עוד פרטים על הראשון במותג: כונן ה-ROG Strix SQ7 של אסוס נחשף באופן כמעט מלא

האם ההצטרפות המאוחרת שלה למירוץ האחסון המתקדם לא תפגום בהצלחה? הפרטים של דגם ה-NVMe הראשון מבית חברת הענק לפניכם בכדי לעזור לכם להחליט

כונן ה-NVMe הפנימי הראשון של אסוס עבור השוק הביתי, שנחשף באופן חלקי לראשונה לפני כמה שבועות, זוכה כעת לעמוד רשמי משלו באתר החברה עם אישור לכך שגם היא עושה שימוש בבקרים הפופולריים של חברת Phison – אך ללא תמחור מיועד בשלב הזה.

כונן ה-SQ7 מתואר כבעל תצורת נפח אחת בלבד של 1TB בשלב זה, באופן מעט תמוה, עם מהירויות העברה רציפות של עד 7,000MBps בקריאה ועד 6,000MBps בכתיבה, כיאה לכונן PCIe 4.0 מתקדם בהתבסס על בקר ה-Phison E18 הפופולרי, בשילוב עם זכרון מטמון דינאמי ייעודי מסוג DDR4 (הנפח והמהירות שלו אינם ידועים), שכבר זכרון מטמון דמוי SLC, היקף כתיבה כולל של עד 1,200TB תחת אחריות, תמיכה בהצפנת AES 256 ו-TCG Opal ושבבי TLC NAND תלת-מימדיים מהדור העדכני של חברת מיקרון, עם מבנים פנימיים בני 176 שכבות.

גם הביצועים האקראיים המירביים עם קבצי 4KB קטנים של ה-ROG Strix SQ7 אינם מפורטים, אך בהתבסס על זהות בקר הכונן וסוג שבבי ההבזק בהם נעשה שימוש ניתן לנסות ולנבא כי נתונים אלו יעמדו על 700,000IOPS לפחות, הן בכתיבה והן בקריאה, עם פוטנציאל להגיע גם לרף של 1,000,000IOPS במקרה אופטימי יותר.

עם נפח יחיד, ללא הצעה שכוללת גוף קירור מתכתי והם שימוש ברכיבים נפוצים שיש עבורכם הרבה מתחרים דומים מאוד בשוק אשר הופך לרווי במהירות, קשה לראות בנסיון הראשון של אסוס בתחום עניין מיוחד או מלהיב יתר על המידה – אך עם זאת כדאי לזכור שזה סיפתח בלבד, כאשר חברת הענק הטאיוואנית כבר הוכיחה לנו במספר גדול של הזדמנויות את היכולת שלה לפתח מוצרים ייחודיים בשלל קטגוריות, לבד או בשיתוף פעולה עם חברות ODM שונות.

על כן, יהיה כדאי להמשיך ולעקוב אחרי מעלליה של אסוס בתחום האחסון הפנימי, תוך תקווה שהגרסאות הבאות יהיו מתקדמות או מיוחדות יותר – ואולי גם במחירים תחרותיים שמשנים את יחסי הכוחות בשוק, כאשר זה משהו שעשוי להתממש אפילו בגלגול הנוכחי, תיאורטית, שכן עדיין לא ידוע לנו מה יהיה המחיר המומלץ הרשמי או מחיר השוק המעשי של ה-SQ7. לכונני ה-NVMe בתקן PCI-Express 4.0 ללא ספק יש עוד הרבה פוטנציאל לירידת מחירים, כאשר משווים אותם לכונני ה-NVMe בתקן PCI-Express 3.0 שקדמו להם, בייחוד כשכונני דור ה-PCI-Express 5.0 הראשונים כבר מצטיירים באופק.