נכנעת ללחץ, בינתיים: HP תספק עדכון שיחזיר את האפשרות לדיו חלופי במדפסותיה • HWzone
מחשביםציוד הקפי

נכנעת ללחץ, בינתיים: HP תספק עדכון שיחזיר את האפשרות לדיו חלופי במדפסותיה

מנכ"ל פרסם בבלוג החברה התנצלות בעקבות עדכון קושחה מפתיע שגרם לזעם גדול ברשת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפני כשבוע פרסמנו באתר ידיעה לפיה חברת HP הוציאה עדכון לחלק ממדפסותיה הנפוצות, בו ישנה חסימה לשימוש בדיו שאינו מקורי. עדכון החומרה עורר הדים רבים ברשתות התקשורת ברחבי העולם. בין שאר התגובות פורסם גם מכתב חריף שנשלח למנכ"ל חברת מטעם קרן "החזית האלקטרונית האמריקאית" (Electronic Frontier Foundation – EFF‏) – ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו להגן על חופש טכנולוגי, זכויות אדם ופרטיות בחקיקה וברשת. בין השאר האשים הארגון את בשימוש לרעה במנגנון עידכוני האבטחה שלה ובכך שהערימה על צרכניה  (trick – כך במקור).

במכתב נרשם כי ככל הנראה התקינה HP את עדכון האבטחה בחודש מרץ השנה, ביודעה כי לקוחות רבים יקנו את המוצר מתוך מחשבה כי הוא תואם את הדיו של יצרנים אחרים, אך בה בעת כבר הייתה מושתלת במדפסות ספירה לאחור שהסירה תכונה זו בהמשך. לו היו הלקוחות מודעים לכך אולי היו משנים את בחירתם מבעוד מועד ואף מעדכנים את המלצות הקנייה שלהם בפני חבריהם. לדברי ה-EFF מדובר בפתיון "Bait-and-Switch" ולקוחות רבים נותרו כרגע עם יעילה פחות ואולי אף עם מצבור של חלופי בלתי שמיש.

על פי האתר BBC הודעות השגיאה בנסיון להדפיס מדיו לא מקורי הם:"cartridge problem", "one or more cartridges are missing or damaged" or "older generation cartridge".
על פי האתר BBC הודעות השגיאה בנסיון להדפיס מדיו לא מקורי הם:"cartridge problem", "one or more cartridges are missing or damaged" or "older generation cartridge".

בעקבות הביקורת הציבורית הרבה הוציא מנכ"ל HP הודעה והתנצלות בבלוג החברה. לדבריו החברה הוציאה עדכון לחלק ממדפסות החברה, שמטרתו הייתה לספק חווית שימוש טובה יותר ולהגן מפני מחסניות דיו חלופי שאינו מכיל את השבב המקורי של . כמו כן טען כי כאשר נעשה שימוש במחסניות דיו מזוייפות, הלקוח נחשף לסיכונים של פגיעה באיכות ואף לפגיעת .

יחד עם זאת לא ציין המנכ"ל על אילו סיכוני אבטחה מדובר. בהודעה צויין כי לקוחות מעטים נפגעו מהעדכון, אך מבחינת – לקוח אחד עם חווית שימוש לקויה הוא לקוח אחד יותר מדי. החברה התנצלה על שלא עשתה עבודה טובה יותר בתקשור תהליך בדיקת התאימות ללקוחות.

דיו HP

האתר The Verge ציין כי מחסניות דיו שאינן מקוריות אך בעלות מקורי של – עדיין המשיכו לתפקד, כלומר – במקרה בו חברת יכולה היתה לקבל חלק בהכנסות המכירה של הדיו הלא מקורי.

כעת מציינת HP כי תוציא עדכון קושחה שיאפשר ללקוחות להמשיך ולהשתמש בדיו חלופי. חשוב לציין שהעדכון הוא אופציונאלי, כלומר – יש להוריד אותו באופן יזום מהאתר של HP. העדכון יהיה זמין להורדה בקישור כאן בעוד כשבועיים.


תגיות

תגובה אחת

  1. כשהם רושמים שה 8600 לא כלול הכוונה שהוא לא עודכן מלכתחילה בעדכון הבעייתי או שהכוונה שבגלל שזה דגם ישן אז הם לא מוציאים לו עדכון ומי שיש לו את הדגם שיקנה חדש?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close