הוולידציה ומיון השבבים שבידיה – וכנראה גם למצות באופן מיטבי את הפוטנציאל העסקי הקיים במצב בו התחרות הישירה מבית כולל רק שמונה ליבות עיבוד.

16 ליבות במשפחת לפני סוף השנה, בעיכוב קל שנועד להבטיח תדרי פעולה גבוהים ככל האפשר?

סביר להניח כי דגם בן 16 ליבות יכלול מעטפת הספק גבוהה יותר מזו של מעבדי ה- שכן הוכרזו עם נתון של 105 וואט, מה שיביא לאתגרי תאימות בלתי מבוטלים בין לוחות האם השונים שזמינים לפלטפורמת לבין המוצר – אך אנחנו בהחלט נקבל זאת בהבנה במסגרת מהלך כה משמעותי (ואפילו מהפכני) עבור שוק המיינסטרים. נמשיך לעקוב ולעדכן בהקדם!

עם מחירים של 200 דולר עבור שש ליבות עיבוד ו-500 דולר ל-12 ליבות – האם ניתן לנבא כי דגם 16 ליבות יעלה 750 דולר או פחות מכך? מקווים לגלות בקרוב

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close