סמסונג מציגה: המסך שצריך Thunderbolt 3, ולא שום דבר אחר • HWzone
CES 2018מחשביםאחסון

סמסונג מציגה: המסך שצריך Thunderbolt 3, ולא שום דבר אחר

מסך קמור חדש שמאמץ את טכנולוגיית ה- עשוי להוות הצצה קטנה לעתיד בו רוב אמצעי תצוגה יציע חיבור אחד בלבד

אינטל חשפה רק לאחרונה בקרי Thunderbolt 3 חדשים, שבהם אחד המיועד ספציפית לאמצעי תצוגה שיתבססו עליו ויוותרו על כל שאר החיבורים הדיגיטליים הזמינים בשוק, מה שאולי נשמע כמו בחירה מגבילה למדי כיום, אך יוכל להוות אפשרות רלוונטית ונוחה מאוד אם וכאשר הטכנולוגיה תהפוך לנפוצה וזמינה כמעט בכל מחשב מודרני. היא היצרנית הראשונה שמכוונת לעידן שכזה, כך נראה, עם השקתו של מסך קמור בשם CJ791 שאכן כולל אך ורק חיבור למקור מתח וחיבור 3 אחד יחיד, לאלגנטיות מירבית ולמספר מינימלי של חוטים שיעברו על או בקרבת שולחן העבודה שלכם.

המסך החדש מבוסס על טכנולוגיית ה-QLED העדכנית, שהיא השם המסחרי של לפאנל LCD משולב שכבת נקודות קוונטיות שמגבילות פליטה באורכי גל בלתי רצויים ומגדילות את הפליטה וההארה באורכי הגל הרצויים, באופן המאפשר כיסוי מכלול צבעים רחב יותר ועוצמת הארה מוגברת שאף משפרת את הניגודיות – כל זאת במסך 34 אינץ' בקימור 1500R (או במילים אחרות – קמור באופן משמעותי בהחלט), בעל רזולוציית 3,440×1,440 פיקסלים והבטחה לזוויות צפייה רחבות שמבהירות כי יש כאן שימוש בטכנולוגיית או PLS.

מסך קמור על כיסוי מכלול צבעים רחב, תודות לטכנולוגיה שמככבת בכל הטלוויזיות העדכניות של החברה

ה-CJ791 מתגאה בכיסוי של 125 אחוזים ממכלול תקן ה-sRGB ומזמן תגובה שמגיע ל-4 מילישניות בלבד במצב הפעולה הזריז ביותר שמותאם לגיימינג. המסך ככל הנראה תומך בקצב רענון מירבי סטנדרטי של 60 הרץ, ואינו כולל תמיכה בטכנולוגיית סנכרון אדפטיבי (FreeSync או G-Sync) שכן אין אזכור לנתונים אלו במידע הרשמי שמגיע מהיצרנית.

המסך עתיד להיות זמין לרכישה בקרוב – אם כי המחיר עדיין לא ידוע לנו

המסך יכלול מחבר Thunderbolt 3 בודד, כאמור, שיאפשר חיבור לכל מחשב המצוייד בחיבור Thunderbolt 3 נגדי (לא ידוע האם המסך מבוסס אכן מבוסס על הבקר החדש של ויוכל לפעול גם בחיבור אל USB 3.1 Type-C סטנדרטי ללא טכנולוגיית ה-Thunderbolt), כאשר תמיכה במצב ה-Power Delivery תאפשר לו לטעון מחשבים שיחוברו אליו במקביל להעברת אות התמונה, בהספק של עד 85 וואט – מה שיחסוך את הצורך בכבל ייעודי נוסף שיחבר את המחשב אל שקע החשמל. זו לא מהפכה בשוק, אך זו בהחלט נשמעת כמו לידתה של נישה חדשה ומעניינת שכדאי יהיה להמשיך ולעקוב אחריה.

גם מציג מהנייד – וגם טוען אותו תוך כדי. חבל שאין חיבור נוסף שיאפשר שרשור צמד מסכים למערכת אחת, אשר מהווה את אחת ממגוון היכולות הייחודיות של טכנולוגיית ה-Thunderbolt

תגיות

2 תגובות

  1. לא הבנתי איך חיבור לחשמל + Tb3 = חיבור אחד בלבד. בפעם האחרונה שבדקתי זה היה 2. כבר חשבתי שסמסונג מצאה דרך להעביר גם את החשמל למסך ע"ג הTb3. סתם קליקבייט עלוב.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close