סמסונג: SSD בנפח של 256 ג'יגה-בייט

סמסונג מציגה כונן SSD חדש בעל נפח של 256 ג'יגה-בייט וביצועים גבוהים משמעותית משאר כונני ה-SSD שקיימים כרגע בשוק.

הכונני הקשיחים המכאניים (HDD) הם עדיין הפופולריים ביותר בקרב המשתמשים הביתיים והעסקיים בשל מחירם הנמוך ותכולתם הגבוהה, שממשיכה לעלות בהדרגה. כיום אפשר למצוא כוננים קשיחים של טרה-בייט ואף יותר. בצידו השני של המטבע יש את כונני ה-SSD (ר"ת solid state drive) שמציעים לנו ביצועים חזקים משמעותית מכונני הדיסק הקשיח, אך בקיבולת נמוכה יחסית ובמחיר גבוה.

בעוד שהורדת מחיר כונן ה-SSD והגדלת הקיבולת שלו היא דרך אחת לאפשר את המעבר מהכוננים המכאניים, דרך אחרת היא לשפר את ביצועי כונן ה-SSD עד לנקודה שבה מחירו יצדיק את התמורה שלו. סמסונג הודיעה כי כעת היא מייצרת כונני SSD בנפח של 256 ג'יגה-בייט שמציעים שיפור ביצועים משמעותי לעומת כונני ה-SSD הקודמים ששווקו לשוק הביתי. סמסונג טוענת שכונן ה-SSD החדש שלה פועל במהירות קריאה של 220 מגה-בייט לשניה ומהירות כתיבה מתמשכת של כ-200 מגה-בייט לשניה.

לא רק מהיר, גם יפה

ג'ים אליוט, סמנכ"ל שיווק של סמסונג הצהיר כי "עד כה כונני ה-SSD היו ידועים בשל ביצועיהם הגבוהים בלבד. חברת סמסונג כעת משנה את פני התעשייה בכך שהיא משיקה כונן SSD בעל תכונות מרשימות וגבוהות מאשר שאר הכוננים בשוק. לשם השוואה, כונן ה-SSD שלנו במחשב נייד מקביל למהירותו של כונן קשיח בעל מהירות של 15,000 סיבובים לדקה (RPM), רק קטן יותר, ללא הרעש שהכונן המכאני מפיק, ללא צריכת האנרגיה הגדולה וללא כמות החום שהכונן המכאני מפיק.”

סמסונג טוענת שבכונן ה-SSD ישנה קושחה חדשה, שבבי NAND פלאש, ובקר שבבים מתקדם. צריכת הכוח של כונן ה-SSD החדש עומדת על כ-1.1 וואט בלבד. מחירו של הכונן החדש וזמינותו עדיין אינם ידועים.