עוד פרטים על Threadripper: ככה נראה המעבד הביתי המתקדם ביותר של AMD • HWzone
מחשביםמעבדים

עוד פרטים על Threadripper: ככה נראה המעבד הביתי המתקדם ביותר של AMD

עם כמות שיא של עורקי בכל הדגמים אבל גם ללא תאריך השקה ספציפי, משפחת מעבדי העל החדשה ממשיכה לסקרן אותנו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כולנו קיווינו שבתערוכת Computex 2017 נראה קרב איתנים ענקי ואמיתי בין אינטל ל- על כס מלכות שוק המעבדים, במסגרת השקת פלטפורמות ה-HEDT החדשות משני הצדדים, אך זה לא ממש מה שקרה: אינטל אמנם השיקה רשמית את המשפחות שלה, ואפילו הצליחה להפתיע אותנו מאוד עם כמות ליבות נדיבה, אך ב- יכלו להציע לנו רק מספר פרטים טכניים (מסקרנים) נוספים, ללא הכרזה מלאה וגם ללא תאריך יעד להשקה המסחרית, פרט לחלון זמנים כללי שמוגדר ל'קיץ 2017', כלומר מתישהו ברבעון הבא לכאורה.

גם ללא התמונה המלאה, זכינו להצצה ראשונה על המראה של מעבדי ה-Threadripper העתידיים, שאישרה לנו כי מדובר במעטפת עם מימדים כמעט זהים (אך לא לגמרי, משום שאלו הן שתי תושבות שונות) לאלו של מעבדי ה-Epyc המאסיביים לעולם השרתים – מה שאומר שיש כאן עוד המון פוטנציאל לצמיחה במספר הליבות וביכולות, במידה ו- תרצה בכך כמובן.

התאכזבנו – אבל איכשהו נשארנו עם רמת עניין גבוהה ביותר

אנשיה של גם אישרו לנו פעם נוספת כי דגמי ה-Threadripper יגיעו עם עד 16 ליבות עיבוד פיזיות ו-32 ליבות עיבוד לוגיות (אך לא רק), עם עד 40 מגה-בייט של זכרון מטמון משותף מרמה L3 ועם מעטפות תרמיות 'תחרותיות' (140 וואט או פחות?) – והוסיפו מידע חשוב במיוחד על כך שכל דגמי משפחה זו יגיעו עם תמיכה בארבעה ערוצי זכרון DDR4, זאת לעומת ההבדלים שקיימים אצל בין דגמי ה--X לבין דגמי ה--X, ושכל הדגמים יגיעו עם לא פחות מ-64 עורקי 3.0 שיגיעו ישירות מהמעבד.

מה זה אומר? ובכן, המשמעות בכך היא שלמעבדי ה-Threadripper יהיה "עמוד שדרה" תקשורתי רחב מאוד, שיאפשר תמיכה בכל הרכיבים הפריפריאליים שניתן להעלות על הדעת, ללא הצורך להתפשר על חלק מהם בחלק מהמקרים. ארבעה עורקי PCI-Express 3.0 יהיו ייעודיים לתקשורת עם ערכת השבבים X399, ומשם יורחבו עבור חיבורי ה-USB וה-SATA של לוח האם (בדומה למצב אצל המתחרה), אך 60 עורקים נוספים יהיו פנויים עבור חריצי ה-PCI-Express שעל לוח האם שמיועדים לכרטיסי מסך, כרטיסי קול מתקדמים וכרטיסי רשת, חיבורי ה-M.2 עבור כונני מהירים וכדומה.

מארז ה-Threadripper לצד Ryzen מרובע ליבות , בהשוואה שעוזרת להבהיר כי ליבות העיבוד עצמן הן ממש לא כל מה שיש בפנים
מקור התמונה: pcworld.com

בעוד שאצל מעבדי ה-HEDT של אינטל ניתן למצוא 28 עורקי PCI-Express זמינים בחלק מהדגמים ו-44 עורקים זמינים בדגמים העליונים, אצל תהיה כמות גדולה הרבה יותר בכל הדגמים וכל רמות המחיר, וכך כל אחד ממשפחת ה-Threadripper יוכל להנות, למשל, מחיבור של שלושה חריצי PCI-Express 3.0 בממשק x16 מלא עבור מערך של , ועוד שלושה חיבורי M.2 עם ממשק 3.0×4 מלא לכל אחד מהם – הכל במקביל, וללא צורך בשימוש בשבבים מגשרים כלשהם.

המציאות מוכיחה לנו שעבור רובם המוחלט של הצרכנים, גם 28 עורקי PCI-Express או 44 עורקים שכאלה מספיקים בהחלט, אך נחמד לראות את לוקחת את המגמה הזו צעד אחד קדימה – כפי שהיינו מצפים מסדרת המוצרים המתקדמת והיקרה ביותר עבור השוק הביתי. עכשיו אנחנו ממשיכים להמתין, בלית ברירה, ומחזיקים אצבעות לכך ש- תצליח להפתיע אותנו (ואת אינטל?) גם בגזרת המחירים, כש- והפלטפורמה החדשה שלהם ינחתו סוף כל סוף על מדפי החנויות ברחבי העולם.

אם תהיתם אודות האחיין של עבור עולם השרתים – ובכן, הוא מגיע כבר באמצע החודש הבא, לשמחתנו

תגיות

6 תגובות

  1. כן ההמתנה למוצרים בהחלט מאכזבת אבל איך אומרים…. כל עקבה לטובה?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close