סאפייר בקומפיוטקס: קירור מתקדם הוא הנשק העיקרי • HWzone
מחשבים

סאפייר בקומפיוטקס: קירור מתקדם הוא הנשק העיקרי

כשהגענו לאחת מיצרניות כרטיסי המסך הגדולות בשוק, , ציפו לנו קילוגרמים רבים של נחושת ואלומיניום – צפו בפתרונות הקירור הרבים לכרטיסי מסך
 
ספיר, אחותה של Zotac לבית משפחת PCPartner, הציגה את המגוון הגדול ביותר של כרטיסי מסך בעלי מתקדם בתערוכת קומפיוטקס השנה.
 
עוד משחר החברה, ידועה ספיר כספקית פתרונות גרפיים שכוללים קירורים מתקדמים מאלו שאתם עלולים למצוא במוצרים של חברות אחרות. מוצרים רבים שלה ידועים כראשונים בדורם המכילים מתקדם שמספק טמפרטורות פעולה נמוכות ועוצמת רעש משופרת לעומת אחרים שעדיין עסוקים בעיצוב פתרונות דומים.
 
כאשר החליטה להשיק סדרת חדשה שתחליף את הישנה, בעיקר במיתוג שלה, בספיר החליטו שהדבקת מדבקות עם שמות חדשים על מוצרים ישנים זה לא מספיק. הם עיצבו פתרונות חדשים לגמרי לשלל דגמים
כמו R9 270 (בעבר HD 7870), כמו R9 280X (בעבר HD 7970 Ghz) וכמובן הסדרה החדשה לחלוטין, ה-R9 290X וה-R9 290.
 
מיתוג הקירורים נשאר דומה למה שהכרנו בדורות הקודמים. הקירור הפשוט יותר הוא ה-Dual-X שכולל שני מאווררים וצינורות נחושת. מעליו יש את ה-Tri-X שכולל שלושה מאווררים ולבסוף יש את ה-Vapor-X שמשתמש בטכנולוגיית תא האידוי ליעילות גדולה יותר. בנוסף לקירורים, בספיר אוהבים להוסיף מעט תדר פעולה לליבות הגרפיות במפעל.
 
לצערינו לא הוצגו מוצרים חדשים במיוחד בתערוכה, אך ספיר כיפרה על כך בתצוגה של רבים, הגדולה ביותר שראינו השנה עם דגמים מהפשוטים ביותר ועד למתקדם ביותר – כולם נושאים את מיתוג החברה וקירורים מיוחדים מתוצרתה.
 
בנוסף לכרטיסי המסך המיועדים לגיימרים, הציגה ספיר גם כרטיסי עריכה לשוק המקצועי. אלו כמובן מבוססים על ארכיטקטורות הליבות הגרפיות לגיימרים אך קיבלו הסבות לצורך חיזוק כח העיבוד בשלל תוכנות והדמיה.
בנוסף לכרטיסי המסך, הציגה ספיר את כוחו של כרטי מסך בודד מסדרת החדשה בהרצה של רזולוציה גבוהה. כמה גבוהה אתם שואלים? גבוהה בצורה מפלצתית היא התשובה. למערכת מחשב בעלת כרטיס מסך בודד חוברו במקביל שישה מסכים שכל אחד מהם בעל רזולוציה של 3840X2160 (רזולוציית 4K). כרטיס מסך זה שייך לסדרת של ספיר בעלת יכולות חיבוריות גבוהות בשם Flex.


תגיות
Back to top button
Close
Close