סמסונג: ה-SSD המהיר בעולם • HWzone
Computex 2008מחשביםאחסון

סמסונג: ה-SSD המהיר בעולם

לאחר שראינו כוננים במחיר הגיוני מ-Super Talent, מציגה סמסונג את ההיפך: כוננים יקרים, אבל בעלי ביצועים חסרי תקדים.
 
החברה, שנכון להיום מחזיקה בשיא הדחיסות לפלטה מכנית בדמות סדרת ה-F1 שלה (334 ג'יגה-בייט לפלטה, הישג שהודבק על ידי Western Digital רק שנה לאחר הצגת הסדרה), מציגה כעת כוננים במהירות שנחשבה עד לפני מספר חודשים לדמיונית בלבד: 200 מגה-בייט לשניה בקריאה, ו-160 מגה-בייט לשניה בכתיבה. מהירויות אלה גורמות אפילו לשבב אותו מפתחות אינטל ומיקרון להחוויר. על פי טענתה של סמסונג, מהירויות הכונן צפויות להיות פי 2.4 גבוהות יותר בהשוואה לכונן קשיח טיפוסי במהירות סיבוב של 7200 סל"ד. בנוסף למהירות האדירה, יציע הכונן נפח כולל של 256 ג'יגה-בייט, הנחשבים למשאב נדיר יחסית במחשב נייד טיפוסי. בדומה לכונני SSD עליהם כתבנו בעבר, גם הכונן העתידי מבית סמסונג יגיע בממשק SATA II, מה שיאפשר שדרוג קל בניידים התומכים בתקן.
 
על חסרונותיו של הנייד ניתן למנות אך ורק את מחירו. מכיוון שמדובר בכונן המהיר ביותר בעולם מבחינת מהירויות כתיבה, סביר להניח כי לפחות בהתחלה ייצא הכונן את מפעלי סמסונג עם תג מחיר גבוה יחסית של כמה אלפי דולרים, וימצא את דרכו בעיקר לניידי אקסטרים או לאולטרה ניידים. עם זאת, כאשר מספר גדל והולך של חברות מבינות שהחסרון הגדול ביותר של כונני SSD הוא המחיר, ייתכן ותבין סמסונג שתמחור יקר יביא לה בסופו של דבר מספר קונים מועט, ותוריד את מחיר הכוננים, או תעשה כפי שעשתה Super Talent ותשחרר גם גרסאות מסורסות שלהם.
 
"עם התפחותם של כונני SSD בגודל של 256 ג'יגה-בייט, שוק הניידים בעולם נמצא על סף המהפכה השניה בתולדותיו. ניתן להשוות שינוי זה להבדל בין הווקמן הישן של סוני לבין נגן MP3 מבוסס NAND (הטכנולוגיה עליה מבוססים הכוננים הדיגיטליים א.ש), כשהוא מייצג צעד חיוני במעבר לניידים מבוססי SSD קטנים יותר, בעלי ביצועים גבוהים יותר, ובעלי יכולת אחסון משמעותית יותר." כך אמר ג'ים אליוט, סגן נשיא מחלקת תמחור זיכרונות ניידים בסמסונג.
 
הכונן יעבור לייצור המוני כבר השנה, כשהסבירות היא גבוהה שנראה לפחות כמה יחידות ממנו כבר בתערוכת קומפיוטקס. התערוכה תתקיים בתאריכים 3-7 ליוני, ומתקרבת בצעדי ענק, אותם צעדים בהם מתקדם גם שוק ה- לאחרונה.
 

תגיות

2 תגובות

  1. זה לא כלכך בעיה להגיע למהירות הזאת
    לוקחים 8 רכיבי NAND במקביל ומשתמשים בסקטורים בגודל 32KB או 16KB( בהתאם לרכיב – פי 8 מגודל הסקטור הבסיסי) ומחברים את כולם לbus של 64 ביט ואפשר להגיע אפילו למהירות קריאה של 320MB/שניה בקריאה ו240MB בכתיבה. למי שלא מבין זה כמו RAID0 של 8 כוננים

    הם הרי אמרו זה כונן 256GB אז צריך יותר מרכיב NAND FLASH אחד . כל מה שצריך משהו (מעבד או לוגיקה מתוכנת) מספיק מהיר לנהל את הכל.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close