סורק תלת מימדי ב-200$?

מדפסת תלת מימדית – בקרוב גם אצלכם בבית
 
מסתבר שהאנשים בסוכנות החלל האמריקאית יודעים לעשות עוד דברים עם הכסף של ארצות הברית, מלבד לשלוח כלבלבים ורובוטים לירח בחיפוש אחר נוזלים. דברים מועילים, מתקדמים טכנולוגית, שכל אחד צריך בבית, כמו סורק תלת-מימדי במאתיים דולר. בדיוק מה שחיפשנו.

הראש שעומד מאחורי רעיון הסורק התלת-מימדי לכל-כיס הוא עובד נאס"א בשם אנדי בארי שתפקידו לחשוב על המצאות מגניבות, חדשניות ובעיקר שימושיות, כדי שצוותי נאס"א יוכלו לחקור בצורה טובה יותר את החלל. אז כדי שגם אנחנו נוכל להינות קצת מגאדג'טים חדשניים, הוא המציא סורק תלת-מימדי במחיר מצחיק.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


התוצאה הסופית

כשחושבים על זה ברצינות, הקונספט דווקא נשמע שימושי למדי, וגם אתם בטוח מתפלאים איך לא חשבו על זה קודם. אתם סורקים אובייקט תלת-מימדי כלשהו למחשב, והמדפסת התלת מימדית (שעולה קצת יותר) תדפיס לכם העתק ממדויק מפלסטיק של האוביקט.

הסורק עובד בצורה פשוטה יחסית, ומורכב ממצלמת ולייזר. קרן הלייזר עוברת על האובייקט קדימה ואחורה בזמן שהמצלמה בוחנת את החזר הקרן – ככל שקרן הלייזר חוזרת נטויה יותר, כך האובייקט קרוב יותר למצלמה. המחשב מסוגל להשתמש במידע זה כדי לחשב את עובי האובייקט, ולשלוח העתק מדויק שלו להדפסה, אשר מתבצעת בפועל באמצעות המדפסת התלת מימדית של Maker Bot, שעלותה כ-$750.
הסורק התלת מימדי צפוי להגיע לשוק בסתיו הקרוב, במחיר משוער של כ-200$. תוכלו לרכוש אותו דרך חנות ה-MakerBot, בבאנדל עם המדפסת התלת מימדית, ולהגשים את חלומכם להדפיס אנשי לגו קטנים משלכם.