עוד עסקה ענקית: Western Digital תרכוש את סאנדיסק ב-19 מיליארד דולר • HWzone
מחשביםאחסון

עוד עסקה ענקית: Western Digital תרכוש את סאנדיסק ב-19 מיליארד דולר

יצרנית הכוננים הקשיחים עתידה לבצע קפיצת ראש אל עולם שבבי ההבזק עם רכישתה של יצרנית ומפתחת השבבים ואמצעי האחסון האמריקאית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לאחר מספר שבועות בהם קיבלנו שלל דיווחים על כך שהיא מחפשת רוכש, נראה כי סאנדיסק מצאה את חברת האם החדשה שלה – והיא לא אחרת מ- האמריקאית, יצרנית הכוננים הקשיחים המכאניים הגדולה בעולם.

שווי העסקה עוד על 86.5 דולר לכל מנייה של , שמהווה פרמייה של כ-15 אחוזים לעומת מחיר השוק העדכני ושווי כולל של כ-19 מיליארד דולר, שהופכים אותו לאחת מהעסקאות הגדולות בעולם החומרה, ובעולם אמצעי האחסון בפרט.

אם וכאשר עסקה זו תאושר ותהפוך לסופית, Western Digital תהפוך לא רק למובילת שוק הכוננים המכאניים אלא גם למתחרה משמעותית מאוד בשוק שבבי ההבזק, הן בייצור (בשיתוף פעולה עם טושיבה שככל הנראה יימשך גם אחרי ביצוע העסקה) והן בפיתוח מוצרים המבוססים עליהם, החל ממערכי אחסון לשוק העסקי, דרך כונני על כל סוגיהם וכלה בעולם כרטיסי ה-SD וכונני ה-, שבהם היא השם המוביל כבר הרבה שנים.

שיתוף פעולה עוצמתי חדש, ודי מפתיע
שיתוף פעולה עוצמתי חדש, ודי מפתיע

וכך, נראה כי שתי ה'דינוזאוריות' של עולם הכוננים הקשיחים, Western Digital וסיגייט, משלימות תהליך מודרניזציה חשוב והופכות לשחקניות רלוונטיות גם בעידן החדש של שוק האחסון – WD עם הרכישה המיועדת של סאנדיסק והמתחרה הגדולה סיגייט עם ההשתלטות על מפתחת בקרי ה- המוכרת SandForce, אותה ביצעה בשנה שעברה במסגרת רכישה של חטיבת טכנולוגיות ההבזק של LSI.

האם בתוך כמה שנים, כשדעיכתם של הכוננים המכאניים תיכנס להילוך גבוה (לפי התחזיות), נראה את Western Digital וסיגייט הופכות למתחרות גדולות של סמסונג, קינגסטון ואינטל בשוק כונני ה-, או שאולי הן כבר איחרו את הרכבת וכל מה שקורה עכשיו הוא בגדר מעט מדי ומאוחר מדי?

משרדי סאנדיסק ישראל בכפר סבא. כיצד העסקה תשפיע על מאות העובדים של החברה המועסקים בארץ? מקור: wikimedia.org
משרדי בכפר סבא. כיצד העסקה תשפיע על מאות העובדים של החברה המועסקים בארץ?
מקור: wikimedia.org

קישורים נוספים


תגיות

3 תגובות

  1. Sandisk היא כבר היום מתחרה ראויה ליצרניות הSSD הגדולות.
    אין ל-WD סיבה לא למכור כונני SSD מעתה והלאה – לצד ההצעות הנוכחיות – ואני מניח שהשם שלה יעזור במכירות.
    להערכתי נראה מWD בקרוב את כל הסוגים – HDD, SSD, Hybrid

  2. WD חזקה בתחום ה-OEM.
    כנראה המהלך הזה יתן פוש לשילוב SSD במחשבים בסיסים

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close