נפתרה בעיית זווית הצפיה ב-LCD • HWzone
מחשבים

נפתרה בעיית זווית הצפיה ב-LCD

צמד חוקרים טיוואנים פיתחו טכנולוגיה לצגי LCD העוקפת את בעיית זווית הצפיה, ומאפשרת למשתמש לקבל איכות תמונה מירבית ללא קשר לזווית הצפייה.
 
כמעט לכולנו בנקודת זמן כזו או אחרת יצא להשתמש בצג LCD מסוג כל שהוא, בין אם זה היה צג המחשב, הצג בפלאפון, בשעון או אפילו במחשבון. הבעיה הטבועה בצגים אלו היא זוויות הצפייה המוגבלות, שכן צגי ה-LCD נוטים להגביל אותנו לזוויות צפייה צרות מאוד בכדי שנוכל לראות את התמונה המוצגת על גביהם באיכות הטובה ביותר.
 
לא יפעל על טלויזיות
וויין צֵ'אנג וצ'י-נאן וו, צמד חוקרים טיוואנים, פיתחו טכנולוגיה לצגי LCD העוקפת בעיה זו, ומאפשרת למשתמש לקבל איכות תמונה מירבית ללא קשר לזווית הצפייה שממנה הוא צופה בצג.
 
אב הטיפוס של הצג החדש משתמש במצלמה אשר עומדת לצידו ועוקבת אחרי ראש המשתמש ובהתאם למיקום הראש מתאים המסך את מיקום הקריסטלים הנוזליים בו בכדי להציג למשתמש את התמונה הטובה ביותר. בשלב הבא של הפיתוח, הצגים יהיו מעט מרשימים יותר בטכנולוגיה שלהם, ובמקום מצלמה רגילה, יכילו חיישן אינפרה-אדום אשר יעקוב אחרי מיקום עיניי המשתמש, התקדמות זו תאפשר לצגים להיות שימושיים גם במכשירים .
 
החיסרון היחיד והעיקרי של חדשה זו הוא שהיא מסוגלת לתפקד כראוי רק כלפי אובייקט יחיד, דבר ההופך אותה ללא שמישה למוצרים כמו טלויזיות בהן יותר מאדם אחד צופה במקביל.


Back to top button
Close
Close