סקירת וידאו: Seasonic X860 - על איכות צריך לשלם? • HWzone
מחשביםמארזים וספקי כוחביקורות

סקירת וידאו: Seasonic X860 – על איכות צריך לשלם?

היום, נעיף מבט אל אחד מספקי הכח המתקדמים שקיימים בשוק ומיועדים לשוק משתמשי המחשב השאפתני אשר לא מוכן להתפשר על איכות – גם במחיר לא נמוך בכלל.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כשידענו שנקבל את ספק הכח הזה ונקבל הזדמנות לחשוף לכם אותו היה ברור לנו שהחלק אשר רודף אחרי שלמות בניכם יקפוץ מכיסאו. Seasonic, שם שכנראה לא יגיד הרבה למי שלא מוכר עם שוק המחשבים. יש כאלה שאפילו יחשבו שמדובר באיזשהו חיקוי סיני זול חלילה המייצר ספקי כח בעלי נטיה אובדנית. יצרנית ספקי הכח עלה בשנים האחרונים מהקלעים אל חזית הבמה, ועשתה זאת באמצעות מעט מאוד פרסום. הפרסום של Seasonic הוא מפה לאוזן, ממבין אחד למתעניין אחר.

מה שהופך את אותה החברה לשם דבר הוא שילוב נדיר של איכות חשמל גבוהה ויציבות, מאווררים שקטים למדי ומחיר אשר קשה להתחרות בו. חברה זו לא רק מוכרת ספקי כח תוצרתה אלא גם מספקת יחידות ליצרניות אחרות של חומרה אשר מקבלות אריזה ומותוג שונה. כשזה מגיע לאיכות גם אותן היצרניות הגדולות יודעות – Seasonic מסתמנת בתור היצרנית המובילה בעולם בספקי כח.

ל-Seasonic אין רק ספקי כח פשוטים וזולים ולאחרונה גם חשפה החברה את הצד היוקרתי, וכשמפגישים יוקרה עם איכות ללא פשרות – נוצרת סדרת X. בסקירה זו אנו מציגים לכם את ספק הכח X860 בהספק 860 וואט. למי שתוהה מדוע נתנה החברה הצהרת הספק כה מוזרה, הסיבה היא שסדרת ספקי כח אלו למעשה ממשיכה סדרה אשר הושקה אשתק"ד בה הסיומת הייתה 50. לכן, בשביל להדגיש כי מדובר בסדרה חדשה ומתקדמת יותר, הוסיפה החברה עשרה וואט נוספים להספק. עד כאן הרחבנו מספיק, זו היא העת לפגוש את מסמר האירוע:

אז, אחרי שראינו ממה עשוי מוצר הדגל החדש של Seasonic, בואו נזכיר כמה מתכונות המפתח של המוצר:

ניצולת 80Plus Platinum – תקן זה מבטיח כי בעת העמסה של 20, 50 או 100 אחוזים מההספק המוצהר, נצילות הכח תעמוד על 91 אחוזים לפחות. מה זה אומר? נצילות ספק הכח היא הכח היוצא ממנו חלקי הכח הנכנס אליו. שאר הכח מומר לחום. ככל שהנצילות גבוהה יותר, כך ספק הכח צורך פחות חשמל בפועל מהשקע בקיר.

מצב מאוורר היברידי – כאשר מתג ה-Hybrid מופעל (המתג בגב ספק הכח), נכנס המאוורר למצב בו הוא אינו פועל כלל (!) עד להספק שמהווה כ-30 אחוזים מכלל ההספק המוצהר על הספק הכח. רק בעת העמסה גדולה יותר נכנס המאוורר לפעילות בצורה הדרגתית. במקרה הזה מדובר בבערך 250 וואט וכאשר חומרה מודרנית כיום מציגה נתוני צריכת חשמל מרשימים במנוחה, סביר להניח שהמאוורר ישהה במצב כבוי רוב שעות הפעילות.

7 שנות אחריות – חברת Seasonic מגבה את המוצר הזה בלא פחות מאשר שבע שנות אחריות. כאשר שלוש שנים הן סטנדרט, וחמש שנים הן סטנדרט לספקי כח איכותיים במיוחד, שבע שנות אחריות יוודאו שגם בעתיד הרחוק מאוד ספק הכח שלכם מבוטח.

לאחר שימוש קצר בספק הכח אכן הבחנו כי הוא שקט להפליא ועושה את המוטל אליו. ברור מאליו שספק כח זה מציג נתוני איכות חשמל טובים, דבר אשר אט אט מאבד מחשיבותו כשהשוק מתמלא בספקי כח איכותיים אשר כולם יתנו חויית שימוש דומה. חשוב לנו לציין שספק הכח הזה הגיע אלינו ישירות מהיצרן ואינו היה עטוף בניילון נצמד. יתכן בהחלט כי גם יבואנים בארץ מקבלים את ספקי הכח הללו ללא ניילון אטום ע"ג האריזה החיצונית ולכן יש לבדוק ולשאול לפני שתוהים האם ספק הכח שומש או נבדק במהלך היבוא והדרך אל הצרכן.

הפינוק שנקרא Seasonic X860 Platinum יעלה לכם בארץ אלף שקלים ואף יותר (!). עם כל הכבוד לתכונות המתקדמות, השקט המופתי, המודולאריות המלאה והנצילות הגבוהה, יתכן ואלף שקלים הם פשוט השקעה מוגזמת לספק כח בהספק 860 וואט, מי שצריך הספק של 750 עד 850 וואט יכול למצוא אותו גם בתג מחיר של 650-750 שקלים. מדובר בתכשיט חומרתי השמור לרודפי הביצועים אשר לא זקוקים להספקים מפלצתיים במיוחד.


תגיות

7 תגובות

 1. סקירה מעולה!
  אין ספק שהספק הזה בפרט והסדרה בכללותה מגדירים את המושג "איכות" מחדש – המחיר בהתאם.

 2. אני נישאר עם ה-620W S12II שלי.
  גם שקט וגם חסכוני בחשמל, מודולריות לא חושבה לי כל עוד המארז מאפשר סידור כבלים טוב ונוח.

 3. המחיר דווקא נראה לי הגיוני
  200$ לכזה ספק הגיוני בהחלט והולם את המוצר. לא הייתי מצפה שיהיה פחות. גם 860W, גם מודולרי וגם פלטינום..מה עוד אפשר לרצות? :-)

 4. יצרן מעולה וסדרת ספקים מצוינת
  אישית ברשותי Seasonic X560 Gold שעבור מחשב עם מעבד 2500k INTEL וכרטיס מסך בודד מספק מעל ומעבר – 46 אמפר במסילת 12 וולט.
  הספק עלה לי לפני שנה וחצי כ- 535 ש"ח, כמדומני היום המחיר טיפה גבוה יותר.
  עד כה ולאחר שנה וחצי של שמוש, אין לי אלא רק תשבוחות. שמתי לב שאף פעם או כמעט אף פעם המאוור אינו נדרש לפעולה, למעט במאמץ מקסימלי של המערכת (אירוע נדיר ביותר) וגם אז לא ניתן לשמוע אותו בכלל שכן כרטיס המסך עולה עליו ברעשו משמעותית.
  הספק מהווה פתרון מצוין לטווח ארוך, יכול ללוות כמה מערכות מחשבים דור אחרי דור ומשכך הפתרון הזה בטווח הארוך יתכן ואפילו יוצא יותר זול, מאשר מפתרונות פחות איכותיים שמחזיקים מעמד זמן קצר יותר. משקיעים היום בספק טוב למען 5-10 שנים קדימה הינה המלצה ראויה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close