סיגייט בישראל - עדכונים מהשטח • HWzone
מחשביםאחסון

סיגייט בישראל – עדכונים מהשטח

סביר להניח שבשלב זה או אחר בחייכם עבר בידיים שלכם כונן קשיח של חברת סיגייט, רוב הסיכויים שמדובר בכונן קשיח פנימי, המשמש כמקור אחסון המידע והמדיה העיקרי של המחשב. לאחרונה יצא לנו להיפגש עם מנהלת המכירות בחברה, אשר אחראית על ישראל וטורקיה, והחלטנו לשאול אותה מספר שאלות שבוודאי מעניינות את הקוראים שלנו.

המלחמה בעידן הטרה-בייט
המלחמה המתנהלת בין יצרניות הכוננים הקשיחים, על הזכות להיות זו שמצהירה כי היא משווקת את הכונן הקשיח בעל הנפח הגדול ביותר, לא נחה לרגע. באוגוסט האחרון הפכה סיגייט לראשונה אשר משווקת כונן קשיח בעל נפח אחסון של 1.5 טרה-בייט. בתחילת השנה גם ווסטרן דיגיטל הצטרפה לסיגייט ובחודש שעבר גם סמסונג השיקה מוצר דומה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אם כן, כעת המאבק עובר לנפח של 2 טרה-בייט. שאלנו את סיגייט לגבי התוכניות לכונן מסוג זה והתשובה שקיבלנו היא שהכונן אכן בתכנון. הוא יושק במהלך השנה הנוכחית, כחלק מסדרת ה-Barracuda וגודלו הפיזי יהיה 3.5 אינץ', כך שהוא יתאים לשימוש במחשבים שולחניים. אולם בסיגייט הפתיעו אותנו כאשר ציינו כי טרם ידוע האם מהירות סיבוב הפלטות שלו תעמוד על 7,200 סל"ד, כנהוג במחשבים שולחניים.

גיבוי מלא של המחשב שלכם
כולכם בוודאי שמעתם על משפחת ה-FreeAgent של סיגייט. מדובר בכוננים קשיחים חיצוניים, המיועדים למגוון שימושים. בסיגייט, כמו בחברות רבות אחרות, עוקבים אחר הגידול במכירות של כוננים קשיחים חיצוניים אלו ומתכננים לבצע רענון במשפחת ה-FreeAgent של החברה. במהלך השבועות תחלק סיגייט את הקטגוריה לשלוש משפחות ותשיק מוצרים חדשים.

עבור אלו אשר מבקשים להרחיב את נפח האחסון של המחשב שלהם, באמצעות רכישת כונן קשיח חיצוני, שאפשר גם לנייד אותו ממחשב למחשב, תציע החברה את משפחת Expansion Hard Drives החדשה. עבור אלו שמבקשים גם לבצע גיבויים תקופתיים של המידע והמדיה השמורה במחשב האישי שלהם, כדוגמת קבצי מערכת הפעלה, תוכנות ועוד, תציע סיגייט את משפחת ה-FreeAgent, הכוללת את סדרות המוצרים המוכרות: FreeAgent Desktop (וגרסת Mac למחשבי מקינטוש), FreeAgent Go (יחד עם גרסת Mac למחשבי מקינטוש), FreeAgent Pro ו-FreeAgent Theater.

המשפחה השלישית והאחרונה בקטגוריה זו תיקרא Replica והיא תעשה בדיוק את מה שמשתמע משמה. ה-Replica מגיעה עם כונן קשיח מובנה ותקליטור שניתן לאתחל איתו את המחשב. המערכת תבצע עבורכם גיבוי תקופתי, או בלחיצת כפתור, ותשמור את כל המידע בקובץ Image. כך למשל, אם נאלצתם לפרמט את המחשב, לא תצטרכו עוד להתקין את מערכת ההפעלה מחדש. כל מה שתצטרכו לעשות הוא לחבר את ה-Replica למחשב, להכניס לכונן התקליטור את תקליטור האתחול ומשם העבודה תתבצע באופן אוטומטי מהגיבוי האחרון שביצעתם.

ה-Replica תתחבר למחשב באמצעות חיבור USB סטנדרטי ותהיה זמינה בשתי גרסאות: אחת מיועדת לגיבוי של מחשב אחד בלבד ושנייה המיועדת לגיבוי של עד 5 מחשבים. אם יש לכם נתב אלחוטי עם חיבור USB, תוכלו לחבר אליו את ה-Replica ולגבות את המחשבים המחוברים ברשת, מבלי הצורך לגשת אליהם פיזית.

מדיה סנטר קטן וקומפקטי
לא רק ווסטרן דיגיטל מציעה מוצר המתיימר להחליף את הצורך במחשבי מדיה סנטר סלוניים. גם סיגייט מציעה מוצר, FreeAgent Theater, אותו השיקה לאחרונה. הוא כולל שלט אלחוטי ומגיע ללא כונן קשיח, כאשר אפשר לחבר אליו כונן USB נייד (Disk-On-Key) כונן קשיח חיצוני, באמצעות חיבור ה-USB שלו. לצערנו, הוא תומך כרגע בכתוביות באנגלית בלבד, אך בסיגייט מציינים כי תמיכה בשפות נוספות, ובהן גם עברית, תגיע בהמשך השנה.

הקונסטלציה של סיגייט
בתחילת פברואר השיקה סיגייט את משפחת ה-Constellation, המיועדת לשימוש בשרתים. המשפחה החדשה נחלקת לשתי סדרות: Constellation – כמו שם המשפחה עצמה, מתבססת על כוננים קשיחים בגודל של 2.5 אינץ' אשר מיועדים בעיקר לשימוש בשרתי להב (Blade), Constellation ES – מתבססת על כוננים קשיחים בגודל 3.5 אינץ'. מהירות סיבוב הפלטות של הכוננים במשפחה זו תעמוד על 7,200 סל"ד.

הייצור ההמוני של משפחת כוננים אלו צפוי בתחילת מאי כאשר כונני ה-2.5 אינץ' ישווקו ראשונים, הם יגיעו בנפחים של 160 ו-500 גיגה-בייט ויוצעו בגרסאות SATA 2.5 ו-SAS 2.0. סדרה זו מגיעה כמוצר משלים למשפחת ה-Savvio של סיגייט, אשר תומכת במהירויות סיבוב פלטות של 10 או 15 אלף סל"ד ותומכת בממשק SAS בלבד. בסיגייט מציינים כי בזכות התמיכה בממשק SATA, סדרת ה-Constellation תהיה הראשונה בשוק לאפשר ייצור של שרתי להב עם כונן קשיח בממשק SATA ובסטנדרטים תעשייתיים. חשוב לציין כי כוננים אלו אינם מיועדים לשימוש במחשבים ניידים, בגלל שהם בעלי גובה של 15 מילימטרים, בעוד בניידים הגודל הסטנדרטי הוא 9.5 מילימטרים.

בסיגייט מאשרים כי ה-Constellation בגודל 2.5 אינץ' תוכל להתחרות ישירות במשפחת ה-VelociRaptor של ווסטרן דיגיטל, אשר חלק מכם בוודאי כבר הספיקו לרכוש לשימוש במחשב האישי שלהם. על כן ישווקו הכוננים בארץ גם בחנויות המחשבים המובחרות, ולא רק לחברות וארגונים המבקשים להשתמש בכוננים אלו בתוך השרתים שלהן.

בהמשך השנה תגיע סדרת ה-Constellation ES, אשר תשווק במקביל למשפחת ה-Barracuda ES, עד אשר תחליף אותה לקראת תחילת 2010. כוננים אלו יהיו זמינים בנפחים של 500 גיגה-בייט, 1 טרה-בייט ו-2 טרה-בייט וגם הם יגיעו בגרסאות SATA ו-SAS. בסיגייט מתגאים בעובדה כי בזכות סדרה זו, היא תהיה החברה הראשונה בעולם לשווק כונן קשיח בגודל 3.5 אינץ', עם מהירות סיבוב פלטות של 7,200 סל"ד ובנפח של 2 טרה-בייט. מאידך, סיגייט מסרו לנו כי כונן זה ישווק לקראת סוף השנה, ועד אז מתחרותיה של סיגייט יכולות להשיק ולשווק כונן קשיח דומה.

פוזלים גם לכיוון של שוק כונני ה-SSD
כמובן שאי אפשר לסיים ראיון מבלי לשאול לגבי התוכניות של החברה בשוק כונני ה-SSD (ר"ת Solid State Drive). בסיגייט שומרים את הקלפים צמוד מאוד לחזה אך מאשרים כי הם מתכוונים להיכנס גם לקטגוריה זו וישווקו עוד השנה כונן בנפח 128 גיגה-בייט, תוך כדי עבודה משותפת עם חברת IM Flash Technologies, השותפות של החברות אינטל ומיקרון.


נציגי בישראל


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close