סוני הכריזה על ה-"PlayStation Move" • HWzone
מחשבים

סוני הכריזה על ה-"PlayStation Move"

במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה השבוע בסן-פרנסיסקו השיקה את ה-"PlayStation Move" – בקר התנועה החדש שלה לקונסולת ה-Playstation 3

בניסיון "לבעוט" את נינטנדו מפסגת שוק הקונסולות העולמי, השיקה השבוע סוני את בקר התנועה החדש שלה לקונסולת ה-PlayStation 3. לפי הדיווחים, הבקר צפוי להיות זול במיוחד ומחירו לא צפוי לעבור את רף ה-$100, מה שיציב תחרות קשה במיוחד לפרויקט "נטאל" של מיקרוסופט, אשר צפוי להגיע לשוק בעוד כחצי שנה.
בקר ה-Playstation Move משלב בין מיוחדת המזהה תנועות (הנקראת "Sony Eye"), לבין השלט עצמו – כאשר בדומה לבקרים הקיימים כבר בשוק, המצלמה עוקבת אחר תנועות השלט במרחב ומתרגמת אותן לתנועות במשחק עצמו. בנוסף, תמכור גם שלט משני הדומה לנונצ'אק של ה-Wii, בו ניתן יהיה להשתמש בשילוב עם השלט העיקרי בחלק מהמשחקים.
 
סוני מבטיחה כי חווית המשחק והשימוש בבקר התנועה החדש שלה עולה על בקרי התנועה הקיימים וכי לשם השוואה, הבקר מדויק הרבה יותר מאשר זה של קונסולת ה-Wii והתנועות שמבצע השחקן מתורגמות בצורה יעילה יותר.
משחקים חדשים רבים התומכים בבקר התנועה החדש של ה-PS3 צפויים להגיע גם הם לחנויות בקרוב, כאשר בסוני מבטיחים ז'אנרים מגוונים: ספורט, יריות, הרפתקאות, לחימה ועוד. בקר ה-Move צפוי להופיע בחנויות כבר בחודשים הקרובים, כאשר סוני תמכור את הערכה הבסיסית (שכוללת שלט, ומשחק) במחיר של כ-100$.
בנוסף צפויה החברה לשווק בהמשך השנה את הבקר החדש בחבילה אחת ביחד עם קונסולת PS3, במחירים אטרקטיביים.
 
אמנם ה-Move איננו מהפכני במיוחד, שכן קונסולת ה-Wii כבר עושה שימוש באותה טכנולוגיה מספר רב של שנים, אך מדובר בחידוש מרענן שעשוי לפתות צרכנים רבים לרכוש אותו ביחד עם קונסולת PS3, מה שיוצר איום ממשי על נתח השוק של .
ה-""PlayStation Move יהפוך את חווית המשחק בקונסולת הדגל של סוני למוצלחת ושונה, אך יש לזכור כי החברות המתחרות טומנות גם הן בחיקן חידושים לקונסולות שלהן, במיוחד – שמתכננת לבטל לחלוטין את הצורך בבקרים ושלטים באמצעות פרויקט ה"נטאל" שלה. 
ראוי לציין כי לא מדובר בבקר האחרון שמפתחת סוני לקונסולת ה-PS3 שלה שכן לא מזמן פורסם כי החברה גם עשויה להשיק בעתיד בקר שליטה אוניברסלי חדשני.


תגיות

3 תגובות

  1. לדעתי
    יותר דומה לקונדום,
    אבל כל אחד ואיך שכהוא רואה את זה=)

  2. זה דבר די מדהים רק חבל…
    רק חבל שיש לזה לאג עצבני בין הזמן שאתה זז לזמן תגובה של האפליקציה. וגם סוני לא בדיוק יודעים לפתח משחקים מוגבלים (אבל כיפיים) כמו נינטנדו

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close