SandForce חוזרת עם בקרי SSD חדשים ומשוכללים • HWzone
מחשביםאחסון

SandForce חוזרת עם בקרי SSD חדשים ומשוכללים

מי ששלטה בעבר ביד רמה על שוק בקרי ה- מכריזה על הקאמבק הנכסף, תחת Seagate: בקרים חדשים לכל הממשקים ולכל פלחי השוק

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


התחרות בשוק בקרי ה-SSD הופכת לחמה מתמיד, עכשיו שכל הקלפים נטרפו וה-NVMe (בשילוב עם ממשק ה-PCI-Express) הוא המלך החדש. מי שמצטרפת מחדש לקלחת היא לא אחרת מ-SandForce, שלפני כמה שנים הובילה בבטחה את שוק כונני ה-SATA הביתיים תודות לבקרי ה-SF-2200 שלה.

SandForce, שהחליפה מספר בעלויות בתקופה האחרונה עד שהתיישבה במקומה הנוכחי כתקווה הגדולה של יצרנית הכוננים המכאניים Seagate לכניסה משמעותית אל עולם ה-SSD, מתכוננת להשקה של לא פחות מחמישה בקרי SSD חדשים, אשר יותאמו למגוון רחב של יישומים וטכנולוגיות מודרניות. שלושה מהם ייעודו לשוק הביתי תחת השם SF-3500, ואילו שניים נוספים יכוונו קודם כל לשוק הארגוני כ-SF-3700.

sdc2

הבקר הבסיסי ביותר בדור החדש יהיה ה-SF-3514 שיבוסס על ממשק SATA 3 ועל תקן ה-AHCI הותיקים, אך ישתמש בשיפורים הטכנולוגיים של השנים האחרונות בכדי לספק אקראיים מירביים מרשימים (על הנייר) של עד 100,000IOPS. אחיו התאום יהיה ה-SF-3504, שיקפוץ לעידן המודרני עם התבססות על ממשק PCI-Express 2.0 x2 (לטובת SATA-Express או M.2) ותמיכה בתקן ה-, כאשר מאפיינים אלו מסייעים לו להציע מהירויות עבודה רציפות ואקראיות גבוהות משמעותית של עד 900 מגה-בייט לשנייה ועד 130,000IOPS בהתאמה.

sdc10

דגם שלישי ואחרון בתת משפחה זו יהיה ה-SF-3524, שיהיה למעשה שילוב של השניים האחרים יחד ויתמוך הן בממשקי SATA והן בממשקי PCI-Express, לטובת גמישות מירבית מצד יצרניות הכוננים והצרכנים. כל שלושת הבקרים יתמכו בשבבי בארכיטקטורת MLC ו-TLC, ובנפחים של טרה-בייט.

sdc1

אחת ההדגמות של SandForce כללה הפעלה וניגון חלק של תשעה קבצי וידאו במקביל. לא בדיוק שימוש אופייני עבור משתמש ביתי - אבל עדיין די מרשים
אחת ההדגמות של SandForce כללה הפעלה וניגון חלק של תשעה קבצי במקביל. לא בדיוק שימוש אופייני עבור משתמש ביתי – אבל עדיין די מרשים

בגזרת ה-SF-3700 אנו נראה שני בקרים מתקדמים נוספים, שיתמכו שניהם בממשק SATA וגם בממשק PCI-Express 2.0 x4 (לחיבורי PCIe על לוח האם או חיבורי U.2), תמיכה בתקן ה-NVMe כמובן, וגם מערכת ייחודית וייעודים בשם RAISE שתדע לפנות בלוקים של מידע מאיזורים תקולים בכונן לאיזורים תקינים ללא סכנת איבוד אינפורמציה, ואף תכלול זכרון שלם נוסף שיהיה גיבוי למקרה קיצון בו פעיל שלם ישבוק חיים מסיבה זו או אחרת.

ב-SandForce שמים דגש משמעותי על עבודה חסכונית ויעילה יותר ממתחרות מרכזיות כמו אינטל
ב-SandForce שמים דגש משמעותי על עבודה חסכונית ויעילה יותר ממתחרות מרכזיות כמו אינטל

שני הבקרים יתמכו במהירויות רציפות של עד 1,600MBps ובביצועים אקראיים של עד 130,000IOPS, יחד עם נפחים מירביים של 2 טרה-בייט, כשההבדל העיקרי בין שני הדגמים (SF-3759 ו-SF-3739) הוא התמיכה בטכנולוגיות שבבים שונות, החל מה-SLC הישן והטוב, דרך eMLC ו-MLC וכלה ב-TLC.

sdc11

בקרי ה-SF-3700 מיועדים להופיע במוצרים ראשונים כבר בעוד כמה חודשים, כשבמקביל בקרי ה-SF-3500 יתעכבו מעט יותר ויגיעו לחנויות במסגרת מוצרים ראשונים בסוף השנה – דצמבר 2015, אם לדייק ובמידה ולא נקבל עוד דחיות שיתווספו לכל אלה שכבר התרחשו.

לא קשה לראות כי סדרת בקרי ה-SF-3500 של SandForce מיועדת להיות פשוטה אך אפקטיבית במיוחד במטרה לנסות ולהחזיר את נתח השוק הביתי המרשים שהיה לה לפני מספר שנים, כשבמקביל סדרת ה-SF-3700 היא הפיתוח הטכנולוגי המשמעותי והאמיתי, שנועד לתת פייט למיטב שיש לאינטל, מארוול וסמסונג להציע. שתי משימות גדולות מאוד יש ל-SandForce וסיגייט. האם יש להן גם סיכוי? בקרוב נדע.sdc9 sdc8 sdc5


תגיות

2 תגובות

  1. רק המחיר ידבר. בכל מקרה, נקווה שהצרכן ירוויח מהתחרות,
    אבל את זה רק הזמן יראה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close