סטארט-אפ ישראלי: שמרו על המידע שלכם בענן • HWzone
מחשבים

סטארט-אפ ישראלי: שמרו על המידע שלכם בענן

חברת סטארט-אפ ישראלית פיתחה פתרון גיבוי מידע ייחודי המשלב בין NAS לשירותי Cloud – המיועד, לשם שינוי, גם למשתמשים ביתיים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עד כה, אם רציתם לגבות את המידע שלכם, נדרשתם לרוב להשתמש במדיות שונות, כגון דיסקים או כוננים חיצוניים ולהעתיק את המידע באופן ידני; אף על פי שקיימים בשוק מגוון פתרונות גיבוי מתוחכמים ואוטונומיים, רובם ככולם מיועדים לעסקים גדולים, הן מבחינת התכונות שהם מציעים והן מבחינת העלות הכרוכה בהתקנתם ובשימוש בהם.

חברת Ctera, סטארט-אפ ישראלי המורכב מיוצאי חברת Sofaware, זיהתה את הצורך במתן פתרונות גיבוי אמינים גם למי שלא מעוניין לשלם על כך אלפי דולרים ופיתחה קונספט ייחודי המשלב גיבוי NAS (ר"ת Network Accessed Storage) עם גיבוי מרוחק, על גבי שרתי אחסון של .
הקונספט, למעשה, פשוט למדי – התקן הגיבוי של Ctera מותקן ברשת ואוסף באופן יזום את כל המידע הרלוונטי מתחנות העבודה של המשתמשים, אותו הוא שומר באופן מקומי על גבי כונן קשיח (או כל התקן אחסון אחר שתחברו אליו). לאחר מכן, מידע זה מגובה באופן אוטומטי ל"ענן" – לשרתי , מה שמבטיח את שרידותו במקרה של כל כשל שהוא ברשת או באמצעי הגיבוי המקומיים.
לדברי Ctera, היתרון המשמעותי ביותר של פתרון הגיבוי הוא עצם העובדה שתהליך הגיבוי כולו, הן המקומי והן המרוחק, מתבצע באופן אוטונומי לחלוטין ללא צורך בהתקנת תוכנות מיותרות על מחשבי הקצה ובאופן שקוף לחלוטין הן למשתמשים והן למנהל הרשת.

Ctera 200 – פתרון גיבוי משולב

יתרונות ייחודיים נוספים הם יכולת ניהול מרחוק של התקן הגיבוי דרך אתר מאובטח (פורטל ניהול) דרכו ניתן לראות את מצב ההתקן בכל רגע נתון ואת הלוגים השונים ואף לנהל מספר רב של התקנים במקביל (בדומה לממשק הניהול של ה-S-Box של Sofaware), שמירת Snapshots של גיבויים עד 30 יום אחורה וכן גיבוי אינקרמנטלי. את המידע המגובה לענן ניתן לשחזר בקלות דרך פורטל הניהול, ואף להוריד את הקבצים ישירות לכל מחשב ממנו ניגשים לפורטל.

נכון להיום משווקת Ctera שני התקני גיבוי: ה-Ctera 200, מארז המכיל שני כוננים קשיחים עם תמיכה מלאה ב-RAID 0/1 ביניהם וה-Cloudplug, התקן זעיר מימדים אליו ניתן לחבר חיצוני באמצעות או eSATA. מעבר לתכונות הפיזיות שני ההתקנים מציעים את אותן אפשרויות מבחינת יכולות הגיבוי, כאשר ה-Cloudplug מיועד באופן טבעי למשתמשים ביתיים או משרדים קטנים ואילו ה-Ctera 200 מיועד לחברות גדולות יותר, הזקוקות לנפח גיבוי גדול יחסית.
Ctera, כאמור, מכוונת בעיקר לשוק ה-SMB ולשוק הביתי, ופחות לשוקי ה-Enterprise, בו שולטות חברות המתמחות בפתרונות כגון EMC ו-NetApp, ולכן גם המחיר של פתרונות הגיבוי שלה הוא בהתאם ומתחיל מ-900 ש"ח (כולל נפח גיבוי מקוון של 10GB למשך שנה).

ביקורת מקיפה על מוצר ה-Cloudplug של Ctera תפורסם באתר בקרוב – כך שבהחלט יש למה לחכות.


תגיות

4 תגובות

 1. סחטיין בהצלחה!
  רעיון חמוד לא מדהים אבל לא רע שיהיה בהצלחה !

 2. סינכרון בין תיקיות ברשת
  windows live sync עושה עבודה טובה, למי שיש לו גישה למחשב נוסף.

  ניתן להגדיר בקלות תיקיות משותפות לשני מחשבים או יותר. ברגע שנעשה שינוי כלשהו בתיקיה במחשב אחד, התיקיה במחשב השני מתעדכנת מיידית (המידע נשלח דרך האינטרנט כמובן).
  ניתן גם לכבות את הגיבוי האוטומטי ולסנכרן מתי שנוח.

  ניתן בשיטה זו לערוך הסכמי גיבוי עם חברים- כך כל אחד מגבה לשני את המידע.

 3. onyx זה לא באמת גיבוי מה שהצעתה
  onyx זה לא באמת גיבוי מה שהצעתה כי זה בסך הכול הרד דיסקים שאם הם נופלים הלך כול המידע

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close